• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolej w Warszawie i okolicach

Speedway

Znany użytkownik
6.06.2020r. Od kilku dni nasyp wzdłuż ul. S.Starzyńskiego (na wysokości ul. Namysłowskiej) został przerwany na odcinku kilkudziesięciu metrów.
Prawdopodobnie wynika to stąd, iż rozpoczęto budowę dojazdu do cmentarza cholerycznego z końca XIX w i niebawem w tym miejscu ujrzymy wiadukt.
12.jpg

11.jpg 13.jpg

Cmentarz, cmentarzem (a raczej jego symboliczne upamiętnienie w formie obelisku widocznego z linii nr 9)... Ale jeżeli ktoś się tam zapuszczał w obszar ograniczony torami to doceni to miejsce /obszar... Może ten przekop, to początek "nowego" życia dla tego miejsca... i chwili refleksji dla nas...

Dzięki i pozdrawiam,...

Speedway

Znany użytkownik
24.05.2020r Warszawa Odolany. Mam nadzieję, że rząd lokomotyw stojących za ET22-1014 nie podzieli losu kilku "byczków" w zielonym malowaniu, stojących za ET22-537 (założyłem, że wszystkie zielone pójdą pod palnik - może niepotrzebnie...?)
2.JPG

od 6:0 do 7:50 (mniej wiecej) Warszawa Wschodnia z widoczną jeszcze nastawnią w ciągu peronu 6'go...
Co do peronu7'go trudno mi orzec co widzę... jak ktoś coś wie to proszę o informację...

Dzięki i pozdrawiam,...