• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kof II silnik potrzebne zdjęcia

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
822 1 0
#1
Cześć
Jak w temacie ktoś może pomóc j/w
wszelakie materiały dotyczące silnika do manewrówki Kof coś tam powstaje ale jak zawsze więcej zagadek niż odpowiedzi ;)
obecny etap:
image2.png
image3.png
 
OP
OP
Greif1

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
822 1 0
#3
dzięki za fotki te już mam, mam też troszkę planów i schematów ale, właśnie ze względu na ilość wariacji (napęd, silnik, itp ) na zdjęciach obecnych ciężko połapać co z czym i do czego...
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.286 61 2
#4
Zgadza się. Na tych zdjęciach jest silnik budowy powojennej. O ile się nie mylę oryginalne silniki miały dźwignie zaworowe na zewnątrz. Chyba taki silnik jest w lokomotywie wąskotorowej Klockner Humbold Deutz w muzeum w Sochaczewie. Może ktoś z forumowiczów posiada zdjęcia wnętrzności tej lokomotywy. To chyba byla lokomotywa pierwotnie oznaczona HF220D
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.286 61 2
#5
Chociaż w Ko II były mniejsze silniki jak w HF130C.
Inna rzecz to nawet na początku eksploatacji stosowano różne silniki więc może być problem z ustaleniem jaki silnik był zabudowany na konkretnej maszynie.
 
OP
OP
Greif1

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
822 1 0
#6
no i to jest największy kłopot, plany które mam mają właśnie straszny miks w silnikach co rysunek to co innego a zdjęcia w necie obejmują praktycznie same powojenne wersje... i jak tu coś zrobić ? ;)