• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kinematyka kkk w towarowych wagonach na wózkach?

Reakcje
39 0 0
#1
Cześć,
zawsze bylo tak, ze w wagonach europejskich na wózkach kinematyka kkk byla umieszczona w pudle wagony za czolownicą (trójkąt plus spręzyna plus gniazdo nem na sprzęg. Jesnak w nowych modelach np. Minitrix 15659 na zdjęciach sprzęg wygląda tak, jakby /zamontowany był na wózku i wagon ma kkk. Czy to jest mozliwe, czy to po prostu klasyczna kkk pod podlogą podla a tylko na zdjęciu jest złudzenie optyczne?
Pozdraw
Storch
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#2
@storch pokaż fotki wagonu o jaki chodzi. Z moich krótkich doświadczeń z tą skalą, wynika mi że kinematyka nigdy nie była montowana w wózku. To just zupełnie osobny element. Przynajmniej mówię o wagonach jakie ja miałem w ręce (głownie cysterny).
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#4
Wózek z przodu jest wycięty tak, aby się zmieścił dyszel i gniazdo pod sprzęg. Tu też jest kinematyka schowana w ramie cysterny.
 
OP
OP
S
Reakcje
39 0 0
#7
Większośc wagonów amerykańskich ma wózki bardzo blisko konca wagonu i stąd chyba takie rozwiazanie, bo jest najprostsze. Druga sprawa to brak zderzaków, co powoduje ze wlasciwie nie jest potrzebny mechanizm kkk, chociaż np. lokomotywy Kato np. AC4400 albo SD90 mają fabrycznie w pudełkach dolączone sprzęgi z dluższym dyszlem, bo czasami te krótkie...nie dadzą się połączyć w wagonami MTL, albo z drugą lokomotywą (jak się np. chce polaczyć "dziobkami" i wklejone są zgarniacze-w takim wypadku kkk rozwiazalby problem, ale zapewne zniszczylby estetykę wizualną full pilota). Tym niemniej zdaje się autoracki, platformy 89' i jeszcze parę wagonów ma sprzęgi w ramie. W taborze europejskim przed epoką kkk sprzęg na wózku był normą, teraz jest rzadkoscią albo wcale takiego rozwiazania się nie stosuje, stad moje zdziwienie w poscie otwierajacym wątek. Jak się okazalo- wagony mają klasyczne rozwiazanie z kkk w ramie.
Pozdraw
Storch