• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Chemia Klej w sprayu?

Pd5

Znany użytkownik
Reakcje
1.913 24 8
#1
Czy ktos z was używał kiedykolwiek takiego kleju? Ja do tej pory do sadzenia trawy i innej zieleni używałem Nocha, ale poszukując kleju znalazłem te 2, których nie znam?
795254C1-EB59-450E-B89A-92A2217B3302.jpeg
4A127632-95DF-4BE2-BB3F-840CD58EFFC8.jpeg
 

piterson

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
61 0 0
#2
na Strangera bym uważał.... kupiłem taki jak w załączeniu.... nie wiem, czy kupiłem jakiś felerny, czy on tak ma? ale strasznie "pluje glutami"..... :(

ja używam Renesans,
 

Załączniki

Zonek

Aktywny użytkownik
Reakcje
376 4 0
#4
Kup Sobie APP K50 i będziesz zadowolony, mam używam, nie zostawia białego nalotu, Fallera ostatnio jak miałem to kląłem jak pluł białymi glutami.
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
#5
Akurat nie do celów modelarskich, ale korzystałem z takich klejów. Straszny szit. Co chwilę gluty...
Ja mam zwykłą butelkę z atomizerem. Nalewam do niej mocno rozcieńczony z wodą wikol i mi wystarcza.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.549 386 20
#6
Klej tapicerski nadaje się do klejenia gąbki. Jest nieprzezroczysty i po pryśnięciu zostawia dość grubą warstwę. Jego zaletą jest to, że jest rozciągliwy i umożliwia sklejonej gąbce zmianę wymiarów przy uciskaniu czy też rozciąganiu. Wg mnie to zupełnie nie nadaje się do sadzenia trawy.
 

Micyg

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#7
Większość klejów z grupy spray adhesive to nic innego jak klej do dywanów, pianek tapicerskich, glutuje i pluje spienionym - "napowietrzonym" klejem. Szukając klejów tego typu zwracaj uwagę na skład i jakby to powiedzieć jego cechę np. Aerosol spray, Contact spray, a jeżeli masz opcję sprawdzić go trzymając w ręce ściągnij "kapturek" i sprawdź jaki jest rodzaj rozpylacza... jeżeli masz jeden mały otworek przypominający ten w perfumach to raczej na 90% jest to aerozol, zawsze możesz psiuknać :) ja sam z siebie polecam serię klejów 3M
 

Zonek

Aktywny użytkownik
Reakcje
376 4 0
#8
Zapomniałem dopisać że kleju kontaktowego w spreju używam go tylko do robienia krzaczków i drzewek np: z komosy uprzednio pryskając z większej odległości i sypiąc posypki gąbkowe, natomiast do dosadzania wyższych partii traw używam lekklo rozrobionego wikolu z wodą o konsystencji śmietany (nie za gęsty) i smaruję pędzlem niższe partie trawek ( nie za dużo by dopszesadnie nie zalewać niższych traw) i dosadzam wyższe - jeżeli zamierzasz doradzać trawkę na większym obszarze makiety możesz dodać do wikolu trochę kleju do tapet - jest to tzw: opóźniacz by na powierzchni kleju wikolowgo nie tworzyła się skórka.
 
OP
OP
Pd5

Pd5

Znany użytkownik
Reakcje
1.913 24 8
#9
Dziekuje wam za wszystkie informacje. Czyli skupiam się na aerosol lub contract spray. Zawsze używałem Nocha i byłem zadowolony, ale mam wrażenie, ten którego obecnie używam i właśnie mi się kończy jest dużo gorszy od poprzednikow? Niby to samo, a jednak nie do końca, dlatego właśnie szukam dobrego zamiennika. Potrzebuje go i do „produkcji” krzaczków i do sadzenia trawy.

Wracając do Wikolu, to w jakiej proporcji mieszacie go z wodą i jak szybko po nałożeniu na płaszczyznę sadzicie trawę?
 
OP
OP
Pd5

Pd5

Znany użytkownik
Reakcje
1.913 24 8
#11
Reakcje
16 2 0
#16
Ja z Danielem swego czasu na Klonownicy używaliśmy zwykłego lakieru w sprayu do traw i drzewek i było git. Cena, jakieś 12zł za puszkę. :)
Witam! Jak rozumieć pojęcie zwykły lakier ? Ja używałem lakieru do włosów marki Cien . Żeby było dziwniej, na opakowaniu jest informacja ...nie skleja włosów... . Na moich drzewkach listowie i igliwie przyklejone rok temu nadal nie opada .
Zdjęcie pojemnika nie wchodzi

może link
http://sunnygnome.blogspot.com/2016/01/lidl-cien-volume-lakier-do-wosow.html
 

Piotr M.

Znany użytkownik
Reakcje
1.216 86 30
#20
Byłeś w Klonownicy, coś się wykrusza?:)
Oczywiście jakby szarpał, telepał i tak dalej, to pewnie tak, ale ja spokojnie odkurzam makietę odkurzaczem tak z 7cm od trawki i nic nie rwie :)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Techniki modelarskie 1
Techniki modelarskie 28
Techniki modelarskie 24
Techniki modelarskie 19
Techniki modelarskie 4

Podobne wątki