• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny Koła do wagonów towarowych PKP

Konrad 0

Moderator Skala 0 (1:43.5)
Zespół forum
Reakcje
294 0 0
#1
Przyszły zamawiane w Korei koła do wagonów towarowych PKP o średnicy 920 mm, czyli w naszej skali 20,5 mm - 250 osi. Wykonane ze stali nierdzewnej, koła izolowane przy osiach, osie z czopami 2 mm np. do łożysk kulkowych 2x5 mm w maźnicach lub do łożysk ślizgowych 2 mm.
Koła są do kupienia po 30 zł/oś.

IMG_3462.JPG IMG_3461.JPG
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

Tempest

Znany użytkownik
Reakcje
549 1 0
#3
A czy te "felgi" nie powinny być jakoś tak pofalowane jak to jest w kołach Lenza a nie wytoczone na prosto ? No chyba że PKP-owskie koła takie właśnie były choć kilka zdjęć z sieci które znalazłem pokazuje że "środek" nie był prostą tarczą.
 

Meggido

Znany użytkownik
Reakcje
2.652 12 2
#4
A czy te "felgi" nie powinny być jakoś tak pofalowane jak to jest w kołach Lenza a nie wytoczone na prosto ? No chyba że PKP-owskie koła takie właśnie były choć kilka zdjęć z sieci które znalazłem pokazuje że "środek" nie był prostą tarczą.
Jesli juz, to nie "felga" tylko "kolo bose".
Jesli mowimy o zestawie obreczowanym, to rzeczywiscie kolo bose powinno miec inny ksztalt, cos jak fala. Pokazany powyzej ksztalt mozna traktowac jako kolo monoblokowe.
 

Tempest

Znany użytkownik
Reakcje
549 1 0
#5
Meggido napisał(a):
Jesli juz, to nie "felga" tylko "kolo bose".
Dlatego użyłem "" albowiem nie byłem pewien jak to się fachowo nazywa. Termin koło bose obił mi się o uszy ale sądziłem że dotyczy to kół parowozów a dokładnie tej ich części gdzie są szprychy.
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
#6
Proszę o podanie wymiarów podanych na rysunku.
OŚ.jpg
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

Meggido

Znany użytkownik
Reakcje
2.652 12 2
#7
Nie wiem jak u Was, ale u mnie tych wymiarów zdefiniować się nie da, bo zależą one od konstrukcji wózków. Zmieniają się one w zależności od tego w jakim wagonie i w jakim wózku dane zestawy kołowe mają jeździć.
 

spur 1

Znany użytkownik
Reakcje
1.328 2 0
#8
Zestawy kołowe sa znormalizowane wg norm modelarskich:) i wg skali ,tu podaje wymiary zestawu o który pytasz
 

Załączniki

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
#9
Dzięki Adam. O to mi chodziło teraz mogę spokojne nadać wózkowi szerokość tak by pasowało pod łożysko :)
 

Podobne wątki