• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kleszczele

Paweł R

Moderator Wycieczki i podróże kolejami
Zespół forum
H0e
Przed nałożeniem koloru było super. Farba wygląda (grubo) Teraz już nic nie zdziałasz ale następnym razem eksperymentuj z impregnatem koloryzującym. Te z firmy drewnochron dają bardzo fajny efekt.
Może spróbować przetrzeć deseczki, małą miękką szczotką mosiężną, która usunie nadmiar farby.

Piotr M.

Moderator For Techniki Mod. i Prawdziwa kolej
Zespół forum
A więc tak, nie nie planuję przecierać, ponieważ w realu wygląda to o wiele lepiej. Mam nadzieję że jak zapuszczę wash to jeszcze bardziej uwidoczni szczeliny i fakturę drewna.
Jak popowe mi wytrawi okna, to będę szklił budynek ;)

Adam66

Znany użytkownik
Mimo, że faktura drewna trochę się zalała, to klimat jest naprawdę bardzo fajny. Dla mnie wszystko co podobne do Świdermajerów, zasługuje na uwagę i docenienie. Fajnie, że poza ceglanymi i tynkowanymi ścianami ktoś popularyzuje podlaskie klimaty na forum.

Piotr M.

Zespół forum
Scenka rodzajowa na piętrze części mieszkalnej. Seksy to trochę oklepany temat więc coś z Podlaskich klimatów.
P_20171107_131930_1_1.jpg

Adam66

Znany użytkownik
Krzyż i bimbownia... jak w chacie u moich znajomych spod Siemiatyczów:gwizd:
Tylko te butelki, to nawet jak na możliwości Podlasiaków, chyba trochę za duże;)

Piotr M.

Zespół forum
Tak i żeby tradycji było dość to jeszcze papież i kalendarz z gołą babą obowiązkowo z przed minimum dekady.
Te butelki to mój osobisty dramat, wyciągane na gorąco z bezbarwnej ramki, lubi pękać to to i ogólnie z braku laku na razie zostanie.
Jak zamontuje to już w budynku, załączę diodę i dalej te flaszki będą biły po oczach to rozważymy dystrybucję w kanistrach obowiązkowo z wytłoczonym "Wehrmacht"
;)

Piotr M.

Zespół forum
W sumie to już bliżej jak dalej, drzwi wstawione, improwizuję z kominami, lampa od Zbyszka Kluby już uczepiona
P_20171115_193204.jpg
P_20171115_193146.jpg

EDIT:
Teraz widzę jak żałośnie wyszły drzwi frontowe, jakby z jednego kawałka dykty, a tyle się naciąłem przy nich, ale czekajcie, niech ja je washem zaleję;)

Ostatnio edytowane:

Piotr M.

Zespół forum
Mi osobiście imponuje ilość detali budynki (oryginału rzecz jasna), weź postaw coś takiego za cara, wszystko z drewna, krokwie, te gzymzy nad oknami itd.
Dzisiaj to jeden z drugim wyrzynarką po całości, czy tam laserem myk, myk i po robocie, a za cara dłub tą deskę pół zmiany.
Przy okazji kilka fotek stacji, tragiczne są, wiem, ale robione w całkowitej ciemności, bo jak się okazuje blacha i płyta wiórowa nie nadaje się na okna, jak ktoś kiedyś będzie się budował niech weźmie moją radę pod uwagę, może do mycia dobre i brudu na tym nie widać, ale słabo przepuszcza światło.
Tak tylko w ramach ciekawostki,
WP_20160904_11_23_09_Pro.jpg
WP_20160904_11_22_46_Pro.jpg
WP_20160904_11_22_42_Pro.jpg
WP_20160904_11_23_57_Pro.jpg
DSCN0097.JPG
WP_20160904_11_54_08_Pro.jpg
DSCN0103.JPG
WP_20160904_11_53_15_Pro.jpg