• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Koleje folwarczne

A

AJ

Gość
#26
Na facebookowej stronie "już nie MuzKol" wisi taki obrazek związany z tematem

429196_287268978001611_156841394377704_781461_2073593311_n.jpg


Poniżej natomiast wagon i trochę osprzętu z katalogu Spółki Akcyjnej Wielkich Pieców i Zakładów Ostrowieckich oferowanych klientom w okresie międzywojennym

WP_20160608_003.jpg


Clipboard01.jpg


WP_20160608_001.jpg


WP_20160608_002.jpg
 

wa1aw

Znany użytkownik
Reakcje
48 0 0
#30
No cóż, skoro zdaniem Kolegi, cytuję: "Wejście na czyjąś aukcję na ebay'u, gdzie sprzedawane jest KONKRETNE ZDJĘCIE, skopiowanie go i upowszechnienie na łamach tego forum, jest przegięciem. O sankcjach prawnych i prawach autorskich nie wspominając", to śpieszę z wyjaśnieniem, że zeskanowanie i udostępnienie w publicznej przestrzeni zdjęcia, do którego prawa autorskie wygasają po 50-ciu latach, nie nadaje antykwariuszowi praw autorskich do tego zdjęcia.

Ponieważ nie chcę prowadzić polemiki, to jedynie wspomnę, że obecność na forum nie traktuję w kategoriach spotkania filatelistów na których chwalą się oni swoimi znaczkami. Forum, jak sama nazwa wskazuje jest platformą wymiany myśli, opinii, dzielenia się wiedzą i doświadczeniem oraz zbierania rozproszonych materiałów w celu opracowywania tematów i wyjaśniania "białych plam" w historii. Jest to działanie pro publico bono.

Skoro wystosowany został do Admina formalny wniosek, sprzeczny z moją oceną funkcjonowania na forum modelarstwo.info, to zwracam się do Administratora z prośbą o udzielenie wyjaśnień oraz w razie ewentualnej oceny naruszenia przeze mnie jakichś poczynionych ustaleń o wykluczenie mnie z tego gremium. Wówczas po raz drugi i ostatni zamknę swoje konto.

Poddaję się więc pod ocenę Kolegów, chociaż szczerze mówiąc jestem już zmęczony wyjaśnianiem artykułowanych zastrzeżeń.
 
Reakcje
54 0 0
#31
Dzień dobry,
w Trzebczu znajduję się dawny folwark gdzie niegdyś i kolej folwarczna była. Jedyne co mam, to kawałek szyny S7 od wujka, bo prawie każdy mieszkaniec Trzebcza użył te szyny jako słup do płotu. Ponoć się po wojnie ta kolejka po całym mieście rozsypała: ten dostał lorkę, ten dostał szynę itd. Na samym folwarku polowałem nie raz na jakieś resztki. Niestety nic nie znalazłem. W mieście sąsiednim, Nawrze przy przejeździe kolejowym znajdują się jeszcze szyny tej wąskotorówki w asfalcie. Przy następnym pobycie w Polsce zbadam to. Także mam zamiar rozwiesić ogłoszenia, czy ktoś coś jeszcze ma (mam na myśli tabor). Chyba ta kolejka miała koła jednokołnieżowe, bo głowa szyny jest spłaszczona tylko z jednej strony. Jak znajdę tą szynę to wrzucę zdjęcie. Moja babcia tam jak była mała to jeździła lorkami, kiedy dorośli nie patrzyli. Wujek ostani raz mi mówił, że zdjęcia tego folwarku i tej kolejki się znalazły. Są one przechowywane w archiwum miasta, ale można je na Facebooku zobaczyć.
Pozdrawiam, Bartosz
 
Reakcje
54 0 0
#32
Witam,
tak jak ostatnio powiedziałem, wyślę zdjęcie tej szyny kiedy ją znajdę. I oto ta szyna:
DSC01523.JPG

Jest to profil S7, ale stopa standardowej S7 ma 50mm szerokości, a moja szyna ma 45mm. Ona ma także 4 dziwne rowki pod dziurami na śruby. Producent nieznany, rok produkcji około 1930.
Pozdrawiam, Bartosz
 

Załączniki

Podobne wątki