• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolej Przeworsk Dynów

marek1704

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
H0e
Reakcje
213 0 0
#1
W przyszłym tygodniu będę niedaleko Przeworska. Czy ktoś wie, czy kolej Przeworsk Dynów o tej porze roku żyje na tyle, że warto tam zajechać. Czy tabor jest na stacji w Przeworsku, czy na innej i czy można podjechać samochodem gdzieś niedaleko wrót tunelu. Szukałem informacji na stronach http://pogorzanin.powiatprzeworsk.pl/ i innych ale nie znalazłem.
 

Inkson

Moderator Forum Dla początkujacych
Zespół forum
BGM
Reakcje
1.398 28 0
#2
Niestety o tym czasie tam jest martwy sezon i nic nie jeździ. Jazdy mają tylko w wakacje. A ekspozycja jest koło dworca w Dynowie na stacji Bachórz koło Dynowa.
kkkklklkm.jpg
 

jezyzie

Znany użytkownik
Reakcje
548 13 0
#12
Moje zdjęcia z pobytu w Dynowie w 2008 09 23
23092008(016).jpg
 

Załączniki

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#13
Wczoraj w powiecie przeworskim miała miejsce powódź, która, zdaje się, zniszczyła tor kolejki wąskotorowej Przeworsk - Dynów. Nie słyszałem żadnej oficjalnej informacji, ale w migawkach, pokazywanych w telewizji, zauważyłem zniszczony wąski tor, biegnący równolegle do, również zniszczonej, drogi. Jeżeli ktoś ma więcej informacji, niech nimi się z nami podzieli.
 

Pantograf

Znany użytkownik
Reakcje
995 62 25
#16
No to lipa... Chciałem w tym roku odwiedzic Przeworska kolejkę... Dziś na FB były wpisy ale bez linków do artykułów, dopiero w/w wpisy pokazały jak duże są zniszczenia... :confused:
 

hobbystah0

Znany użytkownik
Reakcje
490 20 1
#17
Nasza (w domyśle - pogórzańska) kolejka już od kilku lat borykała się z dużymi problemami finansowymi, wolontariusze odchwaszczali tory i pomagali przy doprowadzaniu linii i taboru do stanu używalności przed sezonem. Nie chcę być złym prorokiem, ale takie zniszczenia mogą oznaczać koniec PKD w formie jaką dotychczas znaliśmy.
 

Dobrzyn

Moderator Forum Prawdziwa kolej wąskotorowa.
Zespół forum
Reakcje
1.092 3 1
#19
Ja myślę, że nie będzie aż tak źle. Za takimi katastrofami, które dotykają nie tylko kolejki, idą też później duże pieniądze na likwidację skutków.
Trzymam kciuki!