• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

INFO Kolej na terenie zaborów. Modele z terenu obecnej Polski

ALA

Znany użytkownik
Reakcje
1.297 23 0
#1
Początki kolei na ziemiach polskich, to koleje zaborców. Dostępne są głównie miniatury taboru pruskiego i wśród nich nie brakuje wagonów (a może też lokomotyw-?) z polskimi stacjami takimi, jak np.: Stettin, Breslau, Kattowitz itd. Poniżej prezentuję dwa posiadane modeliki pruskich wagonów, ze stacji/dyrekcji Posen.

Fleischmann 8816 - kryty Nm Posen 14479

ALA_2020_22a.jpg


ALA_2020_22b.jpg


ALA_2020_22c.jpg


Fleischmann 85 8827K - chłodnia N Posen 4422 (st. Unruhstadt)

ALA_2020_22d.jpg


ALA_2020_22e.jpg


ALA_2020_22f.jpg
 
Ostatnio edytowane:

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.039 18 0
#2
Akurat w tej kwestii proponował bym utworzenie nowego wątku, bo np. będące w moim zainteresowaniu wagony / lokomotywy czy planowane zespoły trakcyjne oznaczone Stettin ciężko mi uznać za pasujące do tego konkretnie wątku, nawet pomimo tego, że kilka perełek się znajdzie.

Podobny wątek jest już w H0.

EDYTA:

Swego czasu zrobiłem zestawienie taboru pruskiego, który miał przydział Stettin (Szczecin, jakby co:) Trochę tego wyszło - zarówno wagony jak i lokomotywy, ale z uwagi na fakt, iż póki co nie rozszerzam kolekcji o tą epokę modelarską, mogę tylko zaprezentować numery i ewentualnie "zdjęcia z internetu, tj. jak w wątku "polskim" np. z mobadaten.info. Na dniach to wszystko przerzucę do tego wątku.

Na pewno widziałem jeszcze modele z Gdańska (Danzig). Tu niezmiernie pomocne są wszelkie bazy tworzone za naszą zachodnią granicą, czyli spurweite-n.de oraz wspomniana mobadaten.
 
Ostatnio edytowane:
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 10

Podobne wątki