• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

KOLEJE ŚLĄSKIE i inne galerie taboru

rocketman

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Od października ruszają z obługą ruchu pasażerskiego Koleje Śląskie. Z tejże okazji polecam do obejrzenia galerię taboru EN76 Elf tego nowego przewoźnika http://rocketman.prv.pl/flirt Strona ta jest jeszcze w budowie ale można oglądać galerię fotograficzną. Na stronie są także zdjęcia EN75 Flirt Przewozów Regionalnych z Górnego Śląska pozostających w służbie od 3 lat.
 
OP
OP
rocketman

rocketman

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#2
Na dworcach od kilkunastu dni są gablotki Kolei Śląskich. Niedawno pojawiły się w nich rozkłady jazdy. Są też efekciarskie ławeczki. Całość do zobaczenia na nowych fotkach w galerii jak powyżej.

Do czytania rozkładów jazdy na dworcu potrzebne są okulary o ile ktoś korzysta z nich na codzień.
 
OP
OP
rocketman

rocketman

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#4
Lokomotywa z wagonami jeździ sporadycznie. W galerii z pierwszego postu widać z ciekawszego ujęcia. Na wagonach są tablice z relacją Gliwice-Częstochowa. Pobierz sobie rozkład jazdy w formacie PDF ze strony przewoźnika i zobacz w których pociągach nie ma symbolu wózka inwalidzkiego. Do pociągów obsługujących osoby niepełnosprawne są wysyłane Ely i Flirty. Niestety dla Ciebie w drugiej relacji czyli Twojej okolicy w pociągu do Wisły Głebce są te drugie składy czyli EZT.
 
OP
OP
rocketman

rocketman

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#6
W galerii jest też nowa forka samego wagonu. Seria to B249 czyli nasz niemal identyczny B10no (dawniej Bdnu) produkcji Bautzen. Model w tym malowaniu produkuje Tillig #74597.
 
OP
OP
rocketman

rocketman

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#7
Miesiąc temu doszły fotki najnowszej 9-ej jednostki EN76-009, która jest w przeciwieństwie do wcześniejszych wyposażona w stojaki do przewozu rowerów.
 
OP
OP
rocketman

rocketman

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#11
Tak czekając wieczorem w Gliwicach na opóźniony pociąg z Wrocławia (90 minut) pstrykłem kilka fotek.
Od dłuższego czasu na odcinku z Gliwic do Kędzierzyna-Koźla prowadzony był remont i chyba jeszcze trwa. Jeszcze w poniedziałek 30.04.2012 późnym popołudniem na torze nr 1 sypano tłuczeń. Później na torze 2 pociąg towarowy rozpruł kilka km toru jadąc z wykolejonym wózkiem. Pociągi puszczano torem 1 z wyłączeniem trakcji elektrycznej. Ruch prowadziły góra 3 diesle w tym czasie. Spowodowano masakryczne opóźnienia do 200 minut każdego pociągu. Na domiar złego 03.05.2012 pociąg TLK zerwał trakcję na torze 1 więc puszczano pociągi podreperowanym już torem nr 2 z prędkością rowerzysty.

Do i z Wrocławia najlepiejbyło jechać przez Strzelce Opolskie gdzie pociągi kursowały planowo.

Mam trochę zaległości w dodawaniu zdjęć nowych klimakibli Kolei Śląskich jednak rozwijam galerię EP09. Tam można zobaczyć składy przeciągane dieslami podczas remontu na szlaku. http://rocketman.prv.pl/ep09/new.html
 

Załączniki

OP
OP
rocketman

rocketman

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#13
Dziś, to jest pierwszego grudnia wielkie świeto w galeri EP09. Pojawiła się ostatnia maszyna i jest już cała seria! Jest nią krakowska EP09-047 z "Wawelem" który za tydzień zniknie z rozkładu jazdy.
Ale to nie koniec zdjęć w galerii wraz z domknieciem całej serii. Pojawią się m.in jeszcze kolejne zdjęcia archiwalne i co ciekawsze bieżące ale nie tylko. Zapraszam do odwiedzania.
 
OP
OP
rocketman

rocketman

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#15
Rzeczywiście za dwa dni Wawel będzie docierał z Niemiec nad Odrę zamiast nad Wisłę. Widocznie dla szefostwa nie ma różnicy... Nie będzie też codziennie kursował jak dotychczas.
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.280 41 5
#16
Wczoraj szukałem sobie bezpośredniego połączenia ze Śląska do Hamburga i deczko się zdziwiłem, że Wawel nawet na Wawel nie dociera....
Myślałem, że już mnie nic nie zdziwi, a tym czasem muszę zmienić poglądy: Chyba mnie nic nie przestanie zadziwiać w tym kraju :)

Bareizmy wiecznie żywe. HEJ! :p
 
D

Dampflok

Gość
#19
Zmodernizowany wagon dla Przewozów Regionalnych tzw. "Malboro". Prosiłbym o przeniesienie wątku do bardziej odpowiedniego.
 

Podobne wątki