• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Koźle h0 (Kędzierzyn-Koźle Zachodnie)

Reakcje
3 23 3
#1
Witam, zacząłem budowę makiety modułowej wg norm pmmh0 ponieważ nie umiem znależć w profilach fremo tego którego chcę. Makieta będzie wielkości 1x2 m(od początku peronu 1 do końca peronu 2).
kkz.png
zaznaczyłem na mapie co będzie na makiecie.
Gdzie są rozmieszczone semafory?
 

Sklejacz

Aktywny użytkownik
Reakcje
421 24 0
#2
Przecież profil pmmhziobro jest praktycznie identyczny jak fremowski jeśli chodzi o profil. Czego nie mogłeś zatem znaleźć?

Swoją drogą jeśli chcesz żeby ktoś pomógł z ustaleniem miejsca na semafory to chyba powinieneś pokazać układ torów, a nie słabej jakości printscreena z googielmapy. No i kolejna sprawa - jak chcesz technicznie ogarnąć wykonanie tylko wycinka stacji? Bo coś mnie się nie wydaje, że całą stację zmieścisz na 2mb...
 

404W

Znany użytkownik
Reakcje
515 21 0
#3
Makieta PMMH0 od końca peronu do końca peronu. LL się ucieszy.
Tylko z pytaniamiu musisz w takim razie bezpośrednio do LL na jego stronie PMMH0. On tu nie zagląda.
 

avecez

Aktywny użytkownik
Reakcje
423 22 4
#6
Nie lepiej pojechać do Koźla i zobaczyć gdzie i jakie semafory są ? ;-)
No tak, zima i z domu się nie chce wychodzić ;-)
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#8
Makieta będzie wielkości 1x2 m(od początku peronu 1 do końca peronu 2).zaznaczyłem na mapie co będzie na makiecie.
Gdzie są rozmieszczone semafory?
Strzelam, że skoro chcesz to robić, to jesteś z tamtych okolic. Przecież można sprawdzić w terenie jak jest. Trochę chyba się nie przygotowałeś. Ale nawet - jak widać po schemacie:
...skoro będzie od końca peronu do końca peronu to semafory (wyjazdowe) się nie załapią. Nie wspomnę o głowicach rozjazdowych i semaforach wjazdowych. Chcesz zbudować po prostu dioramę, wycinek prawdziwej stacji. Nie wiem jak więc chcesz to łączyć z innymi makietami zbudowanymi w standardzie PMM skoro ma na tych skrzynkach być tylko sam peron z ewentualnie budynkiem dworca....
Może wyjaśnij jak to widzisz.... W PMM nie przejdzie "nie dorobiona" stacja.... bo tam jest wszystko jak na prawdziwej kolei....
A kolega miał kaprys właśnie w PMMH0 zrobić. I kto mu zabroni?
I znowu się zacznie...
Co ma się zacząć? Nie nakręcajcie się.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
G
Reakcje
3 23 3
#9
Na razie to wycinek stacji, ale będą dalej moduły z dalszą częścią. A tak czemu uparliście się na pmmh0, według mnie mają najlepsze makiety w Polsce a nie płaską deskę z torem i trawą ,,angielskim trawnikiem''. W ogóle to w pmmemię zasady sterowania ruchem kolejowym są jak w prawdziwym świecie, bo gdybym zrobił np. Koźle wąsk. według zasad obowiązujących w 1968 r na pkp to możliwe że by mnie przyjęli hociarz taka stacja nigdy nie istniała. Tym bardziej na żadbym spotkaniu tylko pmmh0 nie przyłącze nic bez nalerzenia do nich. Rozmawiaĺem z LL i on wcale nie jest taki krytyczny, tylko nie lubi jak ktoś makieta nazywa deskę z torem.
Pozdrawiam
Bartosz Rawski
 

Sklejacz

Aktywny użytkownik
Reakcje
421 24 0
#10
Może najpierw zacznij od opanowania słownika ortograficznego, a dopiero potem bierz się za sprawy tak poważne jak makieta ;)

Oczywiście, każdemu się podoba co innego (IMO najlepsze makiety ma BGM), ale zdecydowanie nie jest tak, że np. Fremo musi oznaczać płaską deskę. Przecież to jak zrobisz teren zależy tylko od Ciebie, a nie od tego na jaki profil czołowy się zdecydujesz.

Podstawowe pytanie - czy dasz radę zrobić coś co będzie na poziomie pmm? Bo jeśli nie to z kim będziesz się spinać na imprezach?

Drugie podstawowe pytanie - czy nie lepiej zaprojektować CAŁY moduł i realizować go etapami zamiast budować jeden etap i potem zastanawiać się nad tym jak dobudować coś na obu jego końcach?
 

hjugytf

Aktywny użytkownik
Reakcje
458 47 4
#11
Świetny pomysł. Pochodzę z Kędzierzyna-Koźla dlatego z uśmiechem na twarzy wszedłem na ten temat myśląc, że szykuje się super temat. Widzę, że zaczyna się od sporów. Szkoda, ale życzę powodzenia. ps.jak ktoś potrzebuje jakiś materiałów np.fotograficznych w Kędzierzyna-Koźla lub okolic to proszę pisać. Pomogę...
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#12
A tak czemu uparliście się na pmmh0, według mnie mają najlepsze makiety w Polsce a nie płaską deskę z torem i trawą ,,angielskim trawnikiem''.
Bartoszu, jeśli chodzi o mnie, to nie uparłem się na PMM-H0. Choć czasem dyskutujemy tutaj o tym co powiedział czy napisał pan Leszek, i może nie każdemu do końca podoba się 'konserwatywne' podejście do pewnych spraw, to w całokształcie także uważam, że to co robią w PMM-H0, to mistrzostwo, bo nie tylko odwzorowują rzeczywistość na makiecie w szczegółach (w tym co na niej budują), ale i robią to w samym ruchu kolejowym z wyraźnie odczuwalną pasją. Ja tam ci życzę, abyś spełnił swoje plany i się połączył kiedyś z ich szlakami kolejowymi :) ...a materiały PMM-H0 TV na serwisie YT zawsze śledzę (i pewnie nie tylko ja) z ogromnym zaciekawieniem. Good Luck.
 

404W

Znany użytkownik
Reakcje
515 21 0
#13
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 0

Podobne wątki