• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fotografie Kolej na ziemi łódzkiej

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.243 496 29
06.03.2011 EN 57-1402 na torach postojowych stacji Łódź Fabryczna, pod wiaduktem w ciągu ulicy Kopcińskiego.

P1090093.JPG


W głębi widać to czego już niema, czyli "starej" Fabrycznej i hotelu "Centrum".

EN 57-3003 jako pociąg do Skierniewic podąża w stronę przystanku Łódź Niciarniana, po prawej ledwo widoczny początek bocznicy do Fabryki Nici "Ariadna".

P1090095.JPG
 

Wojtek`61

Aktywny użytkownik
Reakcje
40 1 3
06.03.2011 EN 57-1402 na torach postojowych stacji Łódź Fabryczna, pod wiaduktem w ciągu ulicy Kopcińskiego.

Zobacz załącznik 707700

W głębi widać to czego już niema, czyli "starej" Fabrycznej i hotelu "Centrum".

EN 57-3003 jako pociąg do Skierniewic podąża w stronę przystanku Łódź Niciarniana, po prawej ledwo widoczny początek bocznicy do Fabryki Nici "Ariadna".

Zobacz załącznik 707703

Ponieważ opisy pod zdjęciami są niepoprawne, dlatego postanowiłem pewne rzeczy "wyprostować", i tak na fotce nr.1, jednostka stoi nie na torze postojowym, ale na torze nr.202, który jest przedłużeniem toru szlakowego nr2 linii Łódź Fabryczna-Koluszki. Na zdjęciu nr.2 jest oczywiście ledwo widoczny fragment bocznicy, tylko, że do EC-1, natomiast bocznica do "Ariadny " była po lewej stronie i zaczynała się w pewnej odległości za kładką nad torami widoczną na zdjęciu.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.243 496 29
Pociąg jedzie od Fabrycznej do Skierniewic, więc kładkę do parku 3-go Maja ma za sobą jadąc w stronę Niciarnianej bocznica do Ariadny była po jego lewej stronie czyli po prawej od strony z której było zrobione zdjęcie.
EC1 jest za zielona kładka i za wiaduktem w przeciwnym kierunku.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.243 496 29
Tak masz rację :mad:, obejrzałem spokojnie zdjęcie, w głębi widać kładkę przy ul. Józefa, a nie jak sądziłem wiadukt na Kopcińskiego, po lewej stronie wyraźnie widać wyższy nasyp"zbocze, po prawej jest bardziej płasko/nisko.
Poza tym ma czerwone światła więc jedzie "od nas" nie "do nas".

Wiesz Wojtku, ja tu jestem takim forumowym miernotą:( jak to mnie kiedyś nazwał pewien nieomylny kolega, i często się mylę, dzięki za czujność(y).
 

Podobne wątki