• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolej w Chinach

CoCu

Znany użytkownik
Jak się patrzy na takie cuda techniki kolejowej, to można pomyśleć sobie dwie rzeczy:
- że porównując do naszej kolei, to tak jakby patrzeć na jakieś zdjęcia futurystycznej kolei przyszłości (jakieś sci-fi), a nie czegoś co już istnieje,
- oraz druga rzecz, że to daje nam pogląd na to, jak daleko jest nasza technika kolejowa za wieloma innymi krajami i miejscami na świecie.

Jedyne co mi się podoba w tamtych kolejach to to że nie ma sieci trakcyjnej elektrycznej. Moim zdaniem to psuje urok kolei ale też dodaje uroku lokomotywom. Takie jest moje zdanie.

Pozdrawiam.

Kylogram

Aktywny użytkownik
Pawełek95 napisał(a):
Jedyne co mi się podoba w tamtych kolejach to to że nie ma sieci trakcyjnej elektrycznej
Niezły jesteś. A mnie jedyne co się podoba to czas i komfort podróży.
:arrow: Cobrix: nie dożyjesz, bo człowiek nie dożywa do 150 lat. U nas za 30 lat może osiągniemy 200km/h. Ja już wtedy będę używał CoregaTabs i w centrum moich zainteresowań będzie dostać się do endokrynologa, a nie dostać się do Wrocławia "superszybkim PKP" po linii Y. Wówczas skośno-ukośni będą jeździli na poduszce magnetycznej np. standardowo 500km/h czy coś w tym stylu.

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Pawełek95 napisał(a):
Jedyne co mi się podoba w tamtych kolejach to to że nie ma sieci trakcyjnej elektrycznej. Moim zdaniem to psuje urok kolei ale też dodaje uroku lokomotywom. Takie jest moje zdanie.
A cóż to za brednie???

Kylogram napisał(a):
U nas za 30 lat może osiągniemy 200km/h. Ja już wtedy będę używał CoregaTabs i w centrum moich zainteresowań będzie dostać się do endokrynologa, a nie dostać się do Wrocławia "superszybkim PKP" po linii Y. Wówczas skośno-ukośni będą jeździli na poduszce magnetycznej np. standardowo 500km/h czy coś w tym stylu.
http://www.youtube.com/watch?v=NQyj-3C99bA
i jeszcze taka ciekawostka ;)
http://www.youtube.com/watch?v=8e4xtIJAFn0&NR=1