• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fotografie Kolej w Warszawie i okolicach

Speedway

Znany użytkownik
Reakcje
8.626 15 0
Masz rację - z Prostynia do Warszawy nie jest zbyt blisko, ale wychodzę z założenia, że intencje kolegi Torowego były jak najlepsze.
Dla "wyciszenia nastrojów" zdjątko wykonane w dniu 15.11.2020r w samej Warszawie, dokładnie w dzielnicy Wola. ER160-038 rozpoczął podróż do Nasielska. A skąd? - kolega Harry już wie najlepiej...;)
4.JPG
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
Warszawa Gdańska, stan robót, to co dało się dostrzec... (przy okazji oczekiwania na swój pojazd przed rozpoczęciem służby) . IMG_20201210_200201.jpg IMG_20201210_200219.jpg
... perony 4,3,2 strona wschodnia. Elementy wsporcze ciągów komunikacyjnych pomiedzy peronami a wiaduktem (pewien nie jestem, ale tu chyba mają być schody ruchome)...
IMG_20201210_200259.jpg ...
peron 2, schody ruchome, obsadzone na. swych miejscach...

IMG_20201210_200238.jpg ...
peron 4, plecione jest zbrojenie pod posadowienie schodów ruchomych.

Od strony zachodniej na peronach 2,3 i 4 są robione fundamenty pod kładkę. Z części ogólnodostępnej kiepsko widoczne...

Pozdrawiam,...
 

torowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.215 2 1
IC 2102 CZARTORYSKI (ED161-015) na 3 kilometrze linii kolejowej nr 506. W tym miejscu tory biegną wzdłuż południowej granicy rezerwatu przyrody Olszynka Grochowska. Przez obszar leśny pociągi jadą tak wolno, że kompletnie nie słychać nadjeżdżającego pociągu. | 16 grudnia 2020

ED161-015_2102_czartoryski.JPG
 

Speedway

Znany użytkownik
Reakcje
8.626 15 0
14.11.2020r Warszawa Zachodnia. Wielokrotnie przechodziłem obok tego krzyża, ale nigdy nie zwróciłem uwagi na znajdującą się na nim inskrypcję.
Jakże wiele mówi o czasach, w których żyli jego fundatorzy, jak i o nich samych. Przy okazji mamy dowód jak daleko ciągnęły się "dobra" należące do Warszawy Wiedeńskiej.
1.jpg
2.JPG
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
Pytanko. Czy możecie mi wskazać na mapie (zaznaczone, bądź współrzędne) miejsca w Warszawie gdzie robicie zdjęcia? Chodzi mi jednak o takie miejscówki, gdzie można zawsze albo prawie zawsze sfotografować jakieś lokomotywy, oraz gdzie dostęp jest legalny, znaczy nikt mnie nie pogoni za to, że tam będę łaził z kobitką.
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
Adam, zdjęcia w aurze zimowej :D(y)
Tak dodam tylko, że od tygodnia mniej więcej w weekendy w tym rejonie pałęta się okazjonalnie tabor SKMki. Spowodowane jest to zapoznaniem szlaku Wwa Czyste - Wwa Odolany - Józefinów - Pruszków. Chyba jakoś od marcowej korekty kilka kursów tędy planowo ma jeździć (wymuszone pracami na stacji Wwa Zachodnia).

Pozdrawiam,...
 

red_tomato

Znany użytkownik
Reakcje
1.511 0 0
Pytanko. Czy możecie mi wskazać na mapie (zaznaczone, bądź współrzędne) miejsca w Warszawie gdzie robicie zdjęcia? Chodzi mi jednak o takie miejscówki, gdzie można zawsze albo prawie zawsze sfotografować jakieś lokomotywy, oraz gdzie dostęp jest legalny, znaczy nikt mnie nie pogoni za to, że tam będę łaził z kobitką.
Cześć,
bardzo proszę. Mam nadzieje, że takie namiary wystarczą w odszyfrowaniu miejsca. Póki nie będziesz „chodził po taborze”, nikt Cię nie pogoni. ;)
C2E918F5-BFB4-448B-9C1C-BC23B175FFBA.jpeg


Adam, zdjęcia w aurze zimowej :D(y)
Tak dodam tylko, że od tygodnia mniej więcej w weekendy w tym rejonie pałęta się okazjonalnie tabor SKMki. Spowodowane jest to zapoznaniem szlaku Wwa Czyste - Wwa Odolany - Józefinów - Pruszków. Chyba jakoś od marcowej korekty kilka kursów tędy planowo ma jeździć (wymuszone pracami na stacji Wwa Zachodnia).

Pozdrawiam,...
Dziękuje. Zapamiętam.
I jak tylko będzie to możliwe, bardzo chętnie obejrzę Odolany i okolice z perspektywy pasażera SKM’ki...
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
Wiem, miały być fotki...
Przejazd z Warszawy Włochy przez Warszawę Zachodnią do Warszawa Ochota.

Pozdrawiam,...

ps. w lutym jazdy zapoznawcze SKMki jeszcze będą w trybie weekendowym. W pierwszej połowie marca mają się odbywać całotygodniowo na trasie Wwa Czyste - Wwa Odolany -... - Pruszków oraz Wwa Czyste - Wwa Odolany - Wwa Gdańska...
 

Podobne wątki