• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Koleje Mazowieckie - nowa edycja

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.322 16 0
#61
Ja zrobiłem 3, czwarty - ja monopolu nie mam, może jeszcze ktoś zrobił.
KM te które miałem jeżdżą u WITKOIMA.
Robiłem ostatnio to i pojechało do północno-wschodniej wielkopolski
Vt628-013_koleje_mazowieckie_przycięte.jpg
 

pkpkol

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#66
Skoro wagony KM Hobby Trade rozeszły się jak ciepłe bułeczki to może wkońcu jakiś producent pokusiłby się na wyprodukowanie większej ilości razem z wagonem sterowniczym.
 

Zaqu

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
10 1 0
#67
Mój taki,
Na jednym zdjęciu widać ślad po oknie.
No i kto go zrobił?
km-1.jpg km-2.jpg km-3.jpg km-4.jpg km-5.jpg km-6.jpg km-7.jpg km-8.jpg km-9.jpg km-10.jpg km-11.jpg km-12.jpg
[DOUBLEPOST=1421867908][/DOUBLEPOST]
Skoro wagony KM Hobby Trade rozeszły się jak ciepłe bułeczki to może wkońcu jakiś producent pokusiłby się na wyprodukowanie większej ilości razem z wagonem sterowniczym.
Tylko tak jak pisałem wcześniej, formy Hobby Trade po ich upadłości nie wiadomo kto wykupił, więc nie ma bazy.

Przypomnę też że Parowozik miał problem ze sprzedażą swojego nakładu. a było tylko 100 kompletów o ile się nie mylę.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.373 463 29
#69
Dać się pewnie da, ale wagony Fleischmanna są skrócone. Chyba właśnie te modele były podstawą do przeróbki, o której mowa na samym początku tego wątku. Poza tym wagon sterowniczy Fl nie bardzo się nadaje jeszcze z innych powodów, o których była już mowa.
 

Hajo

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
83 2 0
#71
/.../
Przypomnę też że Parowozik miał problem ze sprzedażą swojego nakładu. a było tylko 100 kompletów o ile się nie mylę.
Ale zobacz ile osób obecnie poszukuje tego składu. Zobacz jakie ceny osiągają wagony na rynku wtórnym. Myślę, że wiele osób czeka na reedycję, ale nawet o tym nie pisze. (Jak ja do momentu napisania tego posta :) Trax już czeka :p )
 

Zaqu

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
10 1 0
#72

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#73
Co z tego że jest parę osób jakie bardzo pragną mieć ten model, i to te osoby podbijają ceny, skoro aby model był komercyjnym sukcesem musi być wyprodukowany w ilości większej niż parędziesiąt sztuk? Ile osób spoza województwa Mazowieckiego będzie chciało nabyć takie modele? Raczej nie wiele. Skoro Parowozik miał problemy ze sprzedażą pierwszej serii w ilości 100 sztuk, to wielce ryzykowne by było robić drugą. Zwłaszcza, że cena nie jest niska, więc i zmniejsza to grono ewentualnych nabywców.
Na plus działa jedynie to, że teraz mamy lokomotywę jaka może to ciągnąć (ale bardzo drogą), wagony wciąż są w eksploatacji, oraz wiele osób już je zna, bo parę lat istnieją. Ale czy to wystarczy? Wątpliwe.
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#75
Nie rozumiesz. Tu nie chodzi o to kto się tym zajmie, ale o to że to jest zbyt ryzykowne by się tym zająć. Skoro znana jest historia z Parowozikiem który miał problemy ze sprzedażą tego, to nie należy się spodziewać że ktoś teraz będzie chciał robić nową edycję.

Innym problemem jest wagon sterowniczy - czołowy. Ten w wykonaniu dla KM różni się od tego jaki robi firma Hobby Trade. Skoro ryzykiem jest sprzedaż wagonów środkowych, to wręcz niemądre by było inwestowanie w nową formę tylko po to by zrobić bardzo niewielką ilość modeli w malowaniu KM. A zatem pozostaje pomalować wagony te co są w barwy KM, ale nie byłby to model zgodny z oryginałem. Dlatego też Parowozik nie robił wcale wagonów sterowniczych.
 

Zaqu

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
10 1 0
#77
Podobno, bo taką legendę słyszałem, ze Koleje Mazowieckie kupiły od Parowozika te modele co sie nie sprzedały.
Moze na prezenty czy cos takiego.
Moze tam szukać źrodła wagonow.
Ile w tym prawdy? Niewiem.
Ja przestałem temat doktoryzować jak kupiłem swoje.
 
OP
OP
zbig10101
Reakcje
1 2 0
#78
Nie myślałem, że mój wpis spowoduje taką reakcję. Sadząc po komentarzach ten model może mieć sprzedaż na poziomie co najmniej > 100 egz.
1. istnieją lokomotywy dopasowane do tego modelu, nawet pojawi się 2 seria. w różnych skalach H0 czy TT
2. zainteresowanie może być większe bo wydanie Parowozika nie zawierało wagonu sterującego, a zainteresowanie tylko tym wagonem zwiększy sprzedaż
3. kompletowanie całych składów może być interesujące nie tylko dla modelarzy, ale i kolekcjonerów.

Co do Parowozika, to sposób prowadzenia sklepu przyczynił się do jego upadku. Wiecznie zamknięty, bo obsługa na papierosku.

Koleje Mazowieckie zakupiły partię modelu elektrowozu w celach marketingowych od Parowozika o czym było powyżej.
 
Ostatnio edytowane:

Podobne wątki