• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Koła dla Ferrari F40

orety

Nowy użytkownik
Reakcje
62 0 0
#1
Cześć

Czy ktoś z was kojarzy inny model z kołami które pasowały by do F40 jednak miały lepsze proporcje - bardziej nisko profilowe i dosłownie odrobinę większe felgi? Chodzi o klasyczne koła w stylu ferrari 5ramion gwiazda. F40 wydane przez Herpę jest bardzo super modelem ale ogólne wrażenie psują "kiełbasiane" opony (szczególnie z tyłu)... a szkoda.



Screenshot 2020-03-21 at 12.54.36.png
IMG_4310.jpg
IMG_4314.jpg


Jest super ale gdzieś te proporcje leżą trochę felg do nadwozia.
 

Pilek

Użytkownik
Reakcje
15 0 0
#6
@orety,
też mnie męczył widok kiepskich kół w F40 i udało mi się zorganizować takie jak na zdjęciu. Pochodzą one z modelu Rinspeed Veleno (czyli Vipera I generacji po modyfikacjach) z firmy Le Mans Miniatures. Koło składa się z wydrążonego cylindra, blaszki fototrawionej i gumowej opony. Cylindry i opony z tyłu i z przodu mają różne rozmiary - felgi są takie same. Koła są nieco za duże, ale i tak odpowiadają mi bardziej niż oryginały. Gdybyś chciał pogadać o szczegółach, zapraszam na PW.

F40_felgi.jpg


Na marginesie, LMM oferuje kity w kapitalnej jakości: http://www.gts-series.com/en/cars/kits-1-87-scale-513.html
Mirek
 
OP
OP
orety

orety

Nowy użytkownik
Reakcje
62 0 0
#7
@orety
Jeśli chcesz to ja mogę spróbować pomóc. Podeślij mi na PW dokładny wymiar zewnętrzny i szerokość gum jaki mają mieć te koła. Dogadamy warunki i termin.
Hej było by mega super - odezwę się na Priv

@orety,
też mnie męczył widok kiepskich kół w F40 i udało mi się zorganizować takie jak na zdjęciu. Pochodzą one z modelu Rinspeed Veleno (czyli Vipera I generacji po modyfikacjach) z firmy Le Mans Miniatures. Koło składa się z wydrążonego cylindra, blaszki fototrawionej i gumowej opony. Cylindry i opony z tyłu i z przodu mają różne rozmiary - felgi są takie same. Koła są nieco za duże, ale i tak odpowiadają mi bardziej niż oryginały. Gdybyś chciał pogadać o szczegółach, zapraszam na PW.

Zobacz załącznik 716784

Na marginesie, LMM oferuje kity w kapitalnej jakości: http://www.gts-series.com/en/cars/kits-1-87-scale-513.html
Mirek
Masz rację - wygląda o niebo lepiej, wzór jest troszkę inny i faktycznie odrobinkę zbyt wielkie ale i tak w lepszą stronę to poszło niż te oryginalne felgi i opony. Bardzo precyzyjne te kity od LMM - jakość na prawdę zwraca uwagę.