• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fotografie Kolej w Krakowie i okolicach

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.394 463 29
A mnie bardziej interesuje jak osiągnąć efekt prawdziwej scenerii (głębi ostrości) przy fotografowaniu makiety, niż efekt "makietowy" przy fotografowaniu rzeczywistości.:(
 

michalkrk

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
85 0 0
@CoCu To efekt tilt shift, można go uzyskać w PhotoShopie. Ale prościej na przykład na stronie: http://tiltshiftmaker.com/ Usługa jest bezpłatna, ale nie sprawdzałem, czy nie rości sobie przy okazji praw do obrobionego zdjęcia.

@Andrzej Harassek Temat był już roztrząsany na forum. Ja podnoszę czułość i przymykam przysłonę, a prowadzący pociąg na makiecie zatrzymuje na moment lokomotywę:)
 

Meggido

Znany użytkownik
Reakcje
2.667 12 2
A mnie bardziej interesuje jak osiągnąć efekt prawdziwej scenerii (głębi ostrości) przy fotografowaniu makiety, niż efekt "makietowy" przy fotografowaniu rzeczywistości.:(
Musisz wycisnac ze swojego sprzetu duuuza glebie ostrosci poprzez domkniecie przeslony do maksimum (f24 lub nawet f32). Ale pojawi sie problem ze swiatlem i dlugim czasem migawki przy niskiej czulosci ISO. Trzeba doswietlic plan, zatrzymac tabor i fotografowac przy dlugim czasie naswietlania przy zachowaniu ISO 200 lub 400 zaleznie od mozliwosci korpusu.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.394 463 29
Koledzy, wiem o tym, o czym piszecie (co nie znaczy, że zawsze osiągam dobre efekty) i pamiętam nie tak dawną dyskusję na ten temat w innym wątku. To był trochę żart, a trochę zawoalowana forma mojej małej dezaprobaty fałszowania, jakby nie było, rzeczywistości takimi sztuczkami. Ja jestem zwolennikiem fotografii w czystej postaci, odwzorowującej rzeczywistość, a nie jej zniekształcania. Z tego samego powodu nie jestem fanem HDR, czy jak się to nazywa. Ale może już skończmy już ten off-top.
 

Szwed1978

Znany użytkownik
Reakcje
5.305 58 3
http://m.krakow.wyborcza.pl/krakow/...Zapomniana_legenda.html?disableRedirects=true
Przed półwieczem, 22 lipca 1964, otwarto linię kolejki wąskotorowej łączącej Salwator z Bielanami. Młodzieżowa Kolejka Wąskotorowa "Lajkonik" - taka była jej oficjalna nazwa - cieszyła się wielkim powodzeniem. Kursowała od maja do połowy października, co godzinę, od 14 aż do zmroku.

Peron na Salwatorze w 1964
22 lipca 1964 Kolejka w Krakowie LAJKONIK.jpg


Peron przy Kolejowym klubie Wodnym w 1965 parowóz REISA (proszę p poprawkę jeżeli podałem zły typ parowozu)
22 lipca 1964 Kolejka w Krakowie LAJKONIK parowóz REISA.jpg


Czasu obecne parowóz na ternie przedszkola na rogu ul. Kopernika i Radziwiłłkowskiej w 2014 oraz pozostałości po peronie bielańskim
22 lipca 1964 Kolejka w Krakowie LAJKONIK ale w 2014.jpg
22 lipca 1964 Kolejka w Krakowie LAJKONIK pozostałosci.jpg
 
A

AJ

Gość
11077022_686347471475515_4989079522772043065_o.jpg


Zdjęcie ze zbioru (autorstwa?) Leszka Kołacza, rok 1948, "wynalezione" na facebookowym profilu Archiwum Państwowego w Gdańsku, gdzie znalazło się z pośrednictwem Archiwum Narodowego w Krakowie. Wykonane z okna kamienicy przy ulicy Rzeszowskiej - myślę, że znajdą się tu osoby potrafiące to zweryfikować.
 

lokfan

Znany użytkownik
Reakcje
1.249 9 0
Tu jest niewiele do weryfikowania :) Zdjęcie na pewno "robione" z okolicy ul Rzeszowskiej. Budynek po prawej, który za chwilę zasłoni "pędząca" na wschód Ol12, to dom pogrzebowy Nowego cmentarza żydowskiego przy ul. Miodowej, widoczna w oddali wieża kościoła, to Bazylika Jezuitów na ul Kopernika . Ciekawy zestaw wagonów , chyba w większości niemieckie, ale może coś polskiego lub austriackiego też by się znalazło :)
 

Podobne wątki