• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

kolecja - Cabriolety - jestrabh

jestrabh

Znany użytkownik
Z uwagi na fakt posiadania dość dużej ilości modeli samochodów w nadwoziu cabrio i innych z otwartą przestrzenią pasażerską, postanowiłem założyć osobny wątek poświęcony tylko tym modelom. Będę tu prezentował losowo pozycje od zabytkowych do współczesnych z tym rodzajem nadwozia.
20170325_131912.jpg
20170325_131946.jpg
20170325_132005.jpg
20170325_132020.jpg
20170325_132040.jpg
20170326_092258.jpg
20170326_092324.jpg
20170326_092356.jpg
20170326_092443.jpg
Życzę miłego odbioru i zapraszam do komentowania:)

Na początek Mercedes -Benz 300c w wersji wiadomej;)

Mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Świetny ten Mercedes. Oldtimer pełną gębą. Podoba mi się. Bardzo fajnie wygląda na tej dioramie. Tło rewelacyjne i idealnie pasuje do tego cabrioleta. Pm2 to jest coś, czego Ci zazdroszczę. Piękny model. (y)

OP
OP
jestrabh

jestrabh

Znany użytkownik
c64, post: 615824, member: 7645"]Dwa świetne modele (y)(y) zarówno parowóz jak i cabriolet mercedesa wyglądają super ,jest klimat na tych fotkach :cool:[/QUOTE]

:eek: coś cytowany tekst barwy nie trzyma;)
He,he, do uzyskania pełni klimatu brakuje tylko brukowanej szosy, ewentualnie asfaltu bez białych pasów. :) Myślę nad tym jak to rozwiązać, aby na tej samej dioramie podmieniać nawierzchnię tej drogi;)

Ostatnio edytowane:

maniac64

Znany użytkownik
He,he, do uzyskania pełni klimatu brakuje tylko brukowanej szosy, ewentualnie asfaltu bez białych pasów. :) Myślę nad tym jak to rozwiązać, aby na tej samej dioramie podmieniać nawierzchnię tej drogi;)[/QUOTE]

No ,no pomysł ciekawy ,tylko jak to ogarnąć żeby to wyglądało jak trzeba ,może ktoś coś podpowie konstruktywnego :gwizd:

OP
OP
jestrabh

jestrabh

Znany użytkownik
Chyba lepiej i prościej będzie zrobić drugą podobną dioramkę z inną nawierzchnią drogi, bo tej psuć to szkoda.
Wiesz, psuć jej nie chcę ale myślałem o nakładaniu takiej brukowej z krawężnikiem, ale jeśli to się nie uda to będę musiał zrobić tak jak sugerujesz bo nie będzie innego wyjścia.

Mafo

Zespół forum
ale myślałem o nakładaniu takiej brukowej z krawężnikiem
Pomysł ciekawy, ale musiała to by być bardzo cienka droga. Może zrobiona z gotowca jakieś z firm modelarskich. Bodajże się Faller albo Vollmer robiły takie samoprzylepne piankowe ulice. Tylko nie wiem, czy takim gotowcem nie zepsujesz realistycznego wyglądu tej dioramy.

Mafo

Zespół forum
Tak na szybko znalazłem: samoprzylepną drogę brukową robi Heki 6563 i Faller 170647 i 170652, kartonową robi Heki 12071, a tłoczony plastik robi Auhagen 52409 i 50511

OP
OP
jestrabh

jestrabh

Znany użytkownik
Tak na szybko znalazłem: samoprzylepną drogę brukową robi Heki 6563 i Faller 170647 i 170652, kartonową robi Heki 12071, a tłoczony plastik robi Auhagen 52409 i 50511
Maćku dzięki za sugestie, ale mam te brukowe drogi obu producentów tylko będę je musiał z lekka upodobnić do drogi brukowej takiej jak ja bym chciał aby wyglądała;) I zobaczę co da się z tego wyciągnąć.

Mafo

Zespół forum
Piękna Alpina na czwartym zecie. W czerwieni wygląda rewelacyjnie. Podoba mi się. Mam taką, tylko że w czarnym kolorze i teraz żałuję, że nie wziąłem czerwonej jak była jeszcze dostępna. :)

toiowo

Znany użytkownik
Ciekawy felunek, trochę w stylu Z8. Ładny nabytek, Alpiny są zazwyczaj bardzo ciekawe i dobrze wykonane - nie inaczej jest w tym przypadku. ;)