• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fotografie Kolej w Warszawie i okolicach

sebo81ku

Znany użytkownik
BGM
MSMK
Reakcje
896 4 0
Wycieczka do ZNTK Pruszków 22.05.2010 roku
 

Załączniki

sebo81ku

Znany użytkownik
BGM
MSMK
Reakcje
896 4 0
Cd. ZNTK Pruszków
[DOUBLEPOST=1508254967][/DOUBLEPOST]
409Da-271 jest eksponatem Muzeum Lniarstwa. Mam nawet w tym swój mały kamyczek udziału... ;-).

Tylko szkoda że podupadła na wyglądzie, ale przynajmniej dobrze że nie poszła na żyletki
 

Załączniki

sebo81ku

Znany użytkownik
BGM
MSMK
Reakcje
896 4 0
Ok22-31 W-wa Gdańska 21.09.2008r. Dni Transportu Publicznego
 

Załączniki

radek_m

Aktywny użytkownik
Reakcje
145 3 0
Byliśmy prekursorami na europejską skalę i przecież w latach 30 schowano je pod ziemią. Nawet Dworzec (wg innego projektu) prawie udało się ukończyć - trochę los ni sprzyjał - w prawie ukończonym gmachu wybuchł pożar. Sam budynek dokończono w czasie niemieckiej okupacji, a w 44 po powstaniu został wysadzony.,
Powojenna odbudowa zawalonego tunelu i mostu średnicowego była połączona z poszerzeniem i umożliwieniem położenia 4 torów. Przydało się w latach 60.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.291 459 29
Co do Wwy Głównej... Ja dobrze widzę, że planowano już wtedy tory schować pod ziemią ( w wykopie)??
Wydaje mi się, że kolega Harry Potter pomylił dwa dworce główne. Ten przedwojenny był mniej więcej w miejscu obecnego Śródmieścia i tego dotyczą powyższe plany, zrealizowane przed wojną, choć w nieco innym kształcie, jak napisał kolega radek_m. Powojenny Dworzec Główny, jaki pamiętamy, był (czy można powiedzieć, że jest?) dalej, przy ul Towarowej, przed wojną go nie było i nie planowano tam żadnej podziemnej stacji.
 

sebo81ku

Znany użytkownik
BGM
MSMK
Reakcje
896 4 0
Ty2-953 W-wa Zachodnia 20.09.2009r. Dni Transportu Publicznego.
Tego dnia Ty2-953 prowadził pociągi specjalne do Błonia i Grodziska Maz. Fotografie wyk w W-wa zach, Błoniu, Pruszkowie i Brwinowie
 

Załączniki

Podobne wątki