• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fotografie Kolej w Warszawie i okolicach

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
A w Otwocku ( linia nr 7) dzieje się...
IMG_20171211_115750.jpg Peron 1'y...( w trakcie de...montażu...)
IMG_20171211_120028.jpg a tu tymczasowy peron 4'y...już oddany do eksploatacji...

Pozdrawiam z MMz:)

Ps. Szlak w stronę Warszawy ma wkładać się z trzech torów ( tu: Otwock- Wwa Falenica - Wwa Gocławek), a w stronę Pilawy mają być dwa tory.,.
 
Ostatnio edytowane:

browar łódź

Aktywny użytkownik
Reakcje
216 10 9
Zamieszczam fotki przedstawiające widok na lokomotywownię Odolany z nowych bloków na Jana Kazimierza..... mieszkańcy nowych ,,apartamentowców '' walczą z pyłem kurzem i tirami - terminal kontenerowy już wykurzyli .Ostatnio nawet z syrenami już sporadycznie manewrujących lokomotyw . ...
Postęp rozbudowa miasta ale jak w wielu innych przypadkach robienie z siebie pajaca udajacego że nie wie gdzie sie sprowadzał . Powoli następuje rozbiórka torów w rejonie ulic Ordona .... za jakis czas pewnie i bliżej szopy będą bloki a potem okolice górki rozrządowej też pójdą pod młotek .... sielskie kolejowe Odolany znikają . Fotki z internetu
 

Załączniki

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
Będąc ostatnio na nocy wieczorną jazdę pociągową z pasażerami kończyłem w "Miłosnej" a potem zjazd na szopę...
Ale coś mi się kołatało po głowie ' chyba Talgo dziś leci"... Pytanie do Dyżurnego czy dobrze pamiętam, czy "EN" z Moskwy dziś leci?? Odpowiedź brzmiała," no trochę dziś spóźniony zaraz opuści Mińsk..." No to sobie myślę... 160km/h to z 10 minut góra... próba uproszczona zrobiona, jeszcze przelot nie podany...no to luz. Po kilku chwilach na semaforze wyjazdowym pojawił się sygnał zezwalający, a to znaczyło tylko jedno...
Jedzie...
No i pojechał...

A tu fotka z Warszawy Wschodniej ( od strony zachodniej lub Wisły jak kto woli)...jako, że z Miłosnej jechałem służbowo Wschodnia przytrzymała mnie trochę...
IMG_20180113_000150[1].jpg ... IMG_20180113_000248[1].jpg

Na żywo wpadła mi w oko jedna ciekawostka... skład musi być chyba ciągany na jakiejś przejściówce, bo z obu stron dojrzałem chyba sprzęg "SA3" vel "pięść Breżniewa" ( mam nadzieję, że nazwy i oznaczenia nie pokręciłem)...

Dodatkowo po peronie biegało kilku foto amatorów ze statywami:D...

Od razu uprzedzam, filmik kręcony telefonem.

Pozdrawiam z MMz,
 
Ostatnio edytowane:

Preki

Aktywny użytkownik
PGM
Reakcje
96 2 0
Na żywo wpadła mi w oko jedna ciekawostka... skład musi być chyba ciągany na jakiejś przejściówce, bo z obu stron dojrzałem chyba sprzęg "SA3" vel "pięść Breżniewa" ( mam nadzieję, że nazwy i oznaczenia nie pokręciłem)...
Sprzęg kombinowany :) To jest jednocześnie SA-3 oraz śrubowy w jednym. Wagony 306Ab niegdyś kursujące do Kijowa też takie coś mają.
 

Prezes TS

Expert
Ekspert
Reakcje
1.054 25 2
Warszawa Praga z innego świata
kolejne typowe filmidło propagandowe z tamtych "dawnych dobrych czasów" ... :(
Oczywiście krytykanctwo pełną gębą, bo pomimo że: "50 % pojazdów trakcyjnych stanowią parowozy ..." - to oczywiście są nieekonomiczne i wkrótce zostaną zastąpione przez nowoczesne ... (a w tle Syrenki !)
Zawsze w filmikach z tamtej epoki należało wykpić, wyśmiać i ocenić z politowaniem parowozy, koleje wąskotorowe, stan techniczny urządzeń i lichość wyposażenia. Jednocześnie roztaczano świetlistą wizję jak to będzie wkrótce, już, już - ach i och i . . . i na tym się kończyło, a na prawdziwe zmiany to trzeba było czekać 40-50 lat. Oczywiście całość tego bajdurzenia okraszona była zwyczajowo kretyńskim podkładem muzycznym, coś a la cyrk czy lunapark. Jakoś nigdy nie doceniano poświęcenia ludzi pracujących w tych warunkach i tego, że to tylko dzięki ich zaangażowaniu w tak beznadziejnych warunkach, skutkiem powszechnego niedoinwestowania, jakoś to wszystko funkcjonowało.
A te SP45, to w stacji nie pędziło w pełnym biegu, tylko 60 km/h, jak po całym węźle warszawskim.
( ten filmik jakoś tak w dzisiejszych czasach otwiera mi się tylko do połowy, ale za to reklamy przed bez problemu)
 

Prezes TS

Expert
Ekspert
Reakcje
1.054 25 2
[QUOTE="Generał, post: 698233, member: 6725" ]... Ty2 z małymi drzwiami dymnicy ... [/QUOTE]
trudno byłoby tego nie zauważyć,
a jeśli ktoś i tak nie, to . . . to już nawet okulista na nic się nie zda . . . ;)
 

Ludwik Igielski

Znany użytkownik
Reakcje
262 0 0
A te SP45, to w stacji nie pędziło w pełnym biegu, tylko 60 km/h, jak po całym węźle warszawskim.
Oj, chyba nie. Myślę, że jakieś 40 km/h, ponieważ dalej był semafor wskazujący dwa zielone, bo w kierunku posterunku Warszawa Targówek z tego toru przy peronie wyspowym to jechało się na odgałęzienie. Na wprost jechało się do W-wy Gdańskiej. Swoją drogą, dobrze że nie pokazali Tekatki z ryflakami do Nasielska, albo Ok1 do Działdowa. :)
 

Podobne wątki