• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolej w Poznaniu i okolicach

dariuszz94

Znany użytkownik
Reakcje
113 4 0

Pantograf

Znany użytkownik
Reakcje
997 63 25

dariuszz94

Znany użytkownik
Reakcje
113 4 0
Napisanie
sugerowałoby, że z Twojego archiwum Twoich zdjęć.
Wstawianie zdjęć bez żadnej adnotacji odnośnie autora także sugeruje, że zdjęcie zostało wykonane przez autora postu, a nie kogo innego.
Skoro nie zna się autora, to można choćby dopisać, że autor nieznany lub najlepiej nie rozpowszechniać nie swoich zdjęć bez zgody ich autora. Istnieje coś takiego jak prawa autorskie i rozpowszechnianie nie swoich zdjęć może być ścigane prawnie.
Skoro miałeś zapisane gdzie i kiedy zdjęcie wykonano, to warto sobie dopisywać także skąd to zdjęcie pochodzi i kto jest autorem.

Jeszcze jedno pytanie. Pierwsze zdjęcie z E189-458 jest chociaż Twojego autorstwa? Czy przypadkiem przyciąłeś dolny pasek z podpisem autora i logiem strony z której pochodzi zdjęcie, żeby móc się tłumaczyć po kilku miesiącach, że "nie pamiętam skąd jakie foto"?
 
Ostatnio edytowane:

Pantograf

Znany użytkownik
Reakcje
997 63 25
Zdjęcie E189-458 nie mam takiego jakie pokazałeś w linku (jest bez żadnej sygnatury czy to autora czy też galerii), gdyby takowa była na pewno była by na zdjęciu. Bądź co bądź każdy kto ma zachowane zdjęcia (swoje czy też z www) traktuje jako bądź co bądź archiwum.

Na forum jest multum zdjęć, których to osoby nie robiły, a nie podały żadnej informacji skąd zdjęcie jest I też nie podają się za autora.

Na. PW wyśle Tobie to zdjęcie bez przecięcia I sam może będziesz umiał określić gdzie je wstawiles.
 

dariuszz94

Znany użytkownik
Reakcje
113 4 0
Akurat zdjęcie E189-458 nie jest mojego autorstwa. Ale wystarczyła chwila szukania w Googlach żeby znaleźć zdjęcie pod linkiem: https://ogryzek.flog.pl/wpis/12059130/. Podobnie jest z szynobusem - zdjęcie z tego samego profilu: https://ogryzek.flog.pl/wpis/12032783/. Oba zdjęcia oryginalnie mają podpisy o których pisałem, a których brakuje na zdjęciach wstawionych wyżej przez Ciebie.
Na forum jest multum zdjęć, których to osoby nie robiły, a nie podały żadnej informacji skąd zdjęcie jest I też nie podają się za autora.
To nie jest żadne tłumaczenie. Publikacja zdjęć bez wiedzy i zgody ich autora (autorów) jest zwyczajną kradzieżą, co więcej jest to ścigane prawnie.
Czym innym byłoby udostępnienie, na przykład wrzucenie zdjęcia bezpośrednio ze strony www, z jednoczesnym podaniem odnośnika do tej strony, z której zdjęcie zostało udostępnione wraz z informacją o autorze.

Z tego co widzę nie tylko ja mam takie zdanie w tym temacie. Obyś się Kolego Pantograf kiedyś nie zdziwił, jak ktoś Cię pociągnie do odpowiedzialności karnej za takie czyny.
 
OP
OP
ALA

ALA

Znany użytkownik
Reakcje
1.306 23 0
Publikacja zdjęć bez wiedzy i zgody ich autora (autorów) jest zwyczajną kradzieżą, co więcej jest to ścigane prawnie.
Wężykiem, wężykiem ... !!!

A jeszcze do tego usuwanie ze zdjęć podpisów, to już wybitne draństwo, świadczące o wyjątkowym braku poszanowania cudzej własności intelektualnej, charakterystyczne dla gówniarzy, a nie dorosłych ludzi!
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
Dziwne to wszytko.
Wpierw wstawiłeś na forum trzy fotki, gdzie chyba każdy sądził że są Twojego autorstwa.
Później, gdy ktoś Ci napisał uwagę na temat jakości, odpisałeś:
Niestety. Nie miałem już okazji powtórzyć tego ujęcia. Jest wiec to co jest...
Tym samym potwierdziłeś niejako, że sam je robiłeś.
Następnie, gdy ktoś inny odkrył że zdjęcia nie są Twoje, potwierdziłeś to.
 
Reakcje
4.111 416 99
...a poza tym...
Czy w którymś z wpisów napiąłem iż to foto jest moje? Jak bym pamiętał skąd jakie foto jest to bym napisał.
Jak ktoś wkleja foto i nic nie zapodaje informacji o autorze, czy żadnego linka do źródła - to przynajmniej ja uważam, że to jest zdjęcie tego, kto je wkleja na forum. A jak się wie, że to nie moje i wkleja się takie zdjęcie sugerując że moje:
Niestety. Nie miałem już okazji powtórzyć tego ujęcia. Jest wiec to co jest...
to już jest walenie poniżej pasa, bo tak naprawdę nie powinno się wówczas wklejać wcale.
Na forum jest multum zdjęć, których to osoby nie robiły, a nie podały żadnej informacji skąd zdjęcie jest I też nie podają się za autora.
Gdyby tak było to też nie w porządku. A z drugiej strony skąd wiesz, że nie robiły? Trzeba mieć dowody.

A jak już tak o tym mowa, to zapodam ci kolego Pantograf epizod z własnego żywota...

Ja napisze tak. Kiedyś mając 20 lat też byłem młody i głupi. Też wówczas zdarzyło mi się na forum (nie wiem, czy nie forum martela) wkleić odruchowo - bez pojęcia o jakichkolwiek konsekwencjach - zdjęcie jakiegoś modelu wózka wagonu z czyjejś aukcji allegro nie podając skąd je mam, bo akurat o taki wózek chodziło w temacie, który poruszano - jak napisałem, nie podałem ani skąd je mam, ani czyje to zdjęcie (wiedziałem, że nie moje). W domyśle wszyscy myśleli, że moje. Tak się zdarzyło, że jak na złość ten, który aukcję wystawił był użytkownikiem na forum (pamiętam do dzisiaj jego NICK :) ) i zażądał ode mnie publicznych przeprosin na forum..... tak tak panowie.... Ciśnienie mi skoczyło, ale zrobiłem to bo bałem się, że jak tego nie zrobię to 'coś' może dalej z tego wyniknąć. To było dla mnie jak kopniak w ten mój kaczy dziób, że się pierze posypało. Ale mnie nauczyło - że czyjegoś nie tykam. Od tamtej pory jak mantrę we łbie mam, że jak wklejam foto to zawsze podaje przynajmniej linka, skąd ono jest. A z aukcji to już wogóle nie wklejam.

Tak więc Pantograf - przyznaj się że dałeś ciała, przeproś (tym bardziej, że autor fotek się ujawnił), a nie w zaparte ciągniesz temat w kierunku mglisto, dennym.... bo "inni też tak robią"....
Tyle w temacie ode mnie.
 
Ostatnio edytowane:

sebo81ku

Znany użytkownik
BGM
MSMK
Reakcje
896 4 0
Poznań Główny oraz teren Targów MTP 27.10.2007r.
 

Załączniki

Podobne wątki