• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

KOLEJ NA ŚWIEBODZKIM

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0
#1
Witam !
Jest oficjalna zgoda na publikacje zdjęć z powstającej we Wrocławiu na Dworcu Świebodzkim makiety (stałej) dla wszystkich miłośników kolejek i makiet . Makieta powstaje w skali 1:22,5 ,Przyjechała z Karpacza i możliwe że wcześniej już ktoś z Was właśnie ja tam oglądał , tu rozrośnie się czterokrotnie . Dodatkowo będzie też makieta w skali 1:87 (H0) , warsztaty modelarskie dla wszystkich a w szczególności dla najmłodszych .
Makieta nie jest oddzielona i nie będzie , a więc nasze "pociechy " będą mogły wpychać swoje paluszki i dotykać wszystkiego co będzie w ich zasięgu , jak i poprowadzić pociąg po makiecie własnoręcznie . Całość jest głównie budowana pod publiczność dziecięcą , także jest przy budowie pominięte wiele drobnych szczegółów i detali które nasze oko modelarskie zaraz wyłapie .
Na razie to tyle w ramach zapowiedzi , i postaram się dodawać jakieś nowości z postępu prac w miarę możliwości czasowych .
Trochę zdjęć na zachętę . ( Przepraszam za jakość ale wyjątkowo tylko dziś były robione telefonem i przy bardzo kiepskim oświetleniu )

001.jpg
006.jpg
007.jpg
009.jpg
013.jpg
018.jpg
021.jpg
023.jpg
044.jpg
045.jpg
050.jpg
 

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.587 104 12
#2
Super, wiesz może czyja to inicjatywa? Może sklep modelarski z tęczowej tam się przeprowadzi. By było zagłębie kolejkowe na dworcu:gwizd:
 
OP
OP
mattia

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0
#3
No raczej nie , sklep to inna "bajka " . A to jest zupełnie "prywatna" inicjatywa" Osoby znam , ale jak na razie ... bez nazwisk . Tak po prostu będzie lepiej .
A "zagłębie" to będzie i bez sklepu modelarskiego .
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
#4
Widziałem te makiety w Karpaczu. To jakaś grupowa inicjatywa, ale nie pamiętam teraz, jak się nazywa ta ekipa.
Makiety spoko. Warto wejść i pooglądać :)
 
OP
OP
mattia

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0
#5
No wreszcie ktoś się odezwał ,kto to widział w wersji pierwotnej . Aktualnie wszystko było pocięte i teraz jest rozbudowywana . Dodatkowo powstanie osobna makiwta z Dworcem Świebodzkim i fragmentem Wrocławia , oraz osobna makieta z koleją leśną .
A co do odwiedzin ,to trzeba jeszcze trochę poczekać .
Relacje z postępu prac będą na bieżąco .
 
Reakcje
7 0 0
#6
Też byłem w Karpaczu i podziwiałem, do tego trochę rozmawiałem na temat przenosin na stałe do Wrocławia. Wtedy jeszcze nie było pewne miejsce i wszystko było dopiero ustalane. Powodzenia dla twórców i gdyby nie brak czasu chętnie osobiście bym pomógł, bo inicjatywa wspaniała :)
 
OP
OP
mattia

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0
#7
To powstaje . Dwa tunele ,w witrynie przed wejściem do głównej sali wystawowej . Kolejka ta będzie jeździła w kółko , najprawdopodobniej z chwilową przerwą na zmiany taboru .
031.jpg
033.jpg


Wiadukt na nowym połączeniu oddzielonych części , pod wiaduktem będzie płynąć "żywa" woda
037.jpg


zaczynająca się małym wodospadem
038.jpg
 
OP
OP
mattia

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0
#8
Pierwsze przymiarki z woda i szczelnością koryta strumienia ,poleciała !:)
008.jpg
009.jpg
010.jpg


... i dłubanina przy skałkach , tylko co jakiś czas to coś przeszkadzało w pracy ;).
012.jpg

013.jpg
 
OP
OP
mattia

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0
#12
Na razie trwają intensywne prace nad ukończeniem wszystkiego , i jeżeli się wszystko uda " pozamykać " to będzie otwarte w tym miesiącu .
Prace idą pełną parą ;
Powstaje powoli tło w witrynie
001.jpg

Widok na tamę
002.jpg

Tło na następnym module ( w trakcie malowania )
003.jpg

... dworek z mieszkańcami
005.jpg

006.jpg

... stodoła za dworkiem
008.jpg
 
OP
OP
mattia

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0
#19
Pierwsze podejście z tłem (nie wykończonym)
002.jpg
003.jpg

A to pojawi się na makiecie :) ( budynek jest cały czas w budowie )
 
Ostatnio edytowane:
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Inne ciekawostki 121

Podobne wątki