• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Chemia Klej w sprayu

Arti55

Znany użytkownik
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
124 0 0
#1
Witam. Panowie mam problem z klejem. Mianowicie gdy pryskam nim na makietę wydostają się z niego białe grudy. Miałem wcześniej taki klej i można było spokojnie pryskać, gdyż był bezbarwny i matowy. Co z nim się stało. Czy się przeterminował, czy wada fabryczna. Raczej ten klej już się nienadaje do użytku.
 

Załączniki

Heniek_Star

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
1.054 36 0
#6
Ja bym na renesansie nie dosadzał kolejnej warstwy traw z powodu połysku jaki zostaje na gruncie. Dosadzanie trawy świetnie wychodzi na bezbarwnym lakierze samochodowym oczywiście matowym.
 

Mafia

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
KSK Wrocław
Reakcje
1.488 19 0
#7
Ja mam dylemat "na co" dosadzać trawę. Jedni mówią, że na lakier do włosów z Biedronki, ale inni twierdzą, że to rozwiązanie nie trwałe. Z kolei moje próby z klejami ze sklepów dla plastyków w sprayu też zakończyły się nie powodzeniem, gdyż kleje te pobrudziły mi już zasianą zieleń białym nalotem. Próbowałem też na jakiś lakier samochodowy bezbarwny matowy, ale słabo to wychodziło, trawa nie chciała się trzymać. Może mi jakiś konkretny lakier doradzicie?
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
#9
Nie wiem co o tym sądzicie i jakie macie koledzy doświadczenia ale ja używam kleju do podsypek firmy Polak i jestem bardzo zadowolony. Po spryskaniu jest mleczny i dzięki temu widać go jak jest jeszcze mokry, a po wyschnięciu jest bezbarwny i właściwie niewidoczny. Nr katalogowy to 5595
 
OP
OP
Arti55

Arti55

Znany użytkownik
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
124 0 0
#10
Panowie przyszedł do mnie nowy taki klej. Wiecie co. Tak samo jest z tym nowym. Pluje białymi grudami. Więcej nie kupię kleju Fallera.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Techniki modelarskie 1
Techniki modelarskie 20
Techniki modelarskie 24
Techniki modelarskie 19
Techniki modelarskie 4

Podobne wątki