• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fotografie Kolej na ziemi łódzkiej

Groch

Znany użytkownik
Reakcje
534 1 0
Przechodziłem dziś kładką w ciągu ul. Srebrzyńskiej i mimo niedzieli prace nad nowym torowiskiem trwały. Poniżej widok na północ w kierunku stacji Żabieniec:
DSC06273k.jpg


Kierunek południowy, widok na tory odstawcze Łodzi Kaliskiej i przecinający ul. Konstantynowską łódzki Flirt:
DSC06266k.jpg


A tuż obok kładki pracowało wraz z ekipą ciekawe Volvo:
DSC06280k.jpg
 

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.614 107 12
Trwa modernizacja ok. 10-kilometrowego odcinka linii kolejowej nr 18 łączącej Kutno z Toruniem. Prace obejmują m.in. przystanek w Wiktorowie. Wykonawca położył juz 2 km nowego toru, a do końca kwietnia 2021 r. roboty torowe i sieciowe mają zakończyć się na dalszych ośmiu kilometrach trasy.

Prace rozpoczęły się w maju, a postępy w ich prowadzeniu są już dość istotne. – Wykonawca wymienił tor oraz sieć trakcyjną na odcinku 2 km – mówi Przemysław Zieliński z Zespołu Prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych. Roboty torowe prowadzone są obecnie na pozostałym, prawie 8-kilometrowym fragmencie tej łączącej województwa łódzkie i kujawsko-pomorskie trasy.


https://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/kutno--torun-gotowe-juz-2-km-nowego-toru-97486.html

Czy ktoś bliżej obeznany mogłyby wytłumaczyć dlaczego wymiana 10km odcinka zajmie rok?. Czy tam są jakieś szczególne uwarunkowania techniczne, które wymagają pracochłonnych rozwiązań?
 
Reakcje
2 0 1
Czy na przełomie lat koniec 1994/początek 1995 w węźle łódzkim i okolicznych stacjach węzłowych (Kutno, Skierniewice, Łowicz) częściej dominowały EN57 w klasycznych żółto-granatowych barwach czy już więcej było w nowych pomarańczowych?
 
Reakcje
2 0 1
Czy w latach dziewięćdziesiątych dalekobieżne pociągi osobowe relacji Wrocław Główny - Łódź Kaliska czy przez Grabowno, Ostrów Wielkopolski lub Krotoszyn miały w składach wagony piętrowe czy zwykle 1 i 2 klasy? Na pewno były prowadzone przez lokomotywy EU07. Ktoś coś pamięta?
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.257 496 29
Lokomotywa 207E -001 "Edgar" wyjeżdża mozolnie z Dąbrowy Przemysłowej.

P1270246.JPG


Udało się wyjechać i nawet nic nie spadło na nią podczas przejazdu pod "rozpadającym" wiaduktem w ciągu ulicy Przybyszewskiego.

P1270249.JPG
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.257 496 29
No fajny, a z moja wizyta pod wiaduktem wiąże się pewna opowieść, krótko więc, wyszedłem wcześniej bo mnie już wszystko irytowało w pracy, myślę podskoczę obejrzę nowy kozioł oporowy, jadę ulicą Niciarnianą jakieś piętnaście metrów przed jedzie inny cyklista, skręca za wiaduktem, ja też, nagle gość mi znika z oczu, w miejscu gdzie było dzikie przejście przez tory pojawił się głęboki rów, w który Pan wpadł, dawno tu nie bylem, a tu taka siurpryza.
Pomogłem mu wyleźć, na szczęście nic sobie nie zrobił, no może nic poważnego, przelazłem na druga stronę w innym bardziej dogodnym miejscu, nowy kozioł okazał się starym po tuningu, bez cech, a nowe wygląda tak, ciekawe co budują.

P1270241.JPG


Rewolucja polucja a była taka fajna ścieżka którą pomykałem do domu, łącząc przyjemne z pożytecznym,a teraz muszę jeździć dookoła.
 

Speedway

Znany użytkownik
Reakcje
8.734 17 0
7.11.2020r Zduńska Wola Karsznice. Wyjątkowo ciężka i pochmurna sobota. E6ACTab-010 za chwilę ruszy na grupę towarową po skład cystern.
Pozdrowienia dla mechanika, z którym mogłem sobie uciąć krótką pogawędkę (fajna reakcja na widok faceta z aparatem). Prawdę powiedziawszy po przejechaniu kilkudziesięciu metrów sam zatrzymał elektrowóz, stanął w otwartych drzwiach i zapytał gdzie będzie mógł się obejrzeć...
I tak się zaczęło... I trwało aż do momentu, gdy z budynku dawnego dworca (obecna siedziba wydziału zamiejscowego Lotosu) wyskoczył jego kolega i przynaglając wykrzyknął: "ile jeszcze będziesz gadał, ruszaj na grupę po skład".
5.JPG
 

Szwed1978

Znany użytkownik
Reakcje
5.305 58 3
Jak będą wiercić tunele w Łodzi
https://www.facebook.com/PolskieLinieKolejowe/
Jesteście ciekawi, jak będą drążone tunele jednotorowe w Łodzi

Mała tarcza TBM wybuduje 4,5 km tuneli jednotorowych między ulicami Długosza, Włókniarzy, Stolarską oraz Skarpową i komorami przy linii kolejowej nr 15 w stronę Żabieńca i Łodzi Kaliskiej. Zaawanasowane prace budowlane komory startowej małego TBM widać na ul. Długosza. W październiku rozpoczęła się budowa komory odbiorczej na ul. Skarpowej.
Na ul. Długosza postępuje budowa komory startowej małego TBM. Komora o średnicy 24 m będzie miała 22 m głębokości, a powierzchnia jej ścian wyniesie około 1500 m2.
W październiku rozpoczęła się budowa tzw. komory odbiorczej w rejonie ul. Skarpowej (kierunek Łódź Żabieniec). W tym miejscu mały TBM ukończy drążenie jednego z tuneli jednotorowych od ul. Włókniarzy/Stolarskiej i po wydobyciu na powierzchnię zostanie przetransportowany do komory po drugiej stronie torów. W kolejnym etapie maszyna rozpocznie drążenie kolejnego tunelu jednotorowego w kierunku ul. Włókniarzy/Stolarskiej.

125183218_10160724051179569_9131202185130071578_o.jpg
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

Podobne wątki