• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolej w Wielkiej Brytanii

RS11

Znany użytkownik
Reakcje
153 0 0
#43
Dziś parę zdjęć z południowo-zachodniej Szkocji. Okolice Abington, Newton nieopodal autostrady M74.
class 57xxx.jpg

Newton. Class 56 Arriva.
class 221.jpg

Abington. Class 221 Voyager z wychylnym pudłem.W tle Rome Hill 565 m.n.p.m

class 3900xx 2.jpg

Newton. Uśmiechnięte Pendolino mknie w kierunku Glasgow.
 

RS11

Znany użytkownik
Reakcje
153 0 0
#44
Zdjęcia które pokazałem w poprzednim poście pokazują linię West Coast, która przechodzi przez Midland (Birmingham i dalej po zachodniej stronie Anglii w kierunku Glasgow.
Nazwa linii nie do końca jest prawidłowa, bo w Szkocji linia nie biegnie wzdłuż wybrzeża tylko najkrótszą drogą na północ w kierunku Glasgow. Po wschodniej stronie wyspy mam East Coast wychpdzącą z Londynu przez York do Edynburga.

Jeszcze jedno zdjęcie z okolic Abington:
class 3900xx.jpg


Teraz parę zdjęć z linii która biegnie właściwie wzdłuż wybrzeża z Gretny przez Ayr, Prestwick (drugie lotnisko) do Glasgow.

class 334.jpg

Po lewym torze odbywa się tylko ruch pasażerski. Prawym jeżdżą pociągi towarowe. W oddali taśmociągi do załadunku węgla w Fairle.

Fairlie 5.jpg

Fairlie terminal węglowy. Węgiel przypływał z Ameryki południowej,koleją jechał do elektrowni Longannet w zatoce Firth of Forth. Elektownia została zamknięta w marcu 2016. Terminal obsługiwał EWS i woził węgiel do Longannet,
pamiętam też puste pociągi Freightlinera jadące po węgiel z Anglii przez Grtenę.

Troon.jpg
 
Ostatnio edytowane:

Podobne wątki