• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolej w PKF i filmie dokumentalnym

OP
OP
michal.guminiak

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.416 7 0
#21
Trudno się nie zgodzić z opinią Kolegi. Koleje wąskotorowe były właśnie tak traktowane przez notabli i podobnie opisywane przez ówczesnych ludzi pióra. Mistrz Jeremi wybił się ponad takie podejście.
Wagony kremowo-niebieskie trzymały się dość długo na kolejach dojazdowych. Dostałem od mojej babci wszystkie "Przekroje" z lat 1967 i 1968. W jednym z numerów z 68 roku można przeczytać "Reportaż z Pikutkowa",w którym zamieszczono dwa zdjęcia z kolei kujawskiej, czarno-białe co prawda ale wyraźnie widać dwa odcienie w malowaniu wagonu 3Aw. Druga osobówka jest szara, czyli najprawdopodobniej zielona. Podobnie w "Bazie kolejowej" można obejrzeć Px48-1756 prowadzącego pociąg towarowo-osobowy kolejki wrzesińskiej, w którym wagony 3Aw są dwuodcieniowe (kremowo-niebieskie). Byłem niedawno w Zielińcu i obfotografowałem teren zajmowany kiedyś przez kolejkę. Chętnie dowiem się ciekawostek z kolejek warszawskich, tym bardziej, że na kolejce piaseczyńskiej można spotkać wagon pocztowo-bagażowy (obecnie bagażowy lub towos) z dawnej 1000mm kolejki średzkiej, do której mam wyjątkowy sentyment.
Cieszę się, że wątek, który założyłem cieszy się ciekawymi komentarzami.
 

Walter Rusin

Jasnowidz roku
Reakcje
45 1 5
#22
Właśnie skończyłem oglądać "czwartą" część trylogii Pruissen'a. Bohaterem jest Bydgoska KD. Wspaniały film ukazujący życie ludzi oraz ich drogę do najbliższego dużego miasta. Bardzo ciekawy jest fragment o manewrach na stacji Morzewiec gdzie o szóstej następowało krzyżowanie trzech pociągów. Szczerze polecam ten film!
 
OP
OP
michal.guminiak

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.416 7 0
#24
Natrafiłem też na filmowy majstersztyk, "Mrzonkę" wg opowiadania Antoniego Słonimskiego. Pod koniec filmu znajdziemy epizod z kolejką wąskotorową-Px48 i wagony 1Aw wjeżdzające na stację. Stacja jest prawdopodobnie fikcyjna, budynek drewniany wzniesiono prawdopodobnie na potrzeby tego filmu. Sam motyw kolejki (wilanowskiej w założeniu filmowym) jest fantastyczny. Przewozi ona nas na "drugą stronę". Motyw z wąskotorówką (min 50:33 oraz min 58:48) mógł być nagrywany na kolejce sochaczewskiej, mławskiej lub nasielskiej-prosiłbym też o korektę mojej identyfikacji, bo sam jestem ciekaw miejsca.
Postanowiłem umieścić ten odnośnik tutaj, myśle, że nosi on znamiona swoistego dokumentu filmowego.
 
Ostatnio edytowane:

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.395 463 29
#27
Materiał ciekawy, ale pomijając jakość (może to tylko tak na YT), to całość kiepsko zmontowana. Po pierwsze, wszystko jest trochę przyspieszone (co widać zwłaszcza w ujęciu jadącego tramwaju), a po drugie, ujęcia pociągów są za krótkie i poucinane w połowie - taka składanka trochę we współczesnym stylu, krotkie mignięcia różnych scenek. Wolałbym, żeby ujęcia były dłuższe, a nie urywane po przejeździe kilku wagonów.
 
OP
OP
michal.guminiak

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.416 7 0
#28
Tak, materiał nie jest zmontowany najlepiej. Za to na wąskich torach można podziwiać oryginalny tabor-Px4 na bydgosko-wyrzyskiej i Py4 na żnińskiej. W drugiej połowie lat 80tych TVP wyemitowała dokument o kolejce piotrkowskiej (tuż po zamknięciu ruchu pasażerskiego i artykule w "Odgłosach" w 1986 r.). Jak dotąd nie natrafiłem na ten materiał filmowy.
 

Groch

Znany użytkownik
Reakcje
534 1 0
#29
To kadry z materiałów zrealizowanych (na 16mm taśmie) przez anglika Harry-ego P. Dodge w latach 60-tych i publikowanych w wydawnictwie z serii "Steam Around The World":
The Eastern European Archives.jpg


Cały materiał można obejrzeć na YT:
 
Reakcje
3.349 16 0
#33
Niestety nie da się ukryć, że oglądając film, powyższa scena z parowozem "kłuje w oczy". Oczywiście jest to subiektywne odczucie kogoś, kto ma choć odrobinę rozeznania na co patrzy, bo dla innych osób jest to zupełnie niezauważalne i obojętne. Sugerowanie także, że seria Pn12 miała na PKP niebotyczną ilość co najmniej 107 egzemplarzy, źle wygląda. Skoro "idąc na łatwiznę" twórcy filmu zmienili nazwę serii, mogli również zmienić nr inwentarzowy.

Np. w Austrii czynna jest 310.23. Koszt byłby zapewne niewielki - w ogólnym budżecie filmu, udania się do Eisenbahnmuseum Strasshof i wynajęcia parowozu np. na jeden dzień zdjęciowy. Przy lekkim spolonizowaniu wyglądu maszyny do Pn12 (choćby komputerowo, gdyby Austriacy nie zgodzili się w jakąkolwiek ingerencję) powstałyby piękne ujęcia parowozu w ruchu, które wykorzystane w filmie oddałyby nie tylko ducha epoki, ale stanowiłyby swoistą gratkę dla miłośników historii jak i kolei... ale kto w dzisiejszej branży filmowej przejmuje się takimi szczegółami. Parowóz to parowóz. Z drugiej strony patrząc, skoro zmienili Ty42 na Pn12, widać, że jakieś "konsultacje" miały miejsce, bo te Pn12 to jednak "gruba sprawa" :LOL:
 

Podobne wątki