• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Koleje Śląskie EN57-3001 fotki

SAXON0518

Aktywny użytkownik
Reakcje
294 6 3
#1
Witam

mam prośbę do kolegów , czy ma ktoś w swoich zbiorach fotki modelu EN57-3001 /lub o innym numerze / Koleje Śląskie w malowaniu biało-niebieskim z bokami nadwozi z ryflami ...?
ps. czy to malowanie występowało kiedykolwiek na starym nadwoziu EN 57 z ryflami ...?

pozdrawiam
Andrzej
 

EVB420 12

Aktywny użytkownik
BGM
Reakcje
879 1 0
#2
Cześć,
Koleje Śląskie nie posiadają i nigdy nie posiadały klasycznego EN57 w swoich barwach.

Jeśli chodzi o EN57 z nowym czołem to nie trafiłem jeszcze na taki w modelu ;)
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.409 71 3
#3
Hej...
Zacznijmy od podstaw...
EN57-3001 to tzw. "Chorwatki" czyli jedna z iluś tam ( liczby nie pamiętam) EZT typu 5B/6B czyli właśnie EN57.
Z jakies 10-12 lat temu ZNTK MM (Mińsk Mazowiecki, obecnie własność Pesy Bg) ściągnął partię w "ramach repatriacji" i ta jednostka po przystosowaniu do pracy na sieci PKP PLK pełniła służbę w SKMWA , potem jakoś 2011/12 po zwróceniu jej po lizingu do ZNTK MM poszła jako zakup do KŚ.
Reszta jeździ z tego co wiem jako EN71-100,...104 w KMKOL ( Koleje Mazowieckie)
...jak coś przypomnij mi się kolego na prv ...powinienem coś tam mieć...

Pozdrawiam,...
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.409 71 3
#9
miała jeszcze jednostki wypożyczone od KM
No i niestety Prezesie, ale nie. Te jednostki wynajmował jako zleceniodawca ZTM (obecnie Warszawski Transport Publiczny??? - jakaś inna nazwa teraz figuruje), a obsługą zajmował się Grochów.
Na zdjęciu w artykule który podlinkowałem z braku laku u siebie widać ww klasyka ( jednego z chyba czterech EZT jak pamiętam)
http://tustolica.pl/pociagi-nie-dla-bialoleki_59311

Potem jeszcze można było je spotkać na trasie Tłuszcz - Ostrołęka...
Ponadto, jeszcze ZPR Łuków...(1455+960)
wpisy powinny raczej być w wątku o SKM Wwa.
...popieram...

Co do zdjęć z początku wątku..., sprawdziłem archiwum...mam 57-3002 jak coś...przyda się???

Pozdrawiam,...
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
S

SAXON0518

Aktywny użytkownik
Reakcje
294 6 3
#11
No i niestety Prezesie, ale nie. Te jednostki wynajmował jako zleceniodawca ZTM (obecnie Warszawski Transport Publiczny??? - jakaś inna nazwa teraz figuruje), a obsługą zajmował się Grochów.
Na zdjęciu w artykule który podlinkowałem z braku laku u siebie widać ww klasyka ( jednego z chyba czterech EZT jak pamiętam)
http://tustolica.pl/pociagi-nie-dla-bialoleki_59311

Potem jeszcze można było je spotkać na trasie Tłuszcz - Ostrołęka...
Ponadto, jeszcze ZPR Łuków...(1455+960)

...popieram...

Co do zdjęć z początku wątku..., sprawdziłem archiwum...mam 57-3002 jak coś...przyda się???

Pozdrawiam,...
tak, poproszę
 
OP
OP
S

SAXON0518

Aktywny użytkownik
Reakcje
294 6 3
#13
super ,
żeby taką wersję zrobić , musiałbym odciąć cały przód od wersji Milosa i przerobić ..;)
jest to wykonalne , kolorystyka też nie powinna sprawiać problemu ..
ale najpierw muszę wykończyć pozostałe wersje EN57 w klasycznej skorupie Milosa ..

ps. jaki tu zastosowano pantograf , klasyczny AKP-4E z pojedynczym ślizgiem czy inny / np. z podwójnym ślizgiem zamkniętym lub otwartym / ?

bardzo dziękuję
pozdrawiam
Andrzej
 

Podobne wątki