• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolej na Mazowszu

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
...przedwczoraj, Mińsk Mazowiecki, tor 9...
Lubuskie ( sądząc po malaturze) SA133-003 wybiera się na próbę biegu...
IMG_20230524_132350697~2.jpg

Pozdr,...
 

daromaro

Znany użytkownik
Reakcje
1.245 103 84
Ciekawe kto pierwszy wypuści jakiegoś szynobusa PESA w modelu... ten na zdjęciu u góry to z serii 218M (jednej z pierwszych z PESA).
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
Czy tylko mnie umknęło uruchomienie po 29 latach przerwy połączenia kolejowego do Zegrza?
Po 29 latach wraca połączenie kolejowe do Zegrza Południowego | TVN Warszawa (tvn24.pl)

PS. Szukałem wątku o kolejach w Warszawie i okolicy, ale jest tylko taki z prefiksem "Fotografie". Może usunąć prefiks i zrobić z tamtego wątek ogólny dotyczący kolei w Warszawie? A może założyć oddzielny wątek?
Andrzeju, na YT już widziałem kilka"relacji" z przejazdu pierwszego pociągu ( sposób i poziom ich realizacji pominę)...
Pomijam fakt, że na ostatniej służbie robiłem zapoznanie szlaku i to co zobaczyłem pozostawie bez komentarza ( Zegrze - perony jednokrawędziowe różnej dlugości, gdzie skład o długości 184m wjedzie tylko na jedną krawędz peronową, peron na Wieliszew Centrum po zewnętrznej dość ostrego łuku z zerową możliwością obserwacji krawędzi przez kierownika - już widzę te skargi, że pociag odjechał sprzed nosa, bo skarżącego w kamerach można było niedostrzec - ekran 22cale podzielony na 16 obrazków)...
A co do forum i prefiksu... Sądze, ze usunięcie prefiksu powinno wystarczyć, po co kolejny wątek robiący zamieszanie...

Pozdr,..
 

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.590 71 19
2023.10.31. - szlak Nasielsk - Płońsk - profilarka toru USP-303-458 oraz podbijarka rozjazdów i torów UNIMAT 09-32/4S DYNAMIC "MARZENNA", należące do Pomorskiego Przedsiębiorstwa Mechaniczno-Torowego, zbliżają się do stacji Płońsk, gdzie skończą bieg i odstawią się na torze nr 8 przy nastawni dysponującej "Pł". Maszyny wracają z Nasielska, gdzie trwają prace związane z wymianą toru szlakowego linii kolejowej nr 27 Nasielsk - Toruń Wschodni.

 

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.590 71 19
2023.11.14. - Sierpc - w wietrzny, deszczowy i chłodny listopadowy dzień na stację wjeżdża wypożyczony przez PKP Intercity od Kolei Czeskich "Brejlovec" 754 026-3 z opóźnionym 10 minut pociągiem TLK 54102 "FLISAK" relacji Gdynia Główna - Katowice. Pomimo zgłoszenia gotowości do odjazdu przez drużynę konduktorską, a także mimo opóźnienia, pociąg chwilę stoi w peronie - w tym czasie dyżurny ruchu dyktował maszyniście treść rozjazdu pisemnego "S", na podstawie którego maszynista mógł minąć semafor wyjazdowy E wskazujący sygnał Sr1 "Stój".

Skład pociągu tworzyły wagony:
111A-2 PL-PKPIC 51 51 20-71 095-6 B10nouz [ Stacja GDYNIA ] [REV|RID|29.07.23]
112Ar PL-PKPIC 50 51 39-78 001-7 AB9nou [ Stacja GDYNIA ] [REV|RID|15.07.21]
111A-2 PL-PKPIC 51 51 20-71 076-6 B10nouz [ Stacja GDYNIA ] [REV|RID|16.03.22]


Film trochę nieudolnie nakręcony, gdyż nie podejrzewałem, że maszynista podjedzie aż tak blisko (ustawiłem statyw praktycznie na końcu peronu, tuż przy przejściu) - zabrakło niewiele... następnie obróciłem telefon w kierunku semafora, licząc że za chwilę uwiecznię podanie sygnału Sr 3 "Wolna droga ze zmniejszoną szybkością", ale tak się niestety nie stało... "spóźniłem się" i już nigdy "nie zdążę", bo bezpowrotnie zaprzestano podawania sygnałów do wyjazdu na semaforach wyjazdowych... skończyła się pewna epoka w Sierpcu - odchodzą kolejne semafory kształtowe na JSL.
 
Ostatnio edytowane:

Podobne wątki