• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolej w Warszawie i okolicach

Wycieczka do ZNTK Pruszków 22.05.2010 roku

Załączniki

Cd. ZNTK Pruszków
[DOUBLEPOST=1508254967][/DOUBLEPOST]
409Da-271 jest eksponatem Muzeum Lniarstwa. Mam nawet w tym swój mały kamyczek udziału... ;-).

Tylko szkoda że podupadła na wyglądzie, ale przynajmniej dobrze że nie poszła na żyletki

Załączniki

Ok22-31 W-wa Gdańska 21.09.2008r. Dni Transportu Publicznego

Załączniki

Byliśmy prekursorami na europejską skalę i przecież w latach 30 schowano je pod ziemią. Nawet Dworzec (wg innego projektu) prawie udało się ukończyć - trochę los ni sprzyjał - w prawie ukończonym gmachu wybuchł pożar. Sam budynek dokończono w czasie niemieckiej okupacji, a w 44 po powstaniu został wysadzony.,
Powojenna odbudowa zawalonego tunelu i mostu średnicowego była połączona z poszerzeniem i umożliwieniem położenia 4 torów. Przydało się w latach 60.

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Co do Wwy Głównej... Ja dobrze widzę, że planowano już wtedy tory schować pod ziemią ( w wykopie)??
Wydaje mi się, że kolega Harry Potter pomylił dwa dworce główne. Ten przedwojenny był mniej więcej w miejscu obecnego Śródmieścia i tego dotyczą powyższe plany, zrealizowane przed wojną, choć w nieco innym kształcie, jak napisał kolega radek_m. Powojenny Dworzec Główny, jaki pamiętamy, był (czy można powiedzieć, że jest?) dalej, przy ul Towarowej, przed wojną go nie było i nie planowano tam żadnej podziemnej stacji.

Ty2-953 W-wa Zachodnia 20.09.2009r. Dni Transportu Publicznego.
Tego dnia Ty2-953 prowadził pociągi specjalne do Błonia i Grodziska Maz. Fotografie wyk w W-wa zach, Błoniu, Pruszkowie i Brwinowie

Załączniki