• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fotografie Kolej na ziemi łódzkiej

OP
OP
M

maniek2820

Znany użytkownik
Reakcje
12 1 0
#41
Na szlaku Skierniewice -Łowicz Przedmieście
 

Załączniki

OP
OP
M

maniek2820

Znany użytkownik
Reakcje
12 1 0
#42
Szlak Łowicz-Łódź Kaliska .Czy nastawnia stacji Glinik nie grała w filmie ,,Torowisko''?
 

Załączniki

OP
OP
M

maniek2820

Znany użytkownik
Reakcje
12 1 0
#45
Ciekawe zdjęcia. Którym pociągiem Kolega wtedy jechał?
TLK ,,Łęcka'' odjazd z Warszawy Zachodniej 14.30
Na tym szlaku jest trochę ciekawych budynków i peronów pamiętających stare czasy więc może uda się trochę w ramach wycieczki rowerowej udokumentować .Nie sądzę by po remontach jakieś TLK jeździło odcinkiem Skierniewice -Łowicz
Mam nadzieje że po modernizacji trasy Warszawa -Łódź pozostanie jakies połączenie przez Łowicz Zgierz bo trasa malownicza prawie bez budynków przy torach.
 
Ostatnio edytowane:

yahya

Znany użytkownik
Reakcje
35 0 0
#50
Wiesz może, czy przywrócono jej tylko wygląd, czy także sprawność?
Z tego, co się dowiedziałem, została naprawiona staraniem Tramwajów Warszawskich i jest na chodzie, ale brakuje w niej akumulatorów. Są one zbyt drogie, brakuje sponsora, poza tym użyteczność tej maszyny zdaniem członka PSMK, z którym rozmawiałem, jest ograniczona.

Powyższe może dziwić, bo w podobnych skansenach np. w RFN na chodzie zawsze jest przynajmniej jeden lub nawet dwa Adolfiki (ciągniki akumulatorowe ASF), które służą do wyciągania taboru na obrotnicę, by lud mógł go podziwiać + dodatkowo przejechać się tym ciągnikiem. Nie wiem, jak to robią w Skierniewicach. Ręcznie? Chyba mają tam jeszcze ciągnik Breuera, ale nie wiem, czy jest na chodzie.
[DOUBLEPOST=1442847076][/DOUBLEPOST]Więcej zdjęć tego loka.

AEG 4184

AEG 4184

AEG 4184
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:
Reakcje
239 3 0
#52
Z tego, co się dowiedziałem, została naprawiona staraniem Tramwajów Warszawskich i jest na chodzie, ale brakuje w niej akumulatorów. Są one zbyt drogie, brakuje sponsora, poza tym użyteczność tej maszyny zdaniem członka PSMK, z którym rozmawiałem, jest ograniczona.
I nie ma się co temu dziwić - w gospodarstwie są cztery sprawne lokomotywy spalinowe, z których i tak zwykle używa się głównie Ls60-143, w porywach jeszcze Ls40-4572. Z AEG byłby ten sam problem jak z Wittfeldem - akumulatory narażone na niskie temperatury bardzo szybko by traciły swoje właściwości trakcyjne. Tymczasem akumulatory rozruchowe z diesli są na tyle małe, że na zimę wynoszone są do pomieszczeń, w których przynajmniej raz w tygodniu się pali itp.
 

yahya

Znany użytkownik
Reakcje
35 0 0
#53
I nie ma się co temu dziwić - w gospodarstwie są cztery sprawne lokomotywy spalinowe, z których i tak zwykle używa się głównie Ls60-143, w porywach jeszcze Ls40-4572. Z AEG byłby ten sam problem jak z Wittfeldem - akumulatory narażone na niskie temperatury bardzo szybko by traciły swoje właściwości trakcyjne. Tymczasem akumulatory rozruchowe z diesli są na tyle małe, że na zimę wynoszone są do pomieszczeń, w których przynajmniej raz w tygodniu się pali itp.
To od razu zapytam kolegę: czy macie w zbiorach w Skierniewicach spalinowy ciągnik Breuera tzw. Lokomotor? Jeśli tak, w jakim jest stanie?
 

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.962 6 0
#56

-gdyby nie rejestracja na aucie i wiedza z opisu gdzie to bylo sfotografowane to mialbym problem z ulokowaniem tego miejsca na mapie naszego kontynentu, po raz pierwszy spotykam tak malowane szlabany - zdjecie rarytas tamtych klimatow ...
 

Podobne wątki