• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Koleje Mazowieckie - nowa edycja

S

stalecki_pl

Gość
#7
Czy ktoś się orientuje jakie daty rewizji mają te bombardiery?
I czy numery inwentarzowe są zgodne z rzeczywistością?
 

slavko1111

Aktywny użytkownik
Reakcje
59 1 0
#10
Ale nie porównuj pierwszej edycji Hobby trade ze zwykłą przemalowanka
Choć po zdjęciach widać że b.dobrze wykonana tylko nie z tych wagonów co trzeba .Ale sumując dość fajna oferta i na pewno znajdzie nabywców wlasnie dlatego że wagony parowozika zyskują obłędne ceny na allegro o ile tam trafią bo to wielka rzadkość
 
Ostatnio edytowane:

Michał_P

Znany użytkownik
Reakcje
182 27 0
#11
To widzę, że nie wiesz ile oferują za wagony z pierwszej serii.
Wiem i za każdym razem jak widzę taką ofertę, z niedowierzaniem łapię się za głowę.
[DOUBLEPOST=1421525362][/DOUBLEPOST]
Choć po zdjęciach widać że b.dobrze wykonana tylko nie z tych wagonów co trzeba .Ale sumując dość fajna oferta i na pewno znajdzie nabywców
1300zł za cztery wagony skrócone do skali 1:100. Oferta dla tych, którzy nie liczą się z pieniędzmi i kupują wszystko co "polskie".
Jak tak dalej pójdzie, zaraz ukaże się BR628 Roco w barwach KM oferowany za 1000zł. :)
Jeżeli ktoś chciał bawić się w malowanie piętrusów, to mógł wybrać modele SaMo/Tilliga, które są przynajmniej pełnowymiarowe. Rozumiem, że tych wagonów nie malował Fleischmann, lecz polska inicjatywa prywatna?
 
Ostatnio edytowane:

Michał_P

Znany użytkownik
Reakcje
182 27 0
#13
Mam taki zestaw czterowagonowy (w tym sterowniczy) ale w barwach DB Regio. Udało mi się kupić za ok. 700zł...
Na dolnej półce mieszczą się niestety tylko trzy wagony. Przepraszam za jakość zdjęcia zrobionego na szybko telefonem.
 

Załączniki

Michał_P

Znany użytkownik
Reakcje
182 27 0
#17
Wagony są piękne, jednak mają jeden dość poważny minus. Oświetlenie (fabryczne) w pewnych miejscach przebija się przez ściany. Czy wersja KM też ma taką wadę?
 

slavko1111

Aktywny użytkownik
Reakcje
59 1 0
#18
Ja u siebie nie zauważyłem takiego zjawiska,ale to nie znaczy ze go nie ma. Być może na ciemniejszym kolorze(w twoim przypadku czerwonym) "lepiej " widać owy mankament niż na jaśniejszych kolorach w KM
 

Maslo

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
PKMK
Producent
Reakcje
406 1 0
#19
Mam taki zestaw czterowagonowy (w tym sterowniczy) ale w barwach DB Regio. Udało mi się kupić za ok. 700zł...
Na dolnej półce mieszczą się niestety tylko trzy wagony. Przepraszam za jakość zdjęcia zrobionego na szybko telefonem.
Wagony są piękne, jednak mają jeden dość poważny minus. Oświetlenie (fabryczne) w pewnych miejscach przebija się przez ściany. Czy wersja KM też ma taką wadę?
Te modele wagonów środkowych posiadają dużo poważniejszą wadę od oświetlenia. Jeżeli chciałbyś przerobić je w barwy KM, to one wogóle nie nadają się do tego. A to z tego powodu, że drzwi wejściowe do nich znajdowały się nad wózkami - w części "półpiętrowej" na skrajach wagonu. A nie tak jak w tym modelu na poziomie dolnego pokładu. Tak miały tylko wagony sterownicze.W tych wagonach były również drzwi odskokowo-odsuwne innego typu niż te w modelach Poza tym śmiem twierdzić że model wagonu sterowniczego jest również odmienny od tego który posiadają KM'y. A to dlatego że, wagony sterownicze mazowieckiego przewoźnika nie posiadały okna w przedziale WC.
 

Michał_P

Znany użytkownik
Reakcje
182 27 0
#20
Nie przyszło mi na myśl aby cokolwiek przerabiać ale jeśli już rozmawiamy na temat przeróbek, to wagon sterowniczy tego przemalowanego Fleischmanna wyglądem czoła rażąco odbiega od oryginału. Jako baza do przeróbki służył Fleischmann 5124 (oznaczenie na pudełkach). To jest ten zestaw:
http://www.trenuleteelectrice.ro/images/5122 5124 5125 5123.bmp

Jest to pierwsza generacja
 
Ostatnio edytowane:

Podobne wątki