• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolej w Poznaniu i okolicach

Pantograf

Znany użytkownik
Reakcje
996 63 25
Wróćmy jednak do tematu. Czyli do kolei w Poznaniu i okolicach...

Wczoraj późnym wieczorem żelazko przejechało przez stacje w planie 876006
31.07.2017r.
IMG_20170731_212321.jpg
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
A ja nie doceniam (ale nie będę dawał oceny) i zastanawiam się, jaki jest sens zamieszczania takich zdjęć, w dodatku wstawionych niechlujnie, pomieszanych z tekstem. Jeżeli treść fotki uzasadnia jej pokazanie nawet w takiej jakości, to trzeba to wyraźnie opisać, np. jeżeli został uchwycony w biegu przez szybę samochodu jakiś szczególnie ciekawy i rzadki wagon czy lokomotywa, ale tu chyba niczego takiego nie ma.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
Nie będę niczego wyrzucał, ale apeluję do wszystkich, nie tylko do kolegi Bobika (który nie jest jedynym, do kogo taki apel należy skierować) o większy umiar i staranność przy wstawianiu fotografii, a także o krytyczne spojrzenie na swoje dzieła przed decyzją pokazania ich na forum.
 

Bobik

Aktywny użytkownik
Reakcje
179 3 1
A tymczasem zdjęcie znów robione telefonem przez szybę, ale widok na stacji w Swarzędzu dość rzadki, zwykle jest tam pusto, ewentualnie stoją jakieś wagony do przewozu aut, a to że względu na pobliskie centrum logistyczne. A dziś przez kilka godzin stały sobie takie oto dwa składy ,oba z lokomotywami, niestety ekrany dźwiękochłonne skutecznie uniemożliwiły mi zrobienie dobrych zdjęć, jedynie ujęcie "od tyłu" .
20170808_171038.jpg
 

robertkroma

Znany użytkownik
Reakcje
1.595 25 2
No tak, bardzo ładny widoczek, a coś on wnosi do wątku? Tylko tory, cysterny, peron i sieć trakcyjna. A czy Swarzędz? Może być wszędzie i nigdzie. A co ma ono przedstawiać wie tylko autor.
Pozdrawiam
 

Pantograf

Znany użytkownik
Reakcje
996 63 25
Dawno nic nie było. To tym razem coś innego. Nie wiem od kiedy stoi ten... no właśnie. Co to jest? :confused: "Eksponat" stoi na cokole tuż przed biurem Zakładu Robót Kolejowych w Poznaniu.

15.08.2017r.
IMG_20170815_162447.jpg
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
Trwają remonty na dworcu Poznań Główny. Obecnie remontowany jest peron V. Wiaty w trakcie częściowej rozbiórki:

IMG_2792.JPG


Poziome stalowe legary noszą oznakowanie Konigshutte NP18:

IMG_2793.JPG


Obserwując wyremontowany peron VI to technologia jest taka, że pozostaną pionowe podpory ale poziome legary zastąpione są nowymi i położone jest nowe pokrycie dachowe.
 

Pantograf

Znany użytkownik
Reakcje
996 63 25
Po co dodawać nieostre zdjęcie? W tym momencie cała ciekawostka nie ma sensu :mamdola:
Nie ma sensu wstawiać fot z pod pachy, poza tym jak to w jednej z ciekawych książek ktoś mądry napisał: "Kazydy bez sens ma swój sens". Zrozum kolego ze nie zawsze mam czas by się ustawić I zrobić zdjęcie godne galerii, nie siedzę na dworcu dla hobby. Doceniasz to albo nie- proste. Napisałem też ze wstawiam ciekawostkę i informacje. Zapewne kogo to interesowało i miał czas na pewno zrobił zdjęcie w/w składu gdzieś na szlaku. Tyle ode mnie w tym temacie. Ave.
 

Podobne wątki