• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Kocurowa Góra

OP
OP
M

mrozek20

Aktywny użytkownik
Reakcje
66 1 1
#21
zrobiłem je z kabla głośnikowego.
Wzorowałem się na użytkowniku Adam Okun i jego poradniku, ale macie racje. Za mało gałęzi i czubek to przerobienia. dziekuje, w weekend ponowna próba.

i chyba na poważnie wezme sobie sosne na pulpit i spróbuje jedną odtworzyć. może mi to pomoże.
 
OP
OP
M

mrozek20

Aktywny użytkownik
Reakcje
66 1 1
#22
Witam, potrzebuję porady w 2 sprawach.
Pierwsza najważniejsza to dworzec. Ze względu na ograniczenie miejsca zostało mi na niego ok 6-7 cm szerokości, więc szału nie ma.
jak mogę to zrobić, czy ktoś widział już jakieś rozwiązanie? Tapeta z dworcem i samo dojście na makiecie?
DSC_0005aaa.JPG

DSC_0004aaa.JPG

Sprawa druga to chciałem zrobić piaskowe klepisko pod domkiem i grządki z warzywami obok, ale kontrast koloru mi bardzo nie pasuje.
Jakieś propozycje jak to skontrować? Wstępnie zrobiłem ścieżke z piasku jak widać pomiędzy grządkami, więc mam porównanie, ale czy macie lepszy pomysł?
DSC_0542aa.JPG
 

zgodny

Znany użytkownik
Reakcje
370 19 0
#23
Hej co do dworca fajnie by zrobić samą przednią fasade dworca z przyleglymi budynkami, z przodu peron, a tył tło zamakietowe, i jakaś roślinność, drzewo.
 

Diesant

Aktywny użytkownik
Reakcje
267 20 2
#24
Pierwsza najważniejsza to dworzec. Ze względu na ograniczenie miejsca zostało mi na niego ok 6-7 cm szerokości, więc szału nie ma.
jak mogę to zrobić, czy ktoś widział już jakieś rozwiązanie?
Kiedyś zrobiłem gablotę na prezent. Lokomotywę wyjeżdżającą z szopy. Lokomotywa gotowy model. Ponieważ szopę kupiłem używaną aby było taniej a trafiła mi się dwustanowiskowa to odciąłem dokładnie tyle ile potrzebowałem z modelu i wstawiłem w skrzynkę i obrobiłem resztę.
Kup dworzec jaki się tobie podoba. Jak nowy to składaj tylko frot ze ścianami i dachem a potem odetnij. Jeżeli używany to też odetnij to do będzie tobie potrzebne. W pierwszym przypadku samemu zrobisz jak będziesz mógł (y) no a drugim ... cóż będzie szybciej :p
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 39

Podobne wątki