• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fotografie Kolej w Warszawie i okolicach

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
To tak jeszcze Ty42-107 ciąg dalszy...
Udało mi się w końcu dodać na YT przejazd na odcinku Wwa Wawer - Wwa Gdańska, więc jak ktoś ma ochotę i samozaparcie by zobaczyć jak wyglądała przejażdżka z perspektywy wiszącego w oknie to proszę bardzo...

...i tak jeszcze jedno..., Daniel, to Ty może??
IMG_20181008_191755_896.jpg
( kadr z filmu odtwarzany na telefonie)

Pozdrawiam,
 
Reakcje
2.384 71 3
To w ramach kolejowej archeologii z dysku wykopanej... 05.2010: Tłuszcz,szopa Kolei Mazowieckich (sekcja MNT) z czasów jak SKMWA była tu obsługiwana (tabor 19WE) oraz wspomniany wyżej Ty2-220...
DSCN0074.JPG ...19WE jako pociąg linii S2 do Mińska Mazowieckiego...:cool::cool::cool:
DSCN0076.JPG ... DSCN0077.JPG
...EN57-1227 po zgrillowaniu oraz VT628 (chyba planowi dawcy organów)...
DSCN0080.JPG ... oraz Ty2-220 ze składem... (brak danych co to za wagony - czyje itp.)

Pozdrawiam,
 

Jarząbek

Znany użytkownik
Reakcje
1.581 73 0
Dziś...,Legionowo Piaski...(posterunek LgP)... ,
Zająłeś się Harry Potterze nowoczesną lokomotywą a tymczasem zupełnie przeoczyłeś coś, co za chwilkę może przestać istnieć.
Schron Legionowo Piaski.jpg


Jest to schron, osłaniający dawne koszary.

Legionowo-27.11.2012 r -JS.jpg


A teraz zobacz gdzie "parkujesz" swój pojazd.

Legionowo-Porównanie.jpg


Zapytasz - a jaki to ma związek z koleją? Ano taki, że za tym betonowym płotem, który się nie zmienił od czasów przedwojennych były koszary pociągów pancernych.
Wokół powstają nowe osiedla, za chwilkę już nie będzie czego fotografować.
Pozdrawiam. J.
 
Reakcje
2.384 71 3
Jarząbku, ten schron swego czasu obfotografowałem (fakt, nie wiem czy wrzuciłem fotki na forum - po migracji forum mogło zginąć) i ogólnie mam świadomość pewnej wartości historycznej tego miejsca. Swoją drogą na Youtubie na kanale Waszkiewicza w jakimś nagraniu był zarejestrowany przejazd szlakiem Legionowo - Legionowo Piaski z widoczną jeszcze bocznicą po której został ślad w postaci resztek podkładów ( zdjęcia Dragona powstały przy okazji ) z 78 roku ( znalazłem gwoździe z cechami) oraz resztka bramy zamkniętej na amen..., więc ze mną chyba nie jest jeszcze tragicznie...
Co do pociągów pancernych dzięki za doprecyzowanie historii tej bocznicy i jak masz jakieś "smaczki historyczne" to częstuj - myślę, że nie tylko mnie uraczysz historią... Dodam tylko, że obrót miałem krótki i na szczęście kierownika pociągu w porządku...

Pozdrawiam,
 

Jarząbek

Znany użytkownik
Reakcje
1.581 73 0
z widoczną jeszcze bocznicą po której został ślad w postaci resztek podkładów
Sześć lat temu jeszcze leżały szyny ...
27WE-002 Leg.Piaski-27.11.12-JS.JPG



oraz resztka bramy zamkniętej na amen...,
Muszę się tam wybrać, może mnie nie zastrzelą, nie spałują, nie skują ... :(
więc ze mną chyba nie jest jeszcze tragicznie...
No, nie ... jeszcze będą z Ciebie Ludzie. :)
 
Reakcje
2.384 71 3
Sesje tego schronu robiłem w zeszłym roku ( pierwsze podejście) drugą 6 września...ok 5:40 z rana... ( znów na obrocie w drodze do TOYTOY'a - po drodze był;)) Niestety forum krzyczy, że za duży plik - na kompie obrobie i wrzucę.

Pozdrawiam,
 
Reakcje
2.384 71 3
Skoro Jarząbek poniekąd wziął mnie lekko pod włos, a że wspomnianej sesji jakoś nie mogę namierzyć zdjęć ( pewnie zgrane na dysk...) przy okazji obrotu na "Piaskach" zarchiwizowałem dla potomnych co się dało w drodze do hmm...toytoy'a...

Brama wjazdowa do koszar... (zaznaczona strzałką...)

IMG_20181026_104810_882.jpg

...pozostałości po bocznicy...
(widok do bramy)

IMG_20181026_114647_874.jpg

...pozostałości bocznicy...
(widok od bramy oraz schron)
IMG_20181026_114625_438.jpg

...schron, różne ujęcia... IMG_20181026_114748_175.jpg IMG_20181026_114812_494.jpg IMG_20181026_114833_030.jpg IMG_20181026_114924_060.jpg

Z wierzchu wystają dwie szyny wąskotorowe
(dłoń dla porównania)...
Poniżej panorama...
IMG_20181026_104149.jpg

Pozdrawiam z obrotu na S9...,
 
Reakcje
1.054 25 2
jeszcze jest, kto chce ten przystanek sfotografować w takiej formie, niech się spieszy, bo trwają prace nad ułożeniem drugiego toru na odcinku Otwock-Pilawa, i ... i niedługo wszystko się tam zmieni. Jak i na wielu innych przystankach i stacjach tej linii.

Od jakiej stacji lub jakiego szlaku odgałęzia się ta bocznica?
księżyc, no co Ty ?
kwity wertujesz i nie dostrzegasz, że to odgałęzienie z Legionowa do Tłuszcza, tuż za przystankiem Legionowo Piaski ?
Chyba kurz z tych kwitów ostrość Ci przysłonił, bo o "pomroczność" nie podejrzewam ;)
 

Jarząbek

Znany użytkownik
Reakcje
1.581 73 0
że to odgałęzienie z Legionowa do Tłuszcza, tuż za przystankiem Legionowo Piaski ?
No, nie za bardzo. Rozumiem, że może mylić mój szkic na mapie 1:25 000 ( niebieska kreska), ale z tego co pamiętam i co kawałeczek widać na poniższym zdjęciu to tor do koszar ciągnął się od Legionowa, przechodząc przez bazę materiałową (lata osiemdziesiąte i dziewięćdziesiąte).
Nie wiem dlaczego nie widać go na rysunkach zamieszczonych przez Jarka, ale widać go na poniższym zdjęciu.

Legionowo Piaski, 27.11.12 r.-JS.jpg
 

torowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.215 2 1
Kupując bilet do stacji Kołbiel ... zawsze wysiądziemy na stacji Karpiska :)
Nazwa przystanku pochodzi od nazwy Kołbiel - kiedyś miasta, a obecnie siedziby gminy wiejskiej, położonej 5 km od przystanku. Miejscowi muszą mieć zadrę w stosunku do Kołbieli, bo trudno im znieść, że na terenie ich wsi panoszy się Kołbiel. Był czas, gdy zamalowywano nazwę Kołbiel i na tablicach z nazwą przystanku pojawiała się nazwa Karpiska. Sytuacja ze "zmianą nazwy stacji" powtarzała się przez dłuższy czas, ale obecnie emocje jakby przycichły.

Zaintrygował mnie stary, obecnie opuszczony, parterowy budynek z czerwonej cegły, stojący blisko toru. Architektura budynku wskazuje, że został prawdopodobnie wybudowany w latach 1880 - 1910 i pełnił funkcje kolejowe na Kolei Nadwiślańskiej ... ale to tylko moje przypuszczenie

kolbiel_en57akm-1587_1_2.jpg


kolbiel_6.jpg
 
Reakcje
2.384 71 3
Co do takich ceglaków...
Najprawdopodobniej masz rację.
Kiedyś na odcinku linii nr 2 Mińsk Maz. - Siedlce było kilka podobnych ( na p.o. Mińsk Maz. Anielina rozebrali podobny z powodu pożaru i ogólnej nieopłacalności remontu)

A zmieniając lekko miejsce: linia nr 7 -Otwock, z wczoraj...
Jako, że stacja Otwock w przebudowie, to kręcą się tu różne sprzęty...
IMG_20181030_130611.jpg

Pozdrawiam,
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
Są używane do dziś. ;) A na poważnie, to o które tory chodzi? Obecna linia Warszawa - Koluszki i dalej biegnie w tym samym miejscu, ale oczywiście same tory wymieniono już wiele razy w ciągu ostatnich ponad 150 lat. Przy tej okazji zapewne dokonywano też czasem niewielkich korekt położenia torów. Układ bardziej znacząco zmienił się tylko na odcinku W-wa Zachodnia - W-wa Śródmieście po wybudowaniu w latach 30. XX wieku wykopu i tunelu linii średnicowej. Jeżeli chodzi o te tory, to dokładnych dat z pamięci nie podam, ale łatwo to znaleźć w literaturze i w sieci.
 

Podobne wątki