• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fotografie Kolej na ziemi łódzkiej

patryk96

Znany użytkownik
Reakcje
36 3 0
#21
c.d
 

Załączniki

patryk96

Znany użytkownik
Reakcje
36 3 0
#22
i ostatnia poraja :)
 

Załączniki

OP
OP
M

maniek2820

Znany użytkownik
Reakcje
12 1 0
#24
Na szlaku Skierniewice -Łódź.Myślę że niedługo zatęsknimy za otwieranymi oknami
 

Załączniki

OP
OP
M

maniek2820

Znany użytkownik
Reakcje
12 1 0
#25
Szlak Mokra-Bełchów-Myslaków-z okna pociągu ,,Kormoran''.W Mokrej wydłużono peron na potrzeby pociągów dalekobieżnych.
 

Załączniki

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.243 496 29
#26
Popatrz kolego sympatyczny na inne wątki traktujące o kolei w ..., oraz na zdjęcia Patryka, a potem na swoje, i zmień nazwę na "moje niezbyt udane zdjęcia z peregrynacji szlakami ziemi łódzkiej" bo merytorycznie są takie sobie, tory, droga, znów tory, samochody, gdyby nie dwa zdjęcia na których jest nazwa miejscowości, mogłyby być zrobione gdziekolwiek.
Weź do serca swój podpis, i pokaż nam na zdjęciach prawdziwą kolej ziemi łódzkiej, nie przypadkowo uchwycone kadry.
 
OP
OP
M

maniek2820

Znany użytkownik
Reakcje
12 1 0
#27
Popatrz kolego sympatyczny na inne wątki traktujące o kolei w ..., oraz na zdjęcia Patryka, a potem na swoje, i zmień nazwę na "moje niezbyt udane zdjęcia z peregrynacji szlakami ziemi łódzkiej" bo merytorycznie są takie sobie, tory, droga, znów tory, samochody, gdyby nie dwa zdjęcia na których jest nazwa miejscowości, mogłyby być zrobione gdziekolwiek.
Weź do serca swój podpis, i pokaż nam na zdjęciach prawdziwą kolej ziemi łódzkiej, nie przypadkowo uchwycone kadry.
no fakt w tej sesji przesadziłem ale to efekt pstrykania miejsc z pociągu w które i tak nie dotrę z braku czasu,,,,,a prawdziwa kolej...odnosi się do trochę starszych czasów
[DOUBLEPOST=1438965343][/DOUBLEPOST]Zduńska Wola Karsznice w mym obiektywie w 1998
PKP 96-98_0069.jpg
PKP 96-98_0070.jpg
PKP 96-98_0071.jpg
PKP 96-98_0072.jpg
PKP 96-98_0073.jpg
PKP 96-98_0074.jpg
PKP 96-98_0075.jpg
PKP 96-98_0076.jpg
PKP 96-98_0068.jpg

[DOUBLEPOST=1438965465,1438965111][/DOUBLEPOST]Jak kiedyś zeskanuję to wstawię trochę zdjęć z lokomotywami szopy w Zduńskiej ;)
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
M

maniek2820

Znany użytkownik
Reakcje
12 1 0
#29
Łódzkie Flirty mają swój urok jeśli można takich odniesień używać do współczesnej kolei .Aczkolwiek mam nadzieje na jeszcze trochę podróży EN57
 

Załączniki

Hajek

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
668 0 0
#31
Na pierwszym zdjęciu jest informacja że Dworzec nieczynny przez trzy dni, bo odbywały się w budynku Mistrzostwa Polski Modeli Redukcyjnych.


Z Pozdrowieniem
Sławek
 
S

Sebastian

Gość
#38
Z dużą dozą wątpliwości czy Sieradz to też ziemia łódzka, ale jakby nie było autobus to też nie pociąg ;)
Busik ŁKA, dowozowej Kolejowej Komunikacji Autobusowej Ł 01. Malowanie nawiązuje do barw "aglomeracyjnych" Flirtów (y)
ŁKA 1.jpg


ŁKA 2.jpg
 

patryk96

Znany użytkownik
Reakcje
36 3 0
#39
Sieradz należy do ziemi łódzkiej. Autobusy te powstały jako zastępcza komunikacja. W najbliższym czasie będą kursowały między Lublinkiem a Łodzią Kaliską z powodu remontów nawierzchni torowej w okolicy głowicy rozjazdowej w kierunku Retkini.
 
S

Sebastian

Gość
#40
Sieradz nie leży na ziemi łódzkiej, tylko w województwie łódzkim. Wiem, bo w nim od czterdziestu lat mieszkam. Napisałem to przewrotnie, z przymrużeniem oka ;)
Autobus ze zdjęcia to nie komunikacja zastępcza a tzw. dowozowa, skomunikowana z pociągami ŁKA i bilety na przejazd tymi pociągami w nim obowiązują. Kursują po mieście na trasie Dworzec PKP - Bohaterów Września.
https://lka.lodzkie.pl/_data/Dokumenty/rozklady/rozklady_od_1_09_2015/DKKA_Sieradz.pdf
Kiedyś taką rolę pełnił autobus linii R sieradzkiego MPK, ale ostatecznie został przez tego przewoźnika zlikwidowany.
Komunikacja zastępcza za pociągi z powodu wymiany rozjazdów w rejonie ŁK4 stacji Łódź Kaliska to zupełnie coś innego.
 

Podobne wątki