• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kilka pytań DCC, DR5000, fred, imprezy

leszek-rzeszów

Aktywny użytkownik
BGM
Reakcje
280 1 1
#1
Witajcie,

Jestem od niedawna na forum, a to mój pierwszy wpis, więc proszę o cierpliwość ;)

Aktualnie posiadam z21+router, multimaus i kilka lokomotyw, piko a-gleis - zabawa z synem na podłodze, oraz kilka modułów(profile fremo) w trakcie prac.

Z aktualnego zestawu nie używam routera - puki co zabawa bez WLAN.

Przy zabawie podłogowej problem jaki mam to jeden multimaus, ale też to że syn(5 lat) przełącza lokomotywy i czasem uruchomi nie tą co ma używać. Zastanawiałem się nad zakupem kolejnego multimaus, ale oglądając różne filmy z imprez i czytając tutaj na forum różne wątki zauważyłem jakieś takie małe piloty wpinane w moduły na imprezach. Zaintrygowało mnie to, a więc zacząłem szukać i znalazłem informację, że to tzw. fredy.

W związku z tym nasunęło mi się sporo pytań.
Czy freda da się wpiąć w Z21? Domyślam się, że chyba nie.

Jeśli chodzi o imprezy z modułami.
Z jakiego standardu i centrali się na takich imprezach korzysta?

Czy centrala Digikeijs DR5000 jest mi w stanie zastąpić Z21 w takim zakresie jak:
1) zabawa w domu - podłogowa z synem, w sensie
a) multimaus + fred,
b) 2 lub 3 fredy
c) jak z programowaniem tego czy jest to jakoś bardziej skomplikowane niż aktualnie z Z21 i multimaus
d) WIFI - czy aby używać w apkach czy trzeba jakieś specjalne rozszerzenie - router
2) podpinania tego pod moduły - czyli sterowania jak na imprezach modelarskich, by móc sprawdzać moduły pod względem prawidłowego działania - z fredami

Gdzie kupić z dobrą obsługą DR5000 + fredy(ze 2 sztuki) - w sensie jakby co to można coś dopytać?

ten wątek widziałem Centralka DR5000, digikeijs

Pozdrawiam
Leszek
 

PiotrK

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
302 0 0
#2
W związku z tym nasunęło mi się sporo pytań.
Czy freda da się wpiąć w Z21? Domyślam się, że chyba nie.
Do Z21 (czarna) - Tak.
Do z21 (biała) - Nie, brak gniazda LocoNetu.
Jeśli chodzi o imprezy z modułami.
Z jakiego standardu i centrali się na takich imprezach korzysta?
Na imprezach używa się głównie LocoNetu (centrale DigiTrax'a, teraz również DR5000)
Czy centrala Digikeijs DR5000 jest mi w stanie zastąpić Z21 w takim zakresie jak:
1) zabawa w domu - podłogowa z synem, w sensie
a) multimaus + fred,
b) 2 lub 3 fredy
c) jak z programowaniem tego czy jest to jakoś bardziej skomplikowane niż aktualnie z Z21 i multimaus
d) WIFI - czy aby używać w apkach czy trzeba jakieś specjalne rozszerzenie - router
2) podpinania tego pod moduły - czyli sterowania jak na imprezach modelarskich, by móc sprawdzać moduły pod względem prawidłowego działania - z fredami
Ad. 1,a i 1.b - Tak
Ad. 1.c i 1.d - Nie
Ad. 2 - Tak
Gdzie kupić z dobrą obsługą DR5000 + fredy(ze 2 sztuki) - w sensie jakby co to można coś dopytać?
DR5000 - SHOP.DCC24.EU
Fred'ki - skontaktuj się z Marqus

Pozdrawiam,
Piotr
 

Tobi111

Użytkownik
Donator forum
Reakcje
37 5 0
#3
Witam dodam info że centrala DR 5000 współpracuje z programami GbbKolejka , iTrain , TrainController i inne te są sprawdzone.
To niezły kombajn jest za niskie pieniądze nie musisz wybierać przy zakupie centrali w który protokół pójdziesz : Lokonet , s88 , czy R-Bus wyboru dokonujesz później przy tworzeniu bloków jaki dekoder dokupić "znudzi Ci się lokonet " możesz łatwo przejść na system Roco czy odwrotnie.
Pozdrawiam Tomek
 

Podobne wątki