• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Katastrofy kolejkowe

OP
OP
bstok70

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Heloł. No nie wiem czy powinienem donosić tak z drugiej ręki ale do kurczaczka nie można przechodzić obok międzynarodowych afer z naszym udziałem bez żadnej reakcji.
Źródło może nie najlepsze.
Wołów 2018. Jak donosi lokalna gazeta "Muuu!" podczas międzynarodowej imprezy FREMO doszło do afery alkoholowej. Przypadkowo trafił na nią właściciel drona, który wypróbowywał swój nowy nabytek i natrafił na takie oto zdjęcie (przepraszamy za jakość ale dron był z 99PLN). Zaciekawiła go zawartość cystern, zwłaszcza wobec faktu, że rozładownia paliwa mieści się po przeciwnej stronie bocznicy. Dodatkowo obok stała ciężarówka chłodnia.
Błonie przed.jpg

Jak się wkrótce okazało zdjęcie przedstawia wjazd na bocznicę Błonie składu sześciu cystern nieakcyzowanego alkoholu. Zapytany o to co znajduje się w cysternach pan Krzysztof, który stał obok starych torów prowadzących do Błonia, odpowiedział, że: cyt" są to specjalistyczne cysterny z płynem odkażającym, które po przyjeździe do stacji docelowej są rozładowywane, a ów płyn zostaje komisyjnie zużyty zgodnie z jego przeznaczeniem, a puste wagony powracają do wytwórcy".
Chociaż płyn został rzeczywiście rozdzielony sprawiedliwie. Pojawia się tylko pytanie co odkażał?
Błonie po sprawiedliwym podziale.jpg

I dlaczego niedługo później doszło do incydentu? I to już nie na polskich torach? I to na nowych torach!
Czy warto było dzielić sprawiedliwie.jpg

Wasz donosiciel na usługach UTK Michał

OP
OP
bstok70

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Zaniemyśl 2018r
Do poważnego incydentu międzynarodowego doszło także na stacji w Arturowie, przez który przejeżdżał objazdem ostatni już skład pasażerski wiozący kończących służbę w naszym kraju żołnierzy radzieckich.
Stodoła w poślizgu.jpg

Wypadek Arturów 1.jpg

Wypadek Arturów 2.jpg

Wypadek Arturów 3.jpg

Wypadek Arurów 4.jpg

Oficjalna przyczyna nie jest znana ale bierze się pod uwagę nałożenie się niekorzystnego zbiegu okoliczności: nagłego ataku zimy i przedwczesnej zmiany obręczy kół z zimowych na letnie. Dochodzenie trwa. W związku z napiętymi relacjami między Moskwą a Warszawą, ambasador Rosji zażądał natychmiastowych wyjaśnień i zapewnień, że nie był to akt wrogości względem obywateli (a co gorsza żołnierzy) tego kraju. Ponieważ argumenty o potrzebie przeprowadzenia śledztwa nie przekonały ambasadora, polski MSZ wydał oświadczenie, że to najpewniej wdzięczni za ochronę przez wszystkie lata trwania Układu Warszawskiego Polacy robili wszystko aby tylko zatrzymać przy sobie przyjaciół. Oświadczenie zostało przyjęte.

stare tory

Znany użytkownik
KKMK
......Chociaż płyn został rzeczywiście rozdzielony sprawiedliwie. Pojawia się tylko pytanie co odkażał?....
Trzeba było być i sprawdzić organoleptycznie jakość i działanie rzeczonego płynu;).Ja byłem to wiem
że ów płyn nie tylko odkażał to jeszcze miał fenomenalnie pozytywne działanie dla zdrowotności.