• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolej Metropolitalna na Pomorzu

Jesteś za koleją metropolitalną na Pomorzu?

  • TAK

    Votes: 34 72,3%
  • NIE

    Votes: 3 6,4%
  • NIE MAM ZDANIA

    Votes: 10 21,3%

  • Ogółem głosujących
    47
Reakcje
38 0 2
#21
Być może nie zniknie. Gdy onegdaj remontowano drogę biegnącą przez Straszyn przejazd zachowano, co więcej, położono kawałek nowego toru. Można z tego wnosić że Straszyn nie będzie już stacją a tylko przystankiem, ale jakieś nadzieje są.
 

Sebastian B.

Aktywny użytkownik
Reakcje
60 9 2
#26
Odcinek przyszłej PKM pomiędzy ul.Wita Stwosza i ul.Słowackiego. Sobota, a praca wre ...
Dwa pierwsze zdjęcia - odcinek pomiędzy ul.Wita Stwosza a ul.Polanki.
Trzecie - przyczółek zniszczonego w 1945r. wiaduktu nad ul.Polanki.
Dwa ostatnie - wykop pomiędzy ul.M.Gomółki a ul.Trawki , z t.zw. mostem Weisera ( do wyburzenia ) w tle.
(y)
 
Ostatnio edytowane:

Phantomiusz

Aktywny użytkownik
Reakcje
7 0 0
#27
Być może nie zniknie. Gdy onegdaj remontowano drogę biegnącą przez Straszyn przejazd zachowano, co więcej, położono kawałek nowego toru. Można z tego wnosić że Straszyn nie będzie już stacją a tylko przystankiem, ale jakieś nadzieje są.
Pomiędzy Straszynem, a Kolbudami brakuje (skradziono) już spore fragmenty szyn. W każdym razie patrząc na mapę elektryfikacji linii kolejowych do Kartuz, jest nadzieja. Chcą przywrócić do życia fragment z Żukowa do Kartuz.
 

Kriegslok

Znany użytkownik
Reakcje
261 0 0
#34
Wiem, że w polskich warunkach to niestety marzenie ściętej głowy, ale otwarcie tej linii powinno odbyć się poprzez inauguracyjny przejazd pociągiem prowadzonym parowozem, i to parowozem ze skansenu kościerskiego. Osobiście najchętniej widziałbym w tej roli Ty42-126. A co elektryfikacji linii do Kościerzyny – uchowaj Bóg tak długo jak się da! Niewiele już jest tak pięknych linii niespieprzonych jeszcze przez druty.
 

Podobne wątki