• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolej Metropolitalna na Pomorzu

Jesteś za koleją metropolitalną na Pomorzu?

  • TAK

    Votes: 34 72,3%
  • NIE

    Votes: 3 6,4%
  • NIE MAM ZDANIA

    Votes: 10 21,3%

  • Ogółem głosujących
    47

dgajus

Moderator Grupy SKMK
SKMK
Reakcje
3.153 42 1
#6
Czas odświeżyć wątek! W sytuacji gdzie wiele linii kolejowych w Polsce ulega wszelakim zamknięciom czy też rozbiórkom w trójmieście wreszcie ruszyła budowa PKM!
Jak zaczęli budowę można poczytać na oficjalnej stronie Pomorskiej Kolei Metropolitalnej - tutaj link.
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
#10
Popłynie, czy nie popłynie. Ważne, że budują, a nie burzą i zamykają. A cieszę się tym bardziej, że lubię ten region i będzie możliwość przejechać się po nim jednym pociągiem.
Super! (y)
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
#11
Popłynie, czy nie popłynie. Ważne, że budują, a nie burzą i zamykają. A cieszę się tym bardziej, że lubię ten region i będzie możliwość przejechać się po nim jednym pociągiem.
Super! (y)
Autostrady też budują, a potem okazuje się, że coś jest za cienko, betonu brakuje.(y)
 

papouszek

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#12
Dla mnie to jest raczej szokiem, ze na linii budowanej za taką kasę ma kursować 10 dwuczłonowych szynobusów co 15 minut. Żenua. Po miesiącu kursowania PKM ludzie będa wysypywać się z tych szynobusów jak kartofle na każdym zakręcie, a połowa zostanie na peronach, bo się nie zmieści.
 

JanuszJ

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
T M M
Reakcje
218 7 0
#13
Odcinek przyszłej PKM pomiędzy ul.Wita Stwosza i ul.Słowackiego. Sobota, a praca wre ...
Dwa pierwsze zdjęcia - odcinek pomiędzy ul.Wita Stwosza a ul.Polanki.
Trzecie - przyczółek zniszczonego w 1945r. wiaduktu nad ul.Polanki.
Dwa ostatnie - wykop pomiędzy ul.M.Gomółki a ul.Trawki , z t.zw. mostem Weisera ( do wyburzenia ) w tle.
 

Załączniki

dgajus

Moderator Grupy SKMK
SKMK
Reakcje
3.153 42 1
#14
O rany, ależ tam zalało po tych wiosennych ulewach. Jakiś czas temu zrobiłem sobie rowerową przejażdżkę tą linią. Przejechałem cały nasyp począwszy od przystanku na gdańskiej Zaspie, skończywszy na stacji Gdańsk-Osowa. Droga dość trudna i męcząca - leżało sporo powalonych konarów, drzew itp. Dotarłem do nierozebranego jeszcze przez złomiarzy torowiska dawnej linii kolejowej z Gdańska-Wrzeszcza do Starej Piły. Zwróćcie uwagę na datę wytłoczoną na szynie kolejowej.
 

Załączniki

JanuszJ

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
T M M
Reakcje
218 7 0
#16
T.zw. most Weisera już zniszczony.
Początkowo miał być wysadzony, ale z powodów bezpieczeństwa postanowiono go zawalić koparką. Przy okazji zrobiono inscenizację ( fikcyjną ) z wiosny 1945 - 2 x T-34 vs Pantera.
Zdjęcia :
1- 3 inscenizacja
4-6 koparka w akcji
7 - 11 ruiny
 

Załączniki

JanuszJ

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
T M M
Reakcje
218 7 0
#17
I jeszcze parę nocnych fotek z ul.Polanki.
Stary nasyp jest rozbierany. w jego miejsce powstanie nowy.
Na ostatnim zdjęciu widoczna zajezdnia tramwajowa Strzyża ( lub jak kto woli Wrzeszcz ) - zdjęcie zrobione z przyczółka wiaduktu.
 

Załączniki

Terebesz

Znany użytkownik
Reakcje
202 4 0
#19
Nie, póki co inwestycje omijają tę linię, mimo że leży ona na obszarze aglomeracji. Powoli zaczyna się o niej mówić w kontekście przyszłej rewitalizacji i włączenia w sieć PKM, ale są to luźne gadki - szmatki, bardziej z inicjatywy MKoli i dziennikarzy niż czynników oficjalnych. Inna rzecz, że kilkanaście lat temu sama idea PKM była uważana za science - fiction, więc kto wie, co się jeszcze wydarzy. Przejechałem tamtędy jednym z ostatnich rozkładowych pociągów i na pewno ucieszyłbym się, gdyby kiedyś powrócił na niej ruch. Może kiedyś...
 

Podobne wątki