• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Relacja Kolej z Rybnika

Noah

Aktywny użytkownik
Reakcje
506 2 0
#1
Cześć!

Przedstawiam pewną podłogę na śląsku. W planach jest budowa czegoś więcej w osobnym pokoju, ale póki co musi wystarczyć obecna powierzchnia.

Zaczęło się od zakupu 2 zestawów z serii Piko Hobby. Dobre do zabawy, bo nie szkoda jak coś się zniszczy. A i żonie można dać się pobawić. :)


W międzyczasie doszedł już właściwszy tabor, który sukcesywnie jest rozbudowywany.


Pozdrawiam i dziękuje za uwagę.
 
OP
OP
Noah

Noah

Aktywny użytkownik
Reakcje
506 2 0
#2
Dziś miało miejsce wiekopomne wydarzenie!
Dzięki panującej pandemii i wolnych weekendów w pracy, wreszcie mogłem zająć się moją "kawalerką". Remont skończony już w 95% i w ramach świętowania zorganizowałem dziś przejazd (póki co na podłodze, bo dopiero jak się uspokoi pojadę zamówić stoły na makietę) składu IC Chrobry z EU44 na czele.


Wymiary pokoju to 3.2 x 2.4 [m].

DSC_0005 (Kopiowanie).JPG


DSC_0007 (Kopiowanie).JPG


Taki mam na to wszystko plan. Tory Piko a-Gleis Bettung.

piko_next_10_2 (Kopiowanie).jpg


Tak więc zabieram się do pracy. :)
 
OP
OP
Noah

Noah

Aktywny użytkownik
Reakcje
506 2 0
#4
Pod koniec marca miałem okazję wyciągnąć i przewietrzyć trochę tabor. Ostatni raz na ziemi!
Aktualnie już jestem w trakcie składania/sklejania 6 skrzynek z sklejki pod docelowy układ torowy. W lipcu mam nadzieje już na nich ułożyć tymczasowo tory. :)

 
OP
OP
Noah

Noah

Aktywny użytkownik
Reakcje
506 2 0
#7

Zakończyłem kompletowanie torów pod docelowy układ. Teraz trwa intensywne testowanie.

01.JPG


Na pierwszym planie powstanie przystanek osobowy z dwoma jednokrawędziowymi peronami przy zewnętrznych torach.
02.JPG


Tu stacja towarowa z bocznicami.
03.JPG


Rzut "z góry".
04.JPG


05.JPG


Taki widok mam przed sobą siedząc (dosłownie) w centrum dowodzenia.
06.JPG


Wschodnia głowica stacji towarowej.
07.JPG


A tu zachodnia.
08.JPG


09.JPG


10.JPG
 
OP
OP
Noah

Noah

Aktywny użytkownik
Reakcje
506 2 0
#8
Skromny plan na ten rok:
1) Tło makiety,
2) Przytwierdzić na stałe tory do stołów wraz z rezerwą pod montaż napędów pod makietowych,
3) Budynki, nastawnie i perony,
4) Słupy i bramki sieci trakcyjnej.

Aktualnie zrealizowałem punkt 1.

01.JPG


02.JPG


03.JPG


Niby to "tylko głupie tło", a odbiór całości zmienia się diametralnie.

04.JPG


05.JPG
 

Tempest

Znany użytkownik
Reakcje
549 1 0
#10
Z tłem trzy razy lepiej wszystko wygląda.:)

Szkoda, że w narożnikach pokoju nie wstawiłeś jakiegoś wygiętego w łuk kartonu aby tło łagodnie ze ściany w ścianę przechodziło.
Czy to tło to "gotowiec" produkowany przez jakąś firmę modelarską czy to fototapeta a może jeszcze coś innego ?
 
OP
OP
Noah

Noah

Aktywny użytkownik
Reakcje
506 2 0
#11
Tło pochodzi z strony rail-emotion.ch, ale jest dopasowane do potrzebnej mi długości (~10m). Wydrukowane na ploterze w jednym kawałku.
Nie ma tu łączeń, gdyż właśnie tego chciałem uniknąć, a narożniki są zaokrąglone.
Niestety sztuczne oświetlenie ma to do siebie, że skupia się właśnie na załamaniach, dlatego mimo wszystko rogi się wyróżniają.
Większych łuków (wchodzących na stoły), nie chciałem robić. Takie rozwiązanie wydaje mi się nie praktyczne.
 

Tempest

Znany użytkownik
Reakcje
549 1 0
#12
Noah napisał(a):
Większych łuków (wchodzących na stoły), nie chciałem robić. Takie rozwiązanie wydaje mi się nie praktyczne.
Właśnie takie większe łuki miałem na myśli ale faktycznie trudno byłoby potem w tym narożniku utrzymać czystość że o wyciąganiu czegoś co by tam przypadkiem wpadło nie wspomnę. Chyba dla takiego rozwiązania stół musiałby mieć zaokrąglone narożniki.
 

Podobne wątki