• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Manufaktura KD MODEL - modele wagonów tramwajowych w skali H0

OP
OP
TORONCIAK

TORONCIAK

Aktywny użytkownik
Reakcje
474 24 2
#22
Wagony serii CLRV/ALRV które były eksploatowane w Toronto w latach 1977-2019r. Historia podobna do naszych EU06. Mianowicie konstrukcja wywodzi się ze szwajcarskiej firmy SIG która stworzyła sześć prototypów, które po fazie testów zostały licencyjnie budowane przez firmę UTDC. Później na bazie CLRV powstał przegubowy tramwaj ALRV który dzielił rozwiązania techniczne i wygląd z poprzednikiem. Pomimo że na żywo nie sprawiały takiego wrażenia, porównując je do 102jki gabaryty wagonu robią wrażenie ;).
 

Załączniki

OP
OP
TORONCIAK

TORONCIAK

Aktywny użytkownik
Reakcje
474 24 2
#24
faktycznie to te z Toronto. Stodwójka całkiem nieźle ci wyszła, też o niej myślałem.
:) Czekałem na premierę, ale jak co roku była przekładana to w końcu doczekałem się swojej. W Moich konstrukcjach największym mankamentem moim zdaniem są szyby, co do których nie mam jeszcze zadowalającej mnie technologii wytwarzania. W tym miesiącu ponownie będę próbował odlewów żywicznych...

Wracając do bieżączki kampania fizyczna zakończona sukcesem pozwala mi na powrót do warsztatu. :) Niestety przywitała mnie monotonia z maszynową produkcją pantografów. Pierwotnie miały być to OTK-1, ale po krótkiej rozmowie i otrzymaniu zdjęć okazało się że chodziło o pantograf typu wiedeńskiego stosowany w Pradze. Wystarczyły niewielkie przeróbki aby otrzymać pożądany efekt.
 

Załączniki

OP
OP
TORONCIAK

TORONCIAK

Aktywny użytkownik
Reakcje
474 24 2
#26
Do grudnia planuję zbudować jeden z gdańskich technicznych 4N przebudowanych na wóz do odśnieżania sieci... A na chwilę obecną wstawię postęp prac przy pierwszej 4ND. Ze względu na brak czasu w głównym warsztacie, prace prowadzone są w zaprzyjaźnionym ZNTK.
 

Załączniki

OP
OP
TORONCIAK

TORONCIAK

Aktywny użytkownik
Reakcje
474 24 2
#28
Pierwszy z brzegu wagon to produkcja firmy liliput, która miała formę KSW z otwartymi skrzydłami. Stworzenie mechanizmu otwierania drzwi w h0, dla mnie mija się z celem.
 
OP
OP
TORONCIAK

TORONCIAK

Aktywny użytkownik
Reakcje
474 24 2
#32
Ponad dwa tygodnie bez postępów w pracach, to wypadało by się czymś podzielić. Ku końcowi zbliża się praca nad pierwszym kanciakiem. A w zeszłym tygodniu pozytywnie wypadł testowy wydruk wagonów 13N, które wymagają tylko drobnej przeróbki wklejanego tyłu.
252524807_849081859093138_2235840930873574987_n.jpg
 

Załączniki

OP
OP
TORONCIAK

TORONCIAK

Aktywny użytkownik
Reakcje
474 24 2
#33
Pierwszy śnieg zmotywował mnie do zrobienia szczoty. Wirnik będzie jeszcze korygowany nie mniej jestem pozytywnie zaskoczony efektem końcowym.
262996070_1025883114857246_4384969899960773960_n.jpg
 

Załączniki

OP
OP
TORONCIAK

TORONCIAK

Aktywny użytkownik
Reakcje
474 24 2
#34
Powoli kończy się pierwsza partia 13N. W wolnej chwili udało mi się skończyć wąskotorową wersje wózka pod konstale 803/805N. Do opracowania został mi jeszcze wariant produkowany przez HCP.
 

Załączniki

OP
OP
TORONCIAK

TORONCIAK

Aktywny użytkownik
Reakcje
474 24 2
#36
Częściowo jestem zadowolony z efektów próbnego wydruku pesy. Nie mniej jeszcze dużo wody w Motławie upłynie zanim powstanie gotowy JAZZ.
269372144_289407926545303_2472981016361072631_n.jpg
 

Załączniki

sun71

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
637 9 1
#39
Szyby są wykonane przy pomocy termoformowania. W zeszłym tygodniu próbowałem odlać szyby z przezroczystej żywicy i o ile w kubku żywica jest przezroczysta, o tyle szyby z formy wyszły matowe.
A nie próbowałes jej polerować? Najpierw lakierniczy papier ścierny, a później pasta polerska do lakieru+filc? Dość obiecująco wychodzą też wydruki z żywicy cristal clear, ale to dopiero wypróbowuję, ta żywica (podobno) nie żółknie od UV - przy utwardzaniu lampą nie zżółkła w każdym razie.
 
OP
OP
TORONCIAK

TORONCIAK

Aktywny użytkownik
Reakcje
474 24 2
#40
W nowym roku poza projektami komercyjnymi pora zająć się modelami wagonów na własny użytek. Odświeżyłem nadwozie wagonu TW280 dodając do niego brakujące detale i próbny pantograf nożycowy. Przy kolejnym wydruku muszę poszerzyć ślizgacz i zrobić jako osobne elementy takie jak gniazda, klamki czy drabinki.
 

Załączniki

Podobne wątki