• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolej we Wrocławiu i okolicach

Lyntog

Aktywny użytkownik
Reakcje
860 6 2
Łał, świetne fotki :) Najbardziej zachwyciła mnie jeszcze czynna stacja Świdnica Przedmieście, szkoda, że pewnie przy okazji modernizacji semafory kształtowe całkiem znikną z całej linii :(
 

prepik

Znany użytkownik
Reakcje
925 0 0
W weekend chciałem sobie wrocławskie dworce pooglądać , tak z aparatem i statywem , ale mimo brzydkiej pogody zrobiło się wyjątkowo parowozowo. Przyjechał niemiecki parowóz 35-1097 z Cottbus, a do tego zamieszanie robił wrocławski TKh. Byłem na Głównym i na Nadodrzu. Warunki były fatalne, padał marznący deszcz, w pewnym momencie na "głównym" niemiecki parowóz stojący bezpośrednio kominem pod izolatorem trakcyjnym, tak go zawilgocił i pokrył sadzą, że trzy tysiące wolt popłynęły przez izolator , który w tym momencie zaświecił ! Oto filmik z dworców na których się działo, nadmieniam , że pierwszy raz byłem w stolicy Dolnego Śląska i jako człowieka z Galicji(Bochnia) infrastruktura kolejowa Wrocławia mnie zachwyciła . Kosmiczny ten dworzec główny!

 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.860 111 7
Panowie, czy wiadomo jakie będą dalsze losy linii kolejowej nr 340 Mysłakowice-Karpacz?
Ponoć jej rewitalizacja miała być tylko kwestią czasu.
Najpierw trzeba by otworzyć połączenie z Jeleniej do Mysłakowic, a tam już sporo drzewek, krzaków i zatkanych dosłownie przejazdów kolejowych. Stan tej linii jest doskonale widoczny podczas wyjazdu z Jeleniej Góry wzdłuż torów.
 

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.132 442 105
Tak tak, stan tej linii jest mi znany. Mnie bardziej chodzi o jakieś działania podjęte lub obiecane lecz zaniechanie przez władze. Bo obietnice były i deklaracje też były. Czy może linia de facto została spisana na straty?
 

t_domagalski

Znany użytkownik
Reakcje
1.342 18 9
Usunięcie drzew czy udrożnienie przejazdów to najmniejszy problem. Linia ta i tak wymaga zapewne wymiany całej nawierzchni, naprawy torowiska, itp.
Problemem jest pobudowanie wzdłuż linii obiektów, uniemożliwiających (a przynajmniej znacznie utrudniających) przywrócenie w przyszłości ruchu na tej linii. Głośna w swoim czasie była sprawa hipermarketu i stacji benzynowej w Karpaczu, której tzw. "strefa bezpieczeństwa" koliduje teraz ponoć z przebiegiem trasy kolejowej.
 

SM03-422

Znany użytkownik
Reakcje
675 9 1
Łomnica na linii 308 Kamienna Góra-Jelenia Góra; Miłków na linii 340 Mysłakowice-Karpacz oraz Pisarzowice z linii 308 jak wcześniej. Zdjęcia z dnia 13.01.2019-jako ciekawostkę dodam zamontowanie w Pisarzowicach przy stacji na przejeździe nowych krżyży Św. Andrzeja-śmieszne jest to, że przejazd jest zawalony półmetrową breją ziemi zmieszanej z kamieniami i gliną, a ostatni pociąg odjechał bodajże w 1995 roku.
Łomnica na linii nr 308 Kamienna Góra-Jelenia Góra 13.01.2019 (2).JPG
Łomnica na linii nr 308 Kamienna Góra-Jelenia Góra 13.01.2019.JPG
Miłków na linii nr 340  Mysłakowice-Karpacz 13.01.2019 (2).JPG
Miłków na linii nr 340  Mysłakowice-Karpacz 13.01.2019.JPG
Miłków na linii nr 340  Mysłakowice-Karpacz-pozostałość po lokomotywowni 13.01.2019.JPG
Pisarzowice na linii 308 Kamienna Góra-Jelenia Góra 13.01.2019 (2).JPG
Pisarzowice na linii 308 Kamienna Góra-Jelenia Góra 13.01.2019 (3).JPG
Pisarzowice na linii 308 Kamienna Góra-Jelenia Góra 13.01.2019.JPG
 

Szwed1978

Znany użytkownik
Reakcje
5.268 58 3
jako ciekawostkę dodam zamontowanie w Pisarzowicach przy stacji na przejeździe nowych krżyży Św. Andrzeja-śmieszne
Wychodzi na to ze linia kolejowa nie jest przeznaczona do likwidacji. Dodatkowo jak ktoś nie wie to w Polsce każdy przejazd kolejowy ma swój numer (ta żółta naklejka) jak na takim przejeździe coś się stanie to się podaje ten nr i PLK służby spod nr 112 wiedzą gdzie jechać.
 

Podobne wątki