• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Koleje mazowieckie wagon sterowniczy - i inne składy tego typu

K

krokodyl

Gość
#1
Bardzo podoba mi się skład piętrusów z TRAXXEM
Czy obecnie jest możliwe skompletowanie składu ze zdjęcia?

pushpull_wwa_wsch_fot_kamil_piotrowski.JPG


Pytanie dotyczy głównie wagonu sterowniczego- czy jest dostępny dziś u jakiegoś producenta?

Wagony szeregowe znalazłem tylko na stornie Parowozika- i na stronie DCC bez możliwości kupna...czy ktoś jeszcze je robił?

Pewien użytkownik na forum pisał że sterowniczy był robiony przez Acme..ale nie mogę znaleźć oferty...

Ogólnie sam TRAXX ma być na jesień 2012 czy w ogóle go nie będzie w tych barwach? - (problem z logiem KM?)

Proszę poinformowanych o cynk;)

Ewentualnie o przyklady innych "pushpullów"-które można skompletować z dostępnych u producentów modeli- jak nie KM to będę musiał jakiś substytut wymyśleć...tylko nie DB bo czerwień za bardzo razi...
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#2
Nie ma sterowniczego i z zapowiadanego przez Parowozika nic nie będzie.Zrezygnował z jego wykonania, wiec na chwilę obecną pozostają Ci do zdobycia tylko te trzy pojedyńcze wagony, ale ceny też osiągają dosyć spore.

Ps. fotka nie jest robiona przypadkiem w okolicach Ustanowa?
 

Fisz

Aktywny użytkownik
H0e
GGM
Reakcje
59 0 0
#5
..i do tego masz do wyboru kompletne bądź nietrudne do skompletowania sety PIKO i Trixa w zależności od stopnia zboczenia nt. detali :p
 

Fisz

Aktywny użytkownik
H0e
GGM
Reakcje
59 0 0
#7
W ogóle fajna sprawa -Metronom jest obsługiwany przez dwa rodzaje trakcji - traxxy ciągnące/pchające skład występują w wariancie elektrycznym (bodaj wersja Me 146 AC na niemiecką sieć - częściej występująca jako model w handlu) oraz spalinowym (Me 246 na końcu składu ze zdjęcia, model owej maszynki swego czasu CoCu chciał sprzedać). Sam sobie Metronoma dopisałem do listy zakupów na kiedyś, szczególnie że procedura podmiany maszyn tego samego przewoźnika o odmiennej trakcji jest przynajmniej według mnie ciekawym aspektem zabawy.. :)
 
OP
OP
K

krokodyl

Gość
#8
A może skompletujesz skład metronoma? Jest w barwach żółto-biało-niebieskich.


ze strony flickriver.com
Metronom...no właśnie sam nie wiem, te kolory jakoś z Kaczorem Donaldem mi się kojarzą- kaczką animowaną - nie premierem:)

Z innych piętrusów najbardziej podoba mi się IC 2000 :
Roco-SBB-IC2000-Wagen-37349_01.jpg


No ale cenę ma solidną i nie wszystkie człony są dostępne...fajny kolorystycznie jest też duński piętrus- na zdjęciu w środku:

personenwagen-203099.jpg


No i jeszcze jest Łasica :) Ale ten zwierzak na każdym wagonie trochę mnie przeraża:)
 
OP
OP
K

krokodyl

Gość
#9
Znalazłem jeszcze jedno fajne zdjęcie duńczyka- tylko lok od czapy:)

personenwagen-203098.jpg


Pytanie czy wyżej wymienione składy są ciągnięte na zasadzie pushpulll- bo ideą przewodnią zestawu który kupię są wagony plus lokomotywa w tej samej stylistyce...

IC 2000 z 460tką

Re_460_mit_IC2000_zwischen_Winterthur_und_Zürich.jpg
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
#10
Kiedyś był na allegro cały skład (chyba profi-przemalowanka), ale też dużo sobie ktoś liczył. Jeśli dobrze pamiętam skład był ze sterującym wagonem.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#12
Znalazłem jeszcze jedno fajne zdjęcie duńczyka- tylko lok od czapy:)

Pytanie czy wyżej wymienione składy są ciągnięte na zasadzie pushpulll- bo ideą przewodnią zestawu który kupię są wagony plus lokomotywa w tej samej stylistyce..
A dlaczego "od czapy"? Też duński, teoretycznie może się zdarzyć na niezelektryfikowanej linii.

Wszystkie wyżej to "push-pull". Jeśli jest wagon rozrządczy (z kabiną), to właśnie do jazdy na zasadzie "push-pull", inaczej kabina nie ma sensu, wiec nie rozumiem pytania.
 
Reakcje
9 1 0
#13
Jeżeli chodzi o IC 2000 SBB Roco, trzeba poszukać na Ebayu. U producenta praktycznie w całości się wyprzedały. Posiadam te wagony. Bardzo dobra jakość wykonania, szczegółowo odwzorowane wnętrze i bardzo dobre właściwości jezdne. Oświetlenie zmienne b/cz w wagonie sterowniczym działa w analogu i cyfrze. Posiadam ten skład i mogę zdecydowanie zarekomendować. Pięknie prezentują się oświetlone.
 
OP
OP
K

krokodyl

Gość
#15
A dlaczego "od czapy"? Też duński, teoretycznie może się zdarzyć na niezelektryfikowanej linii.

Wszystkie wyżej to "push-pull". Jeśli jest wagon rozrządczy (z kabiną), to właśnie do jazdy na zasadzie "push-pull", inaczej kabina nie ma sensu, wiec nie rozumiem pytania.
Od czapy estetycznie:) Panie Andrzeju, dobrze wiem że duńska;) Tą lokomotywę chciałem nawet nabyć- była gdzieś na przecenie za 450 zł nowa...ale dałbym ją tylko do towarowych składów...nie pasuje do tych jasnych wcale a wcale...no ale Nohab z czerwonym pyskiem jeszcze gorzej by tu wyglądał...

Jeżeli chodzi o IC 2000 SBB Roco, trzeba poszukać na Ebayu. U producenta praktycznie w całości się wyprzedały. Posiadam te wagony. Bardzo dobra jakość wykonania, szczegółowo odwzorowane wnętrze i bardzo dobre właściwości jezdne. Oświetlenie zmienne b/cz w wagonie sterowniczym działa w analogu i cyfrze. Posiadam ten skład i mogę zdecydowanie zarekomendować. Pięknie prezentują się oświetlone.
To zazdroszczę wielce, ten skład kolorystycznie jest najpiękniejszy ze wszystkich, górne przejścia w wagonach też dodają uroku...może się uda zapolować.

Co do zielonego traxxa to nie widziałem go nigdy na allegro osobno- jako element zestawu mógł mi umknąć bo tej kategorii nie mam w obserwowanych...no cóż trzeba dodać...

Jeszcze został ten odcień, dwa warianty:

doppelstock14014-g.jpg
26572.jpg

Ktoś posiada?
Alex nawet Fajny...
Do górnego malowania nie mogę dobrać loka...

Ech fajne piętrusy- jeden skład do jesieni na pewno nabędę!
 

Michał_P

Znany użytkownik
Reakcje
182 27 0
#16
Górny zestaw to produkt Sachsenmodelle - pierwsza generacja piętrowych wagonów dla Deutsche Bundesbahn zbudowana w Görlitz. Na aukcjach spotkać można również pasujący wagon sterowniczy. Pociągi zestawione z tych wagonów jeździły w zasadzie tylko na zachodzie Niemiec. Jeśli chodzi o lokomotywy to pasuje ich wiele. Serie takie jak: 110, 111, 112 (wschodnia), 143 lub spalinowe 218.
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
#17
Do tego turkusowego dobierz sobie jakąś czerwoną DB AG, pasuje tu i 141 i 112, wystarczy w necie poszukać. Nie ma turkusowego malowania loka do tych wagonów. Jeździły i może jeszcze jeżdżą takie kremowo-granatowe loki (218 ).

O, widzę, że kolega michałek uzupełnił w międzyczasie moją wypowiedź :D
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#20
Górny zestaw to produkt Sachsenmodelle - pierwsza generacja piętrowych wagonów dla Deutsche Bundesbahn zbudowana w Görlitz. Na aukcjach spotkać można również pasujący wagon sterowniczy. Pociągi zestawione z tych wagonów jeździły w zasadzie tylko na zachodzie Niemiec. Jeśli chodzi o lokomotywy to pasuje ich wiele. Serie takie jak: 110, 111, 112 (wschodnia), 143 lub spalinowe 218.
Chyba jednak już dla Deutsche Bahn AG. Te wagony jeździły także we wschodnich Niemczech, choć faktycznie w mniejszej liczbie, jako, że na terenach dawnej NRD było już wcześniej dużo starszych wagonów piętrowych po DR. Biało-turkusowe malowanie było w tych czasach przeznaczone dla pociągów regionalnych (składy Interregio miały kolory biało-niebieskie, a Intercity - biało-czerwone). Potem zostało to zmienione na obecnie stosowane barwy czerwone dla ruchu podmiejskiego i regionalnego oraz białe z czerwonym paskiem dla IC (pociągi Interregio w tzw. miedzyczasie w zasadzie zniknęły z sieci DB). Jak pisał kolega Kris, te składy jeździły z najróżniejszymi lokomotywami DB, najczęściej czerwonymi, ale zdarzały się maszyny jeszcze w starszym malowaniu, nawet zielone.

PS. Malowanie, pokazane przez Grzesia pochodzi jeszcze z lat 1970-tych, jak widać przetrwało do V epoki. Tu kolor turkusowy jest ciemniejszy, niż barwy "regionale", o których pisałem wyżej.
 

Podobne wątki