• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fotografie Kolej na ziemi łódzkiej

Speedway

Znany użytkownik
Reakcje
8.725 17 0
28.03.2021r. Koluszki. EP07-1010 na czele imponującego, 12-to wagonowego składu, relacji Warszawa Wschodnia - Łódź Fabryczna.
"Imponująca" było również ilość pasażerów. W każdym z wagonów, najwyżej po kilka osób...
2.JPG
 

Speedway

Znany użytkownik
Reakcje
8.725 17 0
8.05.2021r. Karsznice widziane z góry.
Pierwszych pięć fotek ukazuje Skansen Lokomotyw.
1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg

Zdjęcie nr 6 - widok ogólny hali głównej. Po lewe stronie kadru sznur talbotów, niestety przeznaczonych do kasacji.
6.jpg

Zdjęcie nr 7,8 i 9 - hala główna na zbliżeniach. Zdjęcie 8 ukazuje schodkowy charakter zabudowy.
7.jpg 8.jpg 9.jpg

Zdjęcie nr 10 - hala Tech-Loku. Wprawne oko wypatrzy "Juranda" z wątku o ST44.
10.jpg

Zdjęcie nr 11 - hala, w której kiedyś stał pociąg ratunkowy. Obecnie odbywa się w nim piaskowanie wózków.
11.jpg

Zdjęcie nr 12 - spojrzenie w stronę grupy towarowej.
12.jpg

Zdjęcie nr 13 - widok ogólny.
13.jpg
 

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.614 107 12
Tak dla łodzian jak i sympatyków kolei wąskotorowej. Rzadko się czyta o rozbudowie kolei a tym bardziej wąskotorowej.

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego ogłosił przetarg na przygotowanie opracowania eksperckiego dla projektu „Identyfikacja kluczowego kierunku rozwoju Kolei Wąskotorowej Rogów – Rawa – Biała”. Środki na ten cel pochodzą z dwóch źródeł: budżetu Województwa Łódzkiego (własne środki) i pieniędzy unijnych – Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Dokument ma określić warunki organizacyjno-finansowe dalszego funkcjonowania lokalnej linii kolejowej łączącej Rogów z Rawą Mazowiecką i Białą Rawską. Zamawiający chce, by opracowanie zostało sporządzone dla czterech wariantów (w zależności od nakładów finansowych). Czas na składanie ofert upływa 31 sierpnia 2021 r.


https://www.nakolei.pl/lodzkie-chce...a-biala-jest-przetarg-przy-wspolpracy-z-fpkw/
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
Póki co chyba więcej ich nie powstało, jak tylko ten jeden prototyp. A pamiętam jak przy okazji prezentacji na jakiś targach, producent poprzez media podawał, że planują stworzyć więcej takich lokomotyw na swój użytek, a nawet będą się starali zaoferować taką modernizację innym. Póki co chyba tylko na zapowiedziach się skończyło. Ciekawe swoją drogą czemu.
 

Fictorque

Aktywny użytkownik
Reakcje
542 0 0
Póki co chyba więcej ich nie powstało, jak tylko ten jeden prototyp. A pamiętam jak przy okazji prezentacji na jakiś targach, producent poprzez media podawał, że planują stworzyć więcej takich lokomotyw na swój użytek, a nawet będą się starali zaoferować taką modernizację innym. Póki co chyba tylko na zapowiedziach się skończyło. Ciekawe swoją drogą czemu.
002 istnieje już od ponad roku:

https://ilostan.forumkolejowe.pl/index.php?nav=lok&typ=1&seria=375&lok=16403&numer=2&title=207E-002

Informowali, że ma powstać 10 sztuk:

https://www.rynek-kolejowy.pl/mobile/rail-polska--leasing-zwroty-12-edgarow-100408.html

Oczywiście może są to słabe dane ale w dalszym ciągu jest to modernizacja starej lokomotywy.
Jestem w pełni wstanie zrozumieć, że prywatne firmy mogą bardziej chcieć wydać więcej i kupić fabrycznie nowe lokomotywy,
patrząc w perspektywach długoterminowych.
 

Speedway

Znany użytkownik
Reakcje
8.725 17 0
Na autostradzie nie zatrzymuję się na środku pasa ruchu. Nie jestem samobójcą! Jednak kuchni powstania tego zdjęcia nie mogę zdradzić publicznie.
Ta miejscówka nie dawała mi spokoju już od chwili powstania wiaduktu.
Przyjmijmy, że mam aparat o dobrej rozdzielczości, a fotkę cyknąłem z jadącego samochodu ;)
 

Podobne wątki