• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fotografie Kolej w Warszawie i okolicach

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
Jadąc kilka dni temu pociągiem podmiejskim tamtędy, też widziałem te składy. To że są pomalowane to jedno. Ale zauważyłem także, że w niektórych otwarte są małe okienka w kabinach. Jeśli to tak stoi dłuższy czas, to wewnątrz musi być niezły syf. Czemu ktoś tak o to "dba"?
W sumie szkoda, że już od tylu lat ta seria nie jest w ciągłej eksploatacji, tylko wciąż gdzieś stoi i niszczeje a nikt chyba tego nie chce. I to wszystko pomimo w sumie dosyć młodego wieku.
 

Speedway

Znany użytkownik
Reakcje
8.734 17 0
24.09.2020r. Warszawa Wschodnia Towarowa. Skup i sprzedaż złomu. Właściciel - spółka Złomrex. Wjazd od ul. Zabranieckiej. Zdjęcia zrobione od strony stacji towarowej. Na pozór zwyczajna sytuacja. Dwie maszyny ładują złom na stojące obok wagony. Tego dnia naliczyłem ich 13.
10.JPG

Przez chwilę miałem wrażenie, że wagony się przesunęły... No, ale gdzież tam! Na pewno mi się wydawało! Przecież na końcach sznura wagonów nie ma żadnej lokomotywy! Tory "nie idą z górki ", a jednak przejechały kilka metrów?!
Po dłuższej chwili węglarki znowu się przemieściły. Po zapełnieniu złomem wagonu nr 6, przed operatorem "koparki z chwytakiem" ustawił się wagon nr 7 - pusty - gotowy do załadunku. Teraz już byłem pewien - to nie halucynacje. One naprawdę jadą!!!
Spójrzcie sami:
11.JPG 12.JPG

Przyznam, że zaniemówiłem. Coś takiego widziałem po raz pierwszy! Operator maszyny ładującej, nie bawiąc się w ceregiele, po załadowaniu jednego wagonu, przeciąga bliżej siebie skład, by móc załadować kolejny. Chwytakiem bezceremonialnie przytrzymuje obwodzinę węglarki (lub dwóch sąsiednich), i obracając korpus maszyny przesuwa skład o kolejne kilka metrów (tak na marginesie - towarzyszą temu nieziemskie zgrzyty).
Co za "genialne" rozwiązanie. Ile można zaoszczędzić nie płacąc za wynajem lokomotywy manewrowej. A że państwowej spółce regularnie niszczy się tabor, to już nieistotne...
13.JPG
Gołym okiem widać, że burty, a obwodziny w szczególności, są wyginane na wszystkie strony. A farba schodzi płatami. No ale cóż. Na Pradze jest wagonownia, która musi mieć zajęcie...
Następnego dnia również wybrałem się na spacer w tę okolicę. Wagonów było już nie 13, a... 17! Można? Można.
Ciekawe, jaki jest "rekord"?
 

Kempol

Administrator
Zespół forum
Donator forum
BGM
MSMK
Reakcje
18.855 214 0
Chwytakiem bezceremonialnie przytrzymuje obwodzinę węglarki (lub dwóch sąsiednich), i obracając korpus maszyny przesuwa skład o kolejne kilka metrów (tak na marginesie - towarzyszą temu nieziemskie zgrzyty).
Niestety jest to (niedozwolony) standard wśród operatorów tego typu ładowarek. U mnie w zakładzie za takie praktyki są kary dla operatora.
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.443 72 3
Wygląda na to, że po włączeniu posterunku odgałęźnego Warszawa Antoninów w obręb stacji Warszawa Rembertów i po zintegrowaniu urządzeń USRK właśnie znika z krajobrazu nastawnia...
IMG_20201005_001927.jpg IMG_20201005_001912.jpg

Pozdrawiam,...

ps. przepraszam za jakość... fotki cyknięte z pociągu przez nieotwieralne okno w czasie jazdy po linii 448.
 
Reakcje
2.443 72 3
Brak zdjęć bo niestety warunków nie było...
1) z nastawni na Antoninowie została tylko wieża i sterta gruzu po dolnym poziomie...

2) sekcja (ex PKP) Energetyka przy Warszawie Wschodniej tnie stary rabor, rano brali się za dźwig zabudowany na platformie, zdążyli zutylizować już wagon wieżowy...
(tak sądzę, bo znikł z dotychczasowego miejsca postoju)

Pozdrawiam,...
 
Reakcje
2.443 72 3
Zdjęcie jakie zrobiłem jadąc do pracy (telefon miał już za ciemno) nie nadaję się, wiec tylko tak informacyjnie piszę...
Nastawnia na ex posterunku "Warszawa Antoninów" leży... Dokładniej resztki "grzybka" w postaci konstrukcji zostały położone...

Pozdrawiam,...
 
Reakcje
2.443 72 3
Z dnia wczorajszego, Warszawa Zachodnia, peron 4... Przygotowania do modernizacji (porządkowanie terenu)...

IMG_20201028_111330.jpg IMG_20201028_111405.jpg

Wczoraj jeszcze kończyli /poprawiali drogę technologiczną... Pociąg roboczy obsługiwała Tatra T448 (o ile dobrze rozpoznałem) ze stajni SKPL.

Pozdrawiam,...
 

Kanclerz

Znany użytkownik
Reakcje
363 2 0
Niestety jest to (niedozwolony) standard wśród operatorów tego typu ładowarek. U mnie w zakładzie za takie praktyki są kary dla operatora.
Między innymi z takiego powodu doszło do tragicznej w skutkach katastrofy kolejowej w Strzelcach Krajeńskich Wschód, gdy to operator nie opanował wagonów, które staczając się staranowały budynek dworca zabijając ludzi.
 

red_tomato

Znany użytkownik
Reakcje
1.511 0 0
1.11.2020
Warszawa Główna Towarowa
Zdjęcia wykonane 27 października i 1 listopada. Zrobiłem je kalkulatorem... ;) ale przy pięknej pogodzie i tak daje radę :)
 

Załączniki

red_tomato

Znany użytkownik
Reakcje
1.511 0 0
Warszawa Główna wersja 2.0 ... kolejne terminy oddania stacji do eksploatacji mijają
... a obok linia średnicowa, której remont oddala się w siną dal

Zobacz załącznik 766469
Cześć,
pewnie Kolega jest bardziej w temacie tego projektu. Mam parę pytań... ;)
Jak to będzie zorganizowane? I Od kiedy można się spodziewać zmian? Bo rozumiem, że już teraz są opóźnienia... Obie linie (podmiejska i dalekobieżna) będą zamknięte? Pociągi dalekobieżne będą ruszały z Głównej 2.0? A co z SKM i KM? Długo mają trwać te prace?
Jeśli Kolega coś więcej wie, będę zobowiązany za informację. :)
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.075 140 0
Z tego co pamiętam szumne zapowiedzi, to część pociągów będzie skierowana na/przez Warszawę Gdańską.
Plany remontu linii średnicowej miały wpływ na remont linii obwodowej i wymianę tamtejszych mostów. Chyba doszło jeszcze podniesienie prędkości szlakowej.
 

red_tomato

Znany użytkownik
Reakcje
1.511 0 0
Z tego co pamiętam szumne zapowiedzi, to część pociągów będzie skierowana na/przez Warszawę Gdańską.
Plany remontu linii średnicowej miały wpływ na remont linii obwodowej i wymianę tamtejszych mostów. Chyba doszło jeszcze podniesienie prędkości szlakowej.
Dziękuję za informację.
Słyszałem, że w planach jest też wybudowanie dodatkowych peronów na stacji Sródmieście, ale nie wiem, czy to prawda.
 

Podobne wątki