• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kilka pytań o DCC

milosz216

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
:arrow: Czym różnią się napędy do przejazdów analogowe od cyfrowych?. Planuję zakup DCC, i obawiam się że będę musiał zmienić wszystkie napędy na cyfrowe czy to prawda?
:arrow: Do czego w DCC podłącza się dekoder do semaforów i zwrotnic, kolejnym klipsem do torów?
:arrow: Jest coś takiego do analoga jak rożne przekaźniki bistabilne, wyłączniki czasowe itd., to jeżeli będe chciał zatrzymać pociąg w odpowiednim miejscu (w DCC) to czy muszę cały czas tak jak w analogu podłączać te rzeczy, czy coś innego?
:arrow: Jak można podłączyć system DCC PIKO do PCta?

Zapraszam na http://www.milosz216world.yoyo.pl
Mam tam wikipedie taboru w TT!!! :D
 

Jaro

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#2
Ja mogę odpowiedziec jesli idzie o Roco Geoline.Roco line i Piko A-Gleis nie wiem.
1-różnia się tym,że w analogu jest mechanizm ręczny,żeby zamienic na cyfrowy,trzeba wywalic napęd ręczny i wstawić elektryczny,do którego wpina sie dekoder.Nadac zwrotnicy numer i już.To wszystko.Dekoder zasilanie bierze z napędu(dekoder ma bolce,napęd dziury wkładasz jak wtyczke do gniazdka) a mechanizm zwrotnicy bierze z kolei prąd z torów,przy czym cała instalacja jest wykonana fabrycznie.Nie trzeba nic lutować.Wykręcasz dwie śrubki.Wywalasz jedno wstawiasz drugie,wkręcasz dwie śrubki,wpinasz dekoder,wpinasz kabelek zasilający bodajże i już.Kilka minut pracy góra.
2- dekoder w geoline podłączasz do napędu elektrycznego,wszystko jest przygotowane,zwrotnica dostosowana.Semaforów nie wiem,niemniej sa semafory z wbudowanym dekoderem,ale ich jeszcze nie przerabiałem.
3-koledzy ci powiedzą :)
 
OP
OP
milosz216

milosz216

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
Tylko ze ja używam starych torów BTTB. Widziałem jakieś takie dekodery duże do zwrotnic w które wpina się zwrotnicę, a zwrotnice cyfrowe mają wtyczki a dekoder jest na kable? :p
 

Podobne wątki