• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kościół w Bzowie

Reakcje
193 1 0
#1
Witam w nowym wątku.

Budownictwo w skali 1:87, tyle że nie kolejowe - nie samą koleją makieta żyje. Oryginał wygląda tak:



I jeszcze jedno z wycieczki z dronem:




Jak widać nic skomplikowanego gdyby nie dach wieży - posiliłem się tu wydrukiem 3D z PET, obklejonym kawałkami papieru:






W oknach są proste witraże - poradziłem sobie drukując rysunek z programu CAD (Rhino) na folii do przeźroczy:


Kościół jak widać stoi na górce, u mnie jest zasadniczo płasko więc trochę oszukałem. Ściany i okna z kartonu ciętego laserowo, dachówki Auhagen. Efekt końcowy poniżej:









Za tydzień będę z tym modelem na wystawie w Osowej; ostatnio wystawa bywała mocno kameralna, ale zachęcam kolegów z okolic Trójmiasta do udziału.

Pozdrawiam i zapraszam do komentowania.
MK
 

Terebesz

Znany użytkownik
Reakcje
202 4 0
#2
Bardzo ładnie Ci wyszło, szacunek. Będziesz robił cmentarz przy kościele? Tak mi ostatnio, nie wiem dlaczego, chodzi po głowie model starego cmentarza z mrugającymi lampkami i grupą wysokich drzew.
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
#3
Witam w nowym wątku.

Budownictwo w skali 1:87, tyle że nie kolejowe - nie samą koleją makieta żyje. Oryginał wygląda tak:



I jeszcze jedno z wycieczki z dronem:




Jak widać nic skomplikowanego gdyby nie dach wieży - posiliłem się tu wydrukiem 3D z PET, obklejonym kawałkami papieru:






W oknach są proste witraże - poradziłem sobie drukując rysunek z programu CAD (Rhino) na folii do przeźroczy:


Kościół jak widać stoi na górce, u mnie jest zasadniczo płasko więc trochę oszukałem. Ściany i okna z kartonu ciętego laserowo, dachówki Auhagen. Efekt końcowy poniżej:









Za tydzień będę z tym modelem na wystawie w Osowej; ostatnio wystawa bywała mocno kameralna, ale zachęcam kolegów z okolic Trójmiasta do udziału.

Pozdrawiam i zapraszam do komentowania.
MK
Świetna robota. Co to za wystawa w (na) Osowej? Ogólnomodelarska? Gimnazjum?
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
mkraskow
Reakcje
193 1 0
#4
Cmentarza nie planowałem akurat, na domowej makiecie trochę by zdominował teren no i detali co niemiara.

Wystawa - tak, ogólnomodelarska, poniżej plakat od organizatora:


Widziałem że kiedyś wystawiał się klub z Sopotu.
 
OP
OP
mkraskow
Reakcje
193 1 0
#6
Nic sobie uciąć nie dam ale myślę że można wbić się tak po prostu - ostatnio się nam udało.
Zapowiedź jest na forum Konradus - szef nie pisał nic o zapisach.
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.404 47 0
#7
Jak to miło że na forum można jeszcze zobaczyć coś takiego a nie tylko same awantury i dywagacje jakie to słabe modele polskich wagonów puszcza pewna firma.
Jestem pod dużym wrażeniem, wyszło świetnie. Idealna delikatna patyna tylko to podkreśla. Super prezentuje się dach wieży.(y) Lubię takie małe kościółki, mają swój urok.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Budownictwo i pozostała infrastruktura 1

Podobne wątki