• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Manufaktura KD MODEL - modele wagonów tramwajowych w skali H0

OP
OP
TORONCIAK
Reakcje
50 0 1
Wagony serii CLRV/ALRV które były eksploatowane w Toronto w latach 1977-2019r. Historia podobna do naszych EU06. Mianowicie konstrukcja wywodzi się ze szwajcarskiej firmy SIG która stworzyła sześć prototypów, które po fazie testów zostały licencyjnie budowane przez firmę UTDC. Później na bazie CLRV powstał przegubowy tramwaj ALRV który dzielił rozwiązania techniczne i wygląd z poprzednikiem. Pomimo że na żywo nie sprawiały takiego wrażenia, porównując je do 102jki gabaryty wagonu robią wrażenie ;).

Załączniki

OP
OP
TORONCIAK
Reakcje
50 0 1
faktycznie to te z Toronto. Stodwójka całkiem nieźle ci wyszła, też o niej myślałem.
:) Czekałem na premierę, ale jak co roku była przekładana to w końcu doczekałem się swojej. W Moich konstrukcjach największym mankamentem moim zdaniem są szyby, co do których nie mam jeszcze zadowalającej mnie technologii wytwarzania. W tym miesiącu ponownie będę próbował odlewów żywicznych...

Wracając do bieżączki kampania fizyczna zakończona sukcesem pozwala mi na powrót do warsztatu. :) Niestety przywitała mnie monotonia z maszynową produkcją pantografów. Pierwotnie miały być to OTK-1, ale po krótkiej rozmowie i otrzymaniu zdjęć okazało się że chodziło o pantograf typu wiedeńskiego stosowany w Pradze. Wystarczyły niewielkie przeróbki aby otrzymać pożądany efekt.

Załączniki

OP
OP
TORONCIAK
Reakcje
50 0 1
Do grudnia planuję zbudować jeden z gdańskich technicznych 4N przebudowanych na wóz do odśnieżania sieci... A na chwilę obecną wstawię postęp prac przy pierwszej 4ND. Ze względu na brak czasu w głównym warsztacie, prace prowadzone są w zaprzyjaźnionym ZNTK.

Załączniki