• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kempol skleja

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.417 110 1
Marku,
Jestem pewnien, że idziesz słusznym torem myślowym. Na modelu farba utworzyła rodzaj płatków śniegu - jest to związane właśnie z brakiem opóźniacza. Farba zasycha jeszcze w powietrzu. Gdy używam rozcieńczonego Mr Surfacera jest ten sam efekt. Dopiero rozcieńczalnik z opóźniaczem daje gładką malaturę.
 
OP
OP
Kempol

Kempol

Administrator
Zespół forum
Donator forum
BGM
MSMK
Reakcje
18.855 214 0
Całe życie się człowiek uczy, ostatnio odkryłem, że dysza 0,2 raczej słabo się nadaje do farb akrylowych. Właśnie przez to farby mają też tendencję do zasychania w locie.
 

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.550 68 0
Praga chyba najlepsza jaką dotychczas widziałem, i nawet jeżeli tam jest coś nie tak z tą chropowatością, to myślę że to będzie bardzo pomocne
przy mocniejszej patynie. Raczej mało który kierowca dbał o czystość akurat tego rodzaju pojazdu w czasach PRL-u;)
 

newermind

Łowca cech
Zespół forum
ŁKMK
Reakcje
3.497 45 1
Frezem kulowym robisz otwór, a następnie podmalowujesz jego wnętrze srebrnym. Potem to już jak Ci będzie wygodniej, albo wklejasz wycięty foliowy krążek, albo zalewasz krystaliczną żywicą.
Maciek kiedyś pisał o takiej fotoutwardzalnej. Ja stosuję nawet zwykły lakier, Clear Humbrola.
Zresztą krążek wycięty wybijakiem na wymiar, też wklejam na lakier i daję kroplę na powierzchnię, aby uzyskać wypukłość.
 

Qmaty

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
5.828 235 3
Masz uniwersalną dioramę, prawie wszystko można na niej prezentować. Model w tej scenerii wygląda bardzo realnie i patrząc na jego "surówkę" to ogrom włożonej pracy.

PS. Szambiarka w lesie? Czy wozimy bez fakturki i za pół ceny? :D
 

Michal88

Aktywny użytkownik
Reakcje
488 15 0
Tak, pisałem i pokazywałem efekt na światłach. Jak znajdę to wkleję linka. A żywica światłoutwardzalna to Bondic.
http://www.bondic.pl
Bondic To jest szajs ! ŻÓLKNIE PO PEWNYM CZASIE ! Na allegro znalazłem taki sam typ kleju ale całkowicie bezbarwny, używam go już od dłuższego czasu i jest super i nie żółknie. https://allegro.pl/oferta/pulsar-uv-glue-3g-klej-lampa-led-prag-8306626187

Ja mam taki sposób na lampy: odbłyśnik maluję molotovem chrom a po wyschnięciu nakładam ten klej i utwardzam światłem UV, efekt jest bardzo dobry.
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
Pięknie, Marku, pytanie czy spotkałeś taką beczkę gdzieś w transbudach, czy jest to sajensfikszyn?
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 1260
W robocie 18
W robocie 176
W robocie 832
W robocie 309

Podobne wątki