• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fotografie Kolej w Warszawie i okolicach

Speedway

Znany użytkownik
Reakcje
8.626 15 0
Ładny smaczek z tą kartką 'wejście'
Drzwi w pozostałych kabinach nie wyglądały na zaspawane. Czy kryje się za tym jakaś "niezwykła historia"?. Nie było kogo zapytać. Jedyne, co przychodzi mi do głowy, to może była to jakaś "szczególna przesyłka" kilku lokomotyw skierowana na przegląd na Odolany. Może chodziło o to, by wchodzić na lokomotywy przez drzwi, na których jest kartka? O co z kabinami, które nie miały kartki z napisem "wejście"? Były na tyle wysprzątane, że nadawca przesyłki, nie chciał, aby ktoś wchodził do nich w zaśnieżonych, mokrych butach? ;). Nie wiem. Możliwości jest wiele...
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.992 140 0
cytuję:

Ten gigant na żelbetowych nogach to nowy zabytek Warszawy. Dostaliśmy go w darze od USA

Oprac. Wiktoria Beczek05.02.2024 22:01
Ta dziwaczna żelbetowa konstrukcja to zasobnik węglowy do nawęglania parowozów i znajduje się przy ul. Gniewkowskiej 42. Lokomotywy wjeżdżały pod zasobnik, skąd zrzucano węgiel. Dokumentację i wyposażenie techniczne otrzymaliśmy od Stanów Zjednoczonych pod koniec lat 40. Teraz, na wniosek stowarzyszenia Kamień i co, Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków wpisał budowlę do rejestru zabytków nieruchomych.

z30668894IH,Zasobnik-weglowy-do-naweglania-parowozow.jpg

więcej tekstu w artykule

https://metrowarszawa.gazeta.pl/met...gach-to-nowy-zabytek-warszawy-dostalismy.html
 

Drozdzik

Znany użytkownik
Reakcje
1.465 0 0
cytuję:

Ten gigant na żelbetowych nogach to nowy zabytek Warszawy. Dostaliśmy go w darze od USA

Oprac. Wiktoria Beczek05.02.2024 22:01
Ta dziwaczna żelbetowa konstrukcja to zasobnik węglowy do nawęglania parowozów i znajduje się przy ul. Gniewkowskiej 42. Lokomotywy wjeżdżały pod zasobnik, skąd zrzucano węgiel. Dokumentację i wyposażenie techniczne otrzymaliśmy od Stanów Zjednoczonych pod koniec lat 40. Teraz, na wniosek stowarzyszenia Kamień i co, Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków wpisał budowlę do rejestru zabytków nieruchomych.

Zobacz załącznik 1033434
więcej tekstu w artykule

https://metrowarszawa.gazeta.pl/met...gach-to-nowy-zabytek-warszawy-dostalismy.html
W Gdyni w bliskości tej budowli z USA do nawęglania parowozów teraz parkują składy Pendolino. Jak mi się jeszcze uda to porobie fotki z bliska, jak nie to z daleka :)
 

Speedway

Znany użytkownik
Reakcje
8.626 15 0
29.02.2020r. Warszawa Grochów. Spojrzenie na wagony stojące na grupie postojowej. Załapał się nawet wagon BWE.
Od kilku miesięcy fotka nie do powtórzenia, z uwagi na rozbiórkę kładki dla pieszych, z której robiłem zdjęcie (w ciągu ul. Chłopickiego).
Dobra wiadomość dla tych, którzy chcieliby ujrzeć podobny widok. Obecnie wylewają beton pod fundamenty dla nowej kładki.
2.jpg
 

Podobne wątki